681 Shares 9069 views

Żywność uzupełniająca w wieku 4 miesięcy: od czego zacząć?

Nie jest tajemnicą, że małe dzieci wymagają szczególnej troski i uwagi. Jest to każda matka wie, bez wyjątku. To stwierdzenie odnosi się do wszystkich sfer życia dziecka: od gier i Rozwoju i kończąc żywności i żywienia, jak wiadomo, zwraca szczególną uwagę na ważne! Nie zaniedbuj porady pediatrów, ponieważ jest to zrównoważone odżywianie prawo może dać mały człowiek wszystko, co potrzebne materiały do budowy rosnącego organizmu.


Tak więc, na początku, oczywiście, że dziecko jest karmione wyłącznie mlekiem matki piersi (jeśli w ogóle!) – o korzyściach płynących z mleka matki mówi się dużo, i to jest rzeczywiście magazyn przydatnych komponentów dla dziecka. Jednak z biegiem czasu dziecko zaczyna domagać się dodatkowych substancji w diecie, można uzyskać od pokarmów uzupełniających. Zastanów się, co jest przynętą w 4 miesiące. Jakie jedzenie to to? Także dowiedzieć się, gdzie najlepiej zacząć pokarmów stałych. Nieskończona ilość produktów sprawia, że jesteśmy w pewnym stopniu „panikować”, bo nie wiemy dokładnie, co dać dziecku. Nie martw się – są w związku z tym istnieje wiele właściwe książki i ciekawych artykułów informacyjnych. Także dowiedzieć się, co zrobić, gdy dziecko nie chce jeść stałych pokarmów. Jak się zachować w takiej sytuacji?

Więc przynęty 4 miesięcy. Jak wprowadzić dziecko do nowych produktów? Przede wszystkim skontaktować się z lekarzem dziecka. Nie jest konieczne, aby angażować się w niezależnych działań, i wymyślić coś samemu – pediatra w pełni kompetentnie wyjaśnić rodzicom, jakie produkty trzeba ich dziecko. Co do zasady, pokarmów stałych w wieku 4 miesięcy, obejmuje różnorodne warzyw, a także zbóż i owoców. Tutaj konieczne jest, aby dokonać rezerwacji i uwzględniać specyfikę swojego dziecka. Na przykład, jeśli dziecko ma problemy na wadze – to jest często polecany jako uzupełnienie żywienia owsianki. Ta owsianka dla dziecka, można gotować samemu, można kupić w sklepie spożywczym. Zakres korzyści pozwala. Tak, i nie są one bardzo drogie. Jeśli dziecku pewne problemy trawienne, a lekarze powinni zwracać szczególną uwagę na przecierów owocowych i warzywnych. Niektóre dzieci naprawdę lubią starannie wytrzeć ziemniakami puree, kapusta ciecz i cukinia. Ale zdarza się tak, że niektóre ze składników puree odrzucenia przyczyną dziecka – zaczyna działać nawet podczas jedzenia, płacz … W tym przypadku, można po prostu zmniejszyć zawartość tego konkretnego składnika puree, po konsultacji z pediatrą.

Jeśli chodzi o owoce należące do zwabienia w ciągu 4 miesięcy, są, co do zasady, jak prawie wszystkie dzieci. Lubią przyjemny słodki smak jabłek, choć czasami zbyt kwaśne jabłka sprawiają im przeszkadzać w czasie posiłków. Nawiasem mówiąc, zanim zaczniesz dając dziecku bezpośrednio do przecieru owocowego, może być wstępnie spróbować dać mu sok z owoców, rozcieńczony wodą. Ale nie powinno to być sklep sok – w przypadku jabłek, jest to łatwe do „wycisnąć” najbardziej!

Wprowadzanie pokarmów stałych, nie starają się zrozumieć ogrom i dać z siebie wszystko na raz. Nie powinno to być zrobione z tego powodu, że jeśli dziecko będzie uczulony na, nie będzie w stanie określić, z czego dokładnie ona pochodzi. Dlatego też, wprowadzając jeden nowy produkt dziennie, zwykle w godzinach porannych, i zachować okiem nie rozpoczął tam żadnych niepożądanych zmian.

W skrócie, to jest jasne, że opcje i możliwości jest wiele pokarmów uzupełniających. Ważne jest, aby ustalić, co pasuje do Twojego dziecka i starać się trzymać tego menu. Jednocześnie, dieta nie powinna być monotonna – więc uważaj aby „tabeli” dziecka jest stale aktualizowana. Zadbaj o swojego małego cudu, dać mu radość i uwagi – i to na pewno spłacić ci to samo!