789 Shares 3032 views

Boli głowy przy dotknięciu: przyczyny i leczenie

Jeśli masz ból głowy (przy dotknięciu lub na koniec dnia), nie myśl, że jesteś sam. W takich kwestiach, ludzie często skarżą się, i zazwyczaj ze sobą, a nie lekarz. Ludzie myślą, że to zabawne, nie jest poważnym objawem, który przejdzie przez siebie, w ogóle nie mówi nic na temat ogólnego stanu zdrowia. Jednak nie jest to prawdą. Oczywiście, kiedy boli głowy, przyczyny często wymagają ścisłej opieki lekarskiej, ale są chwile, kiedy je usunąć bez porady eksperta możliwe. Rozważyć wszystkie czynniki powodujące taki dyskomfort.


Pierwszy powód: włosy i fryzura

Należy rozważyć u kobiet w pierwszej kolejności, a zwłaszcza tych, którzy mogą pochwalić się bujną grzywę „luksus” i wymyślne fryzury. Jeśli wieczorem w takiej piękności ból głowy w koronie, to najprawdopodobniej ze względu na napięty układania z szpilki, spinki do włosów i gumki. Grube długie włosy nie waży tak niewiele i pociągnął skóra jest dość zauważalne. A jeśli są mocno dokręcone, obciążenie zwiększa się jeszcze bardziej. Na kwitnienie fryzury włosy zmienić pozycję, oczekują na dzień, w wyniku czego pani ból głowy w dotyku, nawet bardzo niewielkie. W takich sytuacjach codziennych po prostu trzeba dać więcej odpoczynku głową: nie zebrać włosy w weekendy i rozpuszczają je, wracając do domu z pracy. Podobne problemy mogą wystąpić, jeśli dana osoba jest zbyt obcisłe czapki, została przeniesiona przez statki. Po prostu chce zmienić strój.

Drugi powód: produkty do pielęgnacji

Szczególnie zbyt często stosowane szampony, które są bardzo zadowoleni z każdego dnia. A jeśli osoba ma również zwyczaj częstego zmienić je w poszukiwaniu lepszego wyboru, ryzyko w twarz z opisanych dolegliwości jest znacznie zwiększona. Częściej boli pod skórę głowy u kobiet, którzy są zmuszeni do korzystania z farbowania włosów: jest silnie wysusza skórę i osłabia. Ponadto, nie może być reakcja alergiczna na wszystkie te kremy, farby, szampony i maski. Jeśli podejrzewasz, że ten powód powinien odwołać się do naturalnych środków: przepłukać wywary ziołowe głowy i maski wymienić garść soli morskiej wcierać w skórę podczas kąpieli.

Powód trzeci: stres

Są one często boli głowy przy dotknięciu i u mężczyzn, zwłaszcza gdy nie są skłonni do płakać i narzekać i gromadzić energię wewnątrz siebie. Niekoniecznie te odczucia wystąpić wkrótce po pokręcił nerwy, zwłaszcza nie jeden dzień – to może „dogonić” w ciągu tygodnia. Ale jeśli zauważy wzór „- kłopoty z bólem głowy,” pić po męczącym dniu, łagodny środek uspokajający, takie jak waleriana i mistrz pobyty wypoczynkowe.

Powód czwarty: brak aktywności fizycznej

Brak aktywności fizycznej jest nie tylko do nadwagi i obwisłych mięśni. Monotonna postawa, że trzymasz za dzień pracy (komputer, na przykład) prowadzi do słabej wydajności naczyń, co boli skórę głowy i na dotyk nawet najmniejszego obrotu. Spróbuj przymusowych godzin bezruchu przynajmniej zmienić pozycję lub co godzinę chodzić – niech urząd i czajnik, ale ruch. I delikatny masaż skóry przez 2-3 minuty jest w stanie zapobiec w przyszłości kłopotów.

