255 Shares 5774 views

Berdzhess Meredit: kariera długi wiek

Berdzhess Meredit – słynny amerykański aktor, scenarzysta i reżyser. Szeroka publiczność, został zapamiętany z roli Mickey Goldman, trener boksu legendarnego filmu „Rocky”. Zaczął działających w odległych latach trzydziestych i pracował aż do śmierci w 1997 roku.


Air Force kapitan

Oliver Berdzhess Meredith urodziła się na początku XX wieku, w 1907 roku w Cleveland, w stanie Ohio. Po szkole, poszedł do college'u, „Amherst”. W 1933 roku został wzięty do trupy aktorskiej. Meredith debiutował w produkcji „Romea i Julii”, a następnie zagrał w spektaklu „zimie na wyciągnięcie ręki.” Później play nakręcony filmu, w którym Berdzhess Meredit grał główną rolę.

Podczas wojny służył w US Air Force, dochodząc do rangi kapitana. Jednak w 1944 roku tymczasowo opuścił armię do wzięcia udziału w filmie „Historia GI Joe”. Berdzhess Meredit odgrywa rolę słynnego reportera wojennego Erni Payla.

Po wojnie, Air Force kapitan Emerytowany próbuje swych sił jako reżyser i producent. Jego debiut w tej dziedzinie staje się film „Diary of a pokojówka”, luźno oparty na powieści o tym samym tytule.

Tu również gra jedną z ról. Wraz z nim został wycofany Pollet Godard, który w tym czasie był jego żona. „Diary of a pokojówka” nie był jedynym wspólne małżonków filmowe. Kilka lat później ponownie wystąpił w filmie „Nasza droga ślubu.”

Fade i triumfalny powrót

W latach pięćdziesiątych, Berdzhess Meredit, którego filmy zyskują na popularności, stając się ofiarą energicznej aktywności osławionego senatora McCarthy'ego. To wchodzi w zakres antyamerykańskich działań Komisji i weszła w tzw czarnej listy gwiazd Hollywood. To zamyka wszystkie drzwi do niego, więc kilka lat reżyser i aktor siedzi bez pracy.

Po zakończeniu polowania na czarownice Berdzhess Meredit wraca do aktywnej pracy twórczej. Brał udział w produkcjach teatralnych na Broadwayu i wiele usunięte. Naprawdę stało się popularne po Meredith Penguin udziałem w serialu „Batman”.

Jasne, aktor charakter niezapomniany wygląd i konkretnego chrapliwym głosem, może odgrywać jakąkolwiek postacią. Że pingwin był niezapomniany tak, że producenci serii starali się wykorzystać każdą okazję, aby wprowadzić Meredith bohatera fabuły następnym odcinku.

Rocky i Mickey

Pomimo wszystkich dotychczasowych osiągnięć, najbardziej główną rolę aktor otrzymał przez ponad czterdzieści lat po rozpoczęciu kariery. Kultowego filmu „Rocky” Berdzhess Meredit przymierzyć wizerunku trenera bohatera Mickey Goldman. Zdaniem wielu fanów filmu, stary aktor całkowicie outplayed Sylvester Stallone i wyglądał najlepiej.

Taśma okazała się wielkim sukcesem, a Berdzhess Meredit konsekwentnie zaproszony do udziału w kontynuacji filmu aż do 1990 roku. Po filmowania „Rocky” został mianowany do „Oscar” na rolę drugoplanową. Rok wcześniej Berdzhess Meredit również nominowany do tej nagrody za udział w filmie „Dzień szarańczy”.

Jednak doświadczony aktor nie pozostało całkowicie bez nagród. W 1977 roku nadal otrzymała „Emmy” dla aktorki drugoplanowej w filmie telewizyjnym o senatora McCarthy'ego. Można również zwrócić uwagę na rolę pana Hennessy w thrillerze „parszywej grze” (1978).

ostatnie lata

W latach osiemdziesiątych, aktor pracuje w telewizji, jako wiodący transmisji „Te śmieszne zwierząt.” W 1994 roku, już starcem Berdzhess Meredit publikuje autobiograficzną książkę «Do tej pory tak dobry», który sprawia wiele szczerych wyznań na temat swojej choroby, z powodu której był przedmiotem wahania nastroju, aby dostarczyć tak wiele problemów z jego rodziny.

Przedstawiciele dziewięćdziesiątych młodego pokolenia kochać weterana za rolę dziadka Gustafsona w dramatycznej komedii „Grumpy Old Men”. Film okazał się sukcesem i wkrótce przyszedł drugą część historii „Jeszcze bardziej zgryźliwi tetrycy 2”, który uczestniczył także weterana aktor.

W 1997 roku przerwał długą karierę legendarnego filmowca. Zmarł po długiej chorobie Alzheimera i czerniaka. Po krótkim wystąpieniu, jego długoletni przyjaciel Adam West ciała starego aktora zostało skremowane.

zasługuje Burgess Meredith zostały należycie uznane przez National Academy of Motion Picture Arts: on pojawił Hollywood Walk of Fame gwiazdy, poświęcone legendarnym aktorem i reżyserem.