504 Shares 8839 views

Abducens: opis anatomii, funkcji i cech

Abducens odnosi się do urządzenia, które reguluje ruch oczu. Jego rola nie jest tak ciężki jak okoruchowy, ale w przypadku utraty funkcji, możliwość zobaczyć w pewnym stopniu stracił. Przyjaznej ruchu oka musi być sześć mięśnie, które są unerwione przez trzech nerwów czaszkowych.


anatomia

Abducens dotyczy czystych nerwów ruchowych. Zaczyna się w jądrze, która znajduje się w śródmózgowia. Włókna go przez most w dół do powierzchni podstawnej mózgu i przenieść się w bruździe między moście i piramidy, znajduje się w rdzeniu przedłużonym.

Procesy rdzeń przechodzi przez mózgowych i są w jamistej. Tam, włókna są na stronie zewnętrznej tętnicy szyjnej. Po lewej zatoki nerwu, on wchodzi do szczeliny oczodołowej górnej i wreszcie wpada na orbicie. Abducens unerwia tylko jeden mięsień – prosto boczną.

funkcja

Abducens zapewnia jedną funkcję, która wykonuje mięśnie unerwione przez nich i usuwa oko na zewnątrz. To pozwala spojrzeć wokół, nie odwracając głowy. Oprócz tego mięśni antagonista wewnętrznego mięśnia prostego oka, który ciągnie się na gałkę oczną do środka, w kierunku nosa. Oni znoszą się nawzajem.

Jednak wraz z klęską jednego z nich, jest zbieżny lub rozbieżny zez, jako zdrowego mięśnia dominować i cięcia, obróć gałkę oczną w boku. Abducens podwaja, więc warunkiem przyjaznej ruchy oczu i widzenia obuocznego.

badanie

Wyboru samodzielnie abducens i jego funkcji na obecnym etapie rozwoju medycyny nie jest możliwe. Dlatego, neurolodzy i okuliści badane raz na trzy nerwy: okoruchowe, wylotowe i bloku. To daje pełniejszy obraz klęski.

Zazwyczaj zaczyna się od skarg na podwójne widzenie, które jest wzmocnione, gdy patrząc na chorym. Następnie jest wzrokowa twarzy pacjenta w celu ustalenia jej symetrii, obecność obrzęk, zaczerwienienia i innych przejawów procesu zapalnego. Potem oddzielnym badaniu na występ oczu lub chowania gałki ocznej opadaniem górnej powieki.

Porównując żądaną szerokość źrenic i ich odpowiedzi na światło (lub nie do druku), zbieżności i mieszkania. Konwergencja – zdolność do skupienia się na bliskich obiektach. Aby go zweryfikować, ołówek lub młotek doprowadzić do nosa. Normalnie powinno być zwężone źrenice. Badanie zostało przeprowadzone zakwaterowanie dla każdego oka oddzielnie, ale jeśli chodzi o technikę, to przypomina sprawdzić zbieżność.

Dopiero te wszystkie manipulacje wstępne sprawdzenie, czy pacjent ma zeza. A jeśli tak, to co to było. Następnie poprosić osobę, aby mieć oko na tip młotkiem neurologicznym. To pozwala określić ilość ruchu gałek ocznych. Przypisywanie młotkiem w skrajnych punktach pola widzenia i trzymając go w tej pozycji, lekarz wywołuje pojawienie poziomej oczopląs. Jeśli pacjent ma patologii układu mięśni oka, patologiczne oczopląs (mały przepływ poziomy lub pionowy oczu) nie trwa długo.

Klęska abducens

Jak już wiadomo, nerw lifting oczu jest odpowiedzialny za przełomie zewnątrz gałki ocznej z nosa. Naruszenie przewodnictwa nerwowego prowadzi do zaburzeń mobilności bezpośrednich mięśni bocznych. To powoduje zeza zbieżnego ze względu na fakt, że mięsień wewnętrzny ciągnie gałkę oczną. Klinicznie, powoduje podwójne widzenie lub w sposób naukowy, podwójne widzenie. Jeśli pacjent stara się patrzeć w chorym, ten objaw jest coraz większe.

Czasami istnieją inne zjawiska patologiczne. Na przykład, zawroty głowy, zaburzenia chodu i orientację w przestrzeni. W celu prawidłowego zobaczyć, pacjenci mają tendencję do pokrycia pacjenta oko. Porażka tylko abducens jest bardzo rzadko, z reguły, w połączeniu patologii.

Jądrowe i porażenie obwodowe

Neuropatia abducens w jej obwodowy odcinek występuje zapalenie opon mózgowych, zapalenie zatok przynosowych, jamiste zakrzepicy zatok, wewnątrzczaszkowe segmentu tętniaka tętnicy szyjnej lub tylnej tętnicy komunikacji, złamania podstawy czaszki lub nowotworów orbitalnych. Ponadto, toksyczne działanie w botulizm i błonicy może uszkodzić struktury mózgu, włączając nerwów czaszkowych. Wiotkie porażenie abducens możliwe na wyrostka sutkowatego. Pacjentów obserwowano zespół Gradenigo: abducens niedowład oka w połączeniu z bólem w miejscu wyjścia przedniego gałęzi nerwu trójdzielnego.

Najczęściej występują naruszenia jądrowych na tle zapalenia mózgu, Kiła mózgowo-rdzeniowa, stwardnienie rozsiane, nowotwory, krwawienia lub przewlekłych zaburzeń krążenia mózgowego. Ponieważ wydzielina i nerw twarzowy znajdują się obok siebie, pokonanie jednego powoduje patologię i sąsiednich. Istnieją tzw syndrom Fauvillers przemiennego (niedowład mięśni twarzy w chorym i opuszczania ruchy w drugiej połowie boku tułowia).

zaangażowanie dwustronna

Niedowład abducens obustronnie przejawia zbieżną zeza. Warunek ten występuje najczęściej ze wzrostem ciśnienia śródczaszkowego. Jeżeli nadmierna ilość cieczy może być przemieszczenie w mózgu, to znaczy naciśnięcie względu mózgu nachylenia przy podstawy czaszki. W takiej sytuacji może z łatwością ponieść abducens. Są po prostu w tym miejscu znajdują się na dolnej powierzchni mózgu i niemal nie chronione.

Istnieją inne zwichnięcie mózgu, która przejawiać podobne objawy:
– wycięcie migdałków potyliczno-szyjnej twardej lejka;
– zderzanie móżdżku w mózgu i innych żagla.

Nie są one zgodne z życiem, więc obecność uszkodzenia abducens – to Pathoanatomical stwierdzenie. Ponadto, należy pamiętać, że słabość bocznego mięśnia prostego – jest to jeden z objawów miastenii.