Powód piąty: zmiana sezonu

U niektórych osób, każdy upadek lub Każdej wiosny ból głowy. Co zrobić w tym przypadku? Zadbaj o siebie z góry. Jest pewne, że ból spowodowany przez beri-beri sprężyny. Tak więc, o wiedząc, gdy przyjdziesz zaostrzenia sezonowe, krótko przed powinien wypić przebieg witamin Wzmacniający. Jesień „ataki” często występują w meteodependent ludzi i przewidzieć rychłe zmiany pogody. Witaminy są również nie będzie zbędne. Ale tym razem, powinny one być połączone z tym samym waleriany, która zmniejsza podatność do zmieniających się pór roku.

Powód szósty: Zdrowie

A ona, oczywiście, najbardziej poważne. Niektórzy ludzie mają ból głowy (przy dotknięciu, lub nawet bez niego), gdy są one schładza i przeziębienia. Dla nich kapeluszach gdy zimno staje się obowiązkowe. Nie zaniedbuj stosowanie nakrycia głowy: jeden z najczęstszych objawów hipotermii głowy regularnie (po zapaleniu ucha, oczywiście) jest łysienie. Jednak ból może być dowodem na bardziej poważnych problemów zdrowotnych. A jeśli jest to również towarzyszy utrata włosów, pilnie potrzebujesz porady trichologist – wysoce wyspecjalizowane dermatolog czynienia tylko z włosów i skóry głowy. Jeśli ból trwa przez tydzień lub więcej, mogą one być spowodowane przez infekcje wirusowe – w szczególności łojotok. I ta choroba – jest to również najbardziej niewinny wersja. W tym przypadku leczenie skóry głowy można przypisać tylko doświadczonego specjalisty. I może wymagać wyniki kilku testów.

W tej samej sekcji, warto zauważyć, że młodzież często boli głowy przy dotknięciu, jeśli zostały oznaczone dystonii naczyniowych, spowodowany zbyt szybkim wzrostem. W tym przypadku ból przypomniał, że czas dziecko wydać na następny kurs witamin, magnez wzmocnione, a rodzice powinni zapoznać się z odżywczą i silnika tryb swojego dziecka.

Co można zrobić

Jeśli specjalistycznego leczenia skóry głowy powinny wyznaczyć lekarza, „domowników” tego rodzaju bólu, można wyeliminować lub osłabić siebie. Przede wszystkim, jeśli są zbyt silne, nie powinny one być odważnie znosić. Spróbuj uruchomić picia przeciwskurczowe „prichesochnye” i skurcze Kholodov pięknie shot „BUT-Shpoy” i „spazmalgona”. Jeśli ból nie jest pochodzenie spazmatyczny, można „register” sami lub paracetamolu analgin. Nie zapomnij maskę soli. To nie jest stała, ale tylko podczas ataków. Sól może być zmieniane z musztarda zawiesiny proszku rozcieńczonego do ogrzania wody i utrzymać skórę około jedną godzinę. Jeśli bóle są winni stres, używać aromatyczne olejki z lawendy, szałwii i majeranku dla odprężenia i normalizacji stanu nerwowego. Mogą one być również w rozcieńczeniu stosowania samodzielnego masażu łagodnie pocierając roztwór do whisky.

środki zapobiegawcze

Kiedyś cierpiał z powodu stanu, w którym ból głowy w dotyku, należy zadbać o to, że nie powtórzy. W celu zapobiegania atakom mogą obejmować:

  1. Wyjmowany plastikowy grzebień na drewniany – sądzę, w większości przypadków będzie to za mało.
  2. Przestać korzystać suszarkę do włosów i dodatkowe pieniądze na włosach, na przykład, żeli i lakierów do pakowania.
  3. Gdy delikatna skóra na głowie, aby włosy trochę krótsze, nawet szkoda piękne loki.
  4. regularnie pod kątem stanu naczyń.
  5. Planowana pić witaminy.
  6. Się ubrać na pory roku i pogody.
  7. Unikać powody do obaw (w miarę możliwości).
  8. Idź na spacer, jeśli zbyt leniwy, aby uprawiać sport.

Proste, ale skuteczne!