378 Shares 2316 views

Ośrodek wieś Dzhubga: atrakcje, rozrywka i wypoczynek. Co warto zobaczyć w Dzhubga?

Nie wszyscy z nas słyszało o tej niesamowitej wsi jako Dzhubga. Zabytki miasta, niestety, nie ujęte na liście najczęściej odwiedzanych miejsc w naszym kraju.

I muszę powiedzieć, że jest na próżno, ponieważ ośrodek, oprócz wyjątkowego i zdrowego klimatu w rzeczywistości może się pochwalić coraz ekscytującą historię zdarzenia, tajemnicze legendy i niezwykłe obiekty, które przyciągają uwagę turystów, nie tylko naszego kraju, ale również za granicą.

W tym artykule dowiesz się szczegółów o wsi Dzhubga, atrakcji i rozrywek, które nie mogą być przedmiotem zainteresowania ze strony przyszłych podróżnych. Ponadto czytelnik dostanie cennych informacji na temat geografii, klimatu, historii, legend i ciekawych miejsc w ośrodku.

informacje ogólne

To Dzhubga, atrakcje , które na ogół skromny i niepozorny na pierwszy rzut oka, pierwszy spotkać gości na szosie Moskwa na drodze do głównych ośrodków terytorium Krasnodar.

Tuapsinsky wieś położona na obszarze około 60 km od Tuapsie i 110 km od Krasnodar. Miejska osada, część strefie rekreacyjnej, jest najbliżej centrum skraju wioski na wybrzeżu.

Oto jak spędzić weekend, mieszkańców i obywateli, a także wielu turystów, którzy są przyciągane przez naturalne krajobrazy Dzhubga, łagodny klimat, ciepłe morze i przestronne plaż.

Geografia i klimat

Uniwersalna karta Dzhubga (z zabytków i dróg dojazdowych) pokazuje, że miasto znajduje się u ujścia tej samej rzeki, na wybrzeżu Morza Czarnego w zatoce, otoczona lasami mieszanymi.

Z Krasnodar do rozliczenia badanego autostrady (M4 i M27), oba o długości około 110 km każdy. Droga przechodzi przez Adygejsk, Hot Key i rasy przechodzi.

Należy zauważyć, że plaże w kurorcie piasek i piasek-i-żwirowych. Wszystkie z nich są dość szerokie, więc odpocząć na wygodnych nawet dużych firm.

Klimat – podzwrotnikowy typu Śródziemnego. Lato jest suche i gorące, a zimy są ciepłe i wilgotne.

Co do zasady, sen, podróżujących na wakacjach w Dzhubga atrakcji wsi nie są zainteresowani bardziej niż dostępność miejsc kempingowych i avtoturbaz.

Idealnym miejscem zakwaterowania, według wielu turystów, uważany kemping dla kierowców „Dawn”, który oferuje domki letniskowe i mieszkania dla 700 osób (w zimie – 425).

Tutaj, na wybrzeżu, prowadzi również pensjonat „Dzhubga”, która ma swoją własną wyposażoną plażę.

Dojazd do ośrodka

W Dzhubga nie ma połączenia kolejowego, a najbliższe lotnisko znajduje się w Krasnodarze. C autobusowy „Krasnodar-1”, znajduje się obok szyny, autobusów warstwowych rozliczenia. Podróż trwa około 2,5 godziny. Cena biletu zależy od trasy (100-150 rubli).

Z innych miast (Tuapse, klawiszy skrótu, Rostów, Soczi i tak dalej. D.) Autobusy dowożące loty bezpośrednie. Od Krasnodar, Tuapse i Hot Key wysłała również autobus (opłaty nie różnią się od linii autobusowych).

Najlepiej jest, aby w Dzhubga samochodem, co jest wygodne, aby przejść do plaż i zatok. jakość droga jest dobra, a na drodze jest łatwa w nawigacji. Tylko w sezonie należy określić z góry dostępność miejsc parkingowych w pobliżu obiektu jak w czasie w ośrodku dużo samochodów.

Historia miejscowości

Mówiąc o ciekawych miejscach w Rosji, nie wspominając wioskę Dzhubga. Zwiedzanie, wycieczki i wycieczki do tego miasta w taki czy inny sposób związanych z jego historią.

A nazwa wsi pochodzi od starożytności, przetłumaczony z języka Adygei to znaczy „Valley of the Winds”. Chociaż istnieją inne tłumaczenia „miejsce poziom”, „miejsce, gdzie mgła rozłożone”, a nawet „noc piękno”.

wieś Dzhubgskaya powstała u ujścia rzeki w 1864 roku, po eksmisji rdzennej ludności – szapsugowie. Wieś była siedziba batalionu Shapsugskoye brzegu.

Początkowo było około 360 osób (65 rodzin). Teraz te miejsca znajdują dzielnica Stanichka. Po wyeliminowaniu batalionu w 1870 roku osada została zmieniona wioskę Dzhubga później stała się wieś.

