424 Shares 1162 views

Układ Słoneczny po raz pierwszy opisał naukowiec Mikołaj Kopernik

Układ słoneczny – jednym z najbardziej studiował System we wszechświecie. Obecnie istnieje około 8 do 63 planet i satelitów, znajdujących się w systemie. Otworzył wiele asteroidy i meteory o różnych rozmiarach, jak i komet, które w swojej orbity przecina cały system.

Co naukowcy po raz pierwszy opisany układ słoneczny? Jest on tworzony i jeżeli istnieje prawdopodobieństwo obecności życia w innych galaktykach?

Historia odkrycia

Dziwnego, że układ słoneczny został po raz pierwszy opisany przez naukowca o imieniu Mikołaj Kopernik w XVI wieku. Przed nim, na miejscu w przestrzeni miały niewielką reprezentację. Wierzono, że Ziemia jest centrum wszechświata, a wszystkie obiekty krążą wokół niego. Pomimo braku nowoczesnych narzędzi do badania przestrzeni kosmicznej, Kopernik był w stanie dokładnie określić położenie Ziemi w przestrzeni. Po raz pierwszy wykonany model naszego Układu Słonecznego, prezentując jego heliocentrycznej. Oznacza to, że wszystkie znane w momencie planety krążą wokół Słońca wokół własnej osi.

Galileusz i inni naukowcy

W następnym wieku przy pomocy teleskopu prymitywny układ słoneczny został po raz pierwszy opisany przez naukowca – Galileo Galilei. Tak było dokładny dowód system heliocentryczny, wspomnianej przez Kopernika. Galileusz odkrył cztery księżyce krążące wokół Jowisza. Chociaż należy przypomnieć, że przywódcy religijni tym czasie zdecydowanie przeciwny heliocentryczny model Układu Słonecznego.

XVIII wieku został oznaczony przez nowe odkrycia w astronomii. Układ Słoneczny po raz pierwszy opisał naukowca, który odkrył dotychczas nieznanej planety – Uran. Obserwuje 2 satelitów Saturna i Urana, dwa satelity zostały otwarte dla niego.

Szczyt w eksploracji Układu Słonecznego był w połowie XX wieku. A następnie układ słoneczny został po raz pierwszy opisany przez naukowca-astronauta, pierwszy, który widział to na własne oczy. Dalsze lotów kosmicznych potwierdził heliocentrically naszą galaktykę. Dziś uruchomienie stacji kosmicznych i satelitów, a także loty do innych planet lepszego zrozumienia naszej galaktyce.

Solar System i jego planety

Słońce z jego planet należących do Drogi Mlecznej – najbardziej studiował znanego wszechświata. Składa się z 8 planet, które są widoczne na horyzoncie w postaci małych gwiazd, odbijając światło najbliżej naszej gwiazdy – Słońca. Nazwali imiona bóstw czczonych planety przez ludzi starożytnej Grecji i Rzymie.

Również w układzie słonecznym wejdzie pas asteroid, satelitów planet i komet przekraczających system gwiezdny. Jak powstał wszechświat i jego ogromna liczba galaktyk nie jest dokładnie określony, ale poznawanie pobliskich planet, można wiele osiągnąć. Wszystkie planety naszego systemu są podzielone na dwie grupy: planety lądowych i olbrzymich. Rozważmy zbliża się do nas.

Ziemia planeta Grupa

Grupa ta obejmuje tzw planet w pobliżu orbity Ziemi i składają się z twardych powierzchni. Oprócz Ziemi, są to: Merkury, Wenus i Mars. Oczywiście, najbardziej studiował wszystkich tych planet jest unikalnym ziemi. Dzięki niesamowitej krajobrazu i urodą, astronautów, obserwując ją z miejsca, zwane Blue Pearl w chłodnym miejscu.

Badając skład Ziemi za pomocą różnego rodzaju instrumentów sejsmicznych, naukowcy stwierdziła, że wewnątrz planeta jest rozpalone rdzeń otoczony jest płaszczem. Mała zwarta powierzchnia nazywa się skorupa. To właśnie te badania pozwoliły ustalić, że pozostałe trzy planety ziemskie mają podobną strukturę i są bardzo podobne do siebie.

rtęć

Najbliższa Słońcu planeta – Merkury – jest niewielki w porównaniu do Ziemi. To jest 20 razy mniejsza niż ciężar ziemi i ma wymiary 2,5 razy mniejsza niż w ziemi. prędkość obrotu wokół własnej osi wynosi 58,7 dni Ziemia i Merkury okrąża Słońce w 88 dni Ziemi. Planeta jest tak blisko gwiazdy, temperatura na słonecznej stronie jest większa niż 400 stopni Celsjusza, ale na odwrotnej stronie wszystkich zamarza w temperaturze -200 stopni.