Przez 1905 roku wieś składała się z 74 gospodarstw rosyjskich chłopów. Głównym bodźcem dla rozwoju wsi była budowa portu Krym, Kaukaz firmie przewozowej. W osadzie było celne, pocztowe, telegraficzne i wizyty wczasowicze.

W 1935 roku otwarto w Dzhubga domek. Jednocześnie założono park, który zdobi wioskę iw naszych czasach. Aw 1966 roku miejscowość otrzymała status kurortu wsi.

Wybrzeże Dzhubga położony jest pomiędzy kapsztadzką i Shapsuho jeża, który zgodnie z planem, w rzeczywistości, podobny do zwierzęcia spiny.

Sama Bay Inal zawdzięcza swoją nazwę na cześć pierwszego chrześcijańskiego kaznodziei, który pojawił się w V wieku na wybrzeżu Morza Czarnego. Jego los, niewiele wiadomo.

Charakterystyka lokalnych hotelach

Wybór obudowy, aby pomieścić turystów jest dość zróżnicowane: od sektora prywatnego do zwykłych hotelach i pensjonatach. Różnica w cenie zależy przede wszystkim od poziomu świadczonych usług i urządzeń.

Sektor prywatny i hotele mogą być zlokalizowane w regionie od 300 m do 3 km od morza. blisko morza Noclegi należy rezerwować z wyprzedzeniem.

Przy wyborze miejsca na pobyt, nie spiesz się zapłacić. Lepiej rozejrzeć się po pomieszczeniu lub przeczytaj opinie i zdjęcia. Opcje mieszkań w przystępnej cenie można znaleźć z dala od brzegu. Ale nawet tutaj ma swoje zalety: spokojne, czyste powietrze i niskie ceny.

Co warto zobaczyć w Dzhubga? zabytki miasta

Należy zauważyć, że miasto słynie z naturalnego piękna większej niż architektura, zabytki i muzea. Liczne podróżujący tu po prostu cieszyć się ciszą, śpiew ptaków i wybrzeża pustyni.

Jednak ośrodek posiada własny park wodny z wieloma atrakcjami wodnymi dla dzieci i dorosłych. Zatytułowanych powierzchnia 20 m od centrum znajduje się w otwartym terenie. Otwarty park wodny od 10 rano do północy wieczorem często odbywają pianę dyskotek młodzież. Ze względu na ciepło w ciągu dnia ceny biletów od 14.00 do 19.00 jest nieco tańsze niż w godzinach porannych. Jednak jest to niemożliwe, aby zwrócić uwagę na fakt, że podczas zimnej parku sezon woda nie działa.

Letnia noc na miejscowych plażach są młodzież i rekreacyjnych.

W okolicach wsi można zobaczyć starożytne dolmen, który od dawna chodzących wiele legend i opowieści mistycznych.

Rozejrzyj się do upadków pułkowniku suchym belce lub w Guam wąwozu polecany aktywnych turystów. Jednak organizatorzy ostrzegają, że o wygodne obuwie i odzież sportową należy zadbać wcześniej.

Ze szczytu góry Hedgehog panoramę wybrzeża. Tutaj o każdej porze roku można zobaczyć romantyczne turystów i fotografów polowanie zdjęć z widokiem na zachodzie lub wschodzie słońca.

Ponadto Dzhubga zabytki, zdjęcia, które można znaleźć w krawędź przewodnikach, to trudno sobie wyobrazić bez Muzeum rzeźby drewnianej, która zawiera rzeźby wykonane z naturalnych materiałów przez miejscowego rzemieślnika Grzelak AM Wystawa nazywa się „Osobliwości lesie.”

Piękna legenda Dzhubga

O nazwie rzeki Dzhubga jest smutny legenda. W dawnych czasach w tym regionie mieszkali szlachetną Shapsug miał piękną córkę Dzhubga. Ojciec pozwolił dziewczyna po prostu chodzić po ogrodzie w nocy, tak że nikt nie mógł zobaczyć jej olśniewającą urodę. Wiele zalecać ją, ale ojciec pana młodego odmówił. Jeden młody człowiek udał się do ogrodu i ukradli piękno. Para zniknęła w górach. Ale ich ojciec polować i zabił jej męża, a Dzhubga siłą zabrane. Ze złamanym sercem „noc piękno” skoczył z klifu do rzeki, który został nazwany jej imieniem.

Według starożytnej legendy, wieś Dzhubga i atrakcje, które są obecnie znane daleko poza granicami regionu, powstała po zawieszeniu broni Adygei walczących plemion. Na cześć tego święta było ułożone, gdzie Elder złamał szczęście dzban. W swym dekrecie w tym miejscu istniała wioska o nazwie Bzhid ( „wyrzucony”).