W samym tylko 2009 roku, naukowcy byli w stanie dokonać pierwszych map świata, na podstawie obrazów uzyskanych przez uruchomienie na jej statku kosmicznego. Merkury nie posiada własną atmosferę i jest bardzo podobny do satelity naszej planety – Księżyc. Ze względu na jego bliskość do słońca i eliptycznej orbicie badania prowadzone jest bardzo trudne.

Venus urody

Jest to druga odległość od planety do opalania mającej swoją atmosferę. Możesz myśleć, że życie jest możliwe na Wenus, ale niestety tak nie jest. Atmosfera tej planety jest bardzo napięty i agresywny. W przeważającej części składają się z dwutlenku węgla, lecz zawiera substancje toksyczne, takie jak kwas siarkowy.

Wenus obraca się wokół Słońca szybciej niż Ziemia i, co ciekawe, w przeciwnym boku. Obrót jest zakończona w 225 dni, a jego osi – do 243 dni. Ze względu na gęstość w atmosferze o temperaturze planety przekracza 500 stopni Celsjusza. W ten sposób uzyskuje się to najgorętszych planet układu słonecznego.

Ziemia – niebieski perłowy

Ziemia – najbardziej studiował wszystkich planet. Studiowała od wieków, ale dopiero wiek XX był w stanie odkryć odpowiedzi na pytania zadane wcześniej. Co jej forma, na której wisi i inne problemy. Pierwsze loty kosmiczne język naukowców potwierdziły założenia i potwierdził niezaprzeczalną prawdę: Ziemia jest okrągła i wiszące na cokolwiek w przestrzeni kosmicznej. Dziś jesteśmy doskonale zdaje sobie sprawę z atmosfery, a ze względu na to wszystko, co można bezpiecznie mieszkać.

Odkryli również, że nasza planeta istnieje taśmę magnetyczną, która jest w stanie chronić wszystkie żyjące rzeczy przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych i wiatru słonecznego. Zaburzenia te mogą być obserwowane w północnych i południowych świateł.

Należy również powiedzieć o wspaniałej Ziemi satelitę – Księżyc. Jest ona równa prędkości zarówno wokół własnej osi i wokół Ziemi, ze względu na to widać tylko jedną stronę nim. To, co przyczynia się do tego, że Księżyc jest też tarczą dla naszej planety i otrzyma największą liczbę meteorytów przewrócić. Powierzchnia Księżyca został dobrze zbadany, wiele kraterów lub zagłębienia są nazwane odkrył je naukowcy. Tak długo, jak pozostaje on jedyny obiekt kosmiczny, na który odwiedził osobą.

Mars

Czwarty z planet skalistych. Czerwona planeta jest obarczona wiele tajemnic. planeta atmosfery na tyle prosta, zawiera głównie dwutlenek węgla, azot, tlen, częściowe i wiele innych substancji. Mars często gwałtowną burzę wiatr, w którym prędkość strumienia osiągnie 100 m / s. Ponieważ planeta pozostaje wody odkrytej naukowcy spekulują, że może to być żyjących w przeszłości. Rok na Marsie jest 687 dni, a temperatura nie wzrośnie powyżej minus 23 stopni w lecie. W tej temperaturze, życie, w ludzkim znaczeniu tego słowa, niemożliwe do Marsa.

Do tej pory, poszukiwanie pozaziemskich cywilizacji trwa. Naukowcy po raz pierwszy znaleźć wodę na planecie poza Układem Słonecznym, ale teraz jest to tylko przypuszczenie. Na planecie zwanej Ozyrys, który znajduje się w odległości 150 lat świetlnych, kilka bryłek rzekomo znalezione w analizie spektralnej. Wielokrotnie próby naukowców, aby znaleźć pozaziemskie cywilizacje okazały się nieskuteczne.

układ słoneczny, którego ujawnienie jest częściowo wyjątkowy. Jest on położony w doskonałej lokalizacji w galaktyce Drogi Mlecznej na istnienie życia w nim. Chociaż nie jest w stanie wykryć takiego systemu. W rezultacie, naukowcy stwierdzili, układ słoneczny jedyna w swoim rodzaju.