836 Shares 8326 views

Teodor Zheriko „Tratwa Meduzy” z „”: Historia, opis, analiza

Odejście od klasycyzmu, gdzie każdy szczegół jest zweryfikowane, nowa tworzone w wolnej francuskiego romantyzmu w prozie i poezji, malarstwa, charakterystycznej dla młodego artysty, który jest ściśle w dobrze określonych ramach. Dlatego napisać Géricault „spływ” Medusa „”


Życie Teodora Zheriko

Artysta urodził się w 1791 roku w Rouen. Jego rodzina była zamożna, ale dał dziecko wcześnie w pensjonacie, gdzie został przeszkolony. Zamiłowanie do rysunku jest konie doprowadziły go do nauczyciela Claude Vernet, potem Pierre Guerin. Ale ci nauczyciele byli dla niego, J. David L. i J. A. Grau. Dorastał w czasie, gdy Francja była pełna nadziei, gdy szczere patriotyczne i wtedy dramatyczny uczucie ogarnia ludzi. Nikt nie może powiedzieć, że lata od Wielkiej Rewolucji Francuskiej, przed zatwierdzeniem imperium i klęski Napoleona w wojnie z Rosją, były nienaruszone. Wszystkie te uczucia, silne namiętności, poruszony cały kraj, wchłania młody Theodore, który będzie następnie wdrożyć je w swoich obrazach. Najbardziej uderzające i niepokojące, że będzie pisać Géricault – „” „Tratwa” Medusa Pierwszy obraz tworzy on w 1812 roku, na pewno będzie koń. Ale mimo, otrzymał złoty medal za tę pracę, rząd nie kupi. Jednak młody artysta nie był zniechęcony, pisze i pisze swoje ulubione konie. Obraz Géricault „Tratwa” Meduzy „” zostanie utworzony w ciągu kilku lat.

romantyzm

Całkowicie styl został utworzony, gdy Jericho został już mieszka w środku lat 50-tych 19 wieku. Romantyzm był całkowicie koncentruje się na teraźniejszości. Co jest istotą romantycznego światopoglądu? Po pierwsze, pojęcie wolności jest utworzona, która może być długa rozmowa, a fundamentalnym pogwałceniem wszystkich zasad, w tym na poziomie estetyki. Romantyczne estetyka twierdzi kategorię wzniosłości, które jest nierozerwalnie związane z pojęciami tajemniczego i strasznego ( „Tratwa” Meduzy „” Teodor Zheriko). Filozof Edmund Burg twierdził, że kategoria majestatyczny koniecznie związane ze strachem. Kolejny filozof, wskazał, że jeżeli dusze ludzi i zaoszczędzić trochę energii, a tylko nowe nieszczęście może przynieść je z letargu. Dla rozwoju tej nowej estetycznej instynktu przyszedł w swoim obrazie „Tratwa” Meduzy „” Teodor Zheriko.

tragedia

Fabuła oparta jest na prawdziwej tragedii. U wybrzeży Senegalu cierpi, siedzi na półce, upadek wojskowej trzy wózki statek „Medusa”. Stało się to w 1816 roku. Wydawało się, że nic specjalnego powinno się zdarzyć: statek łódź zrobi dwa loty i usunie wszystkich pasażerów. Ponadto zdecydowano się zbudować tratwę z 140 metrów kwadratowych. m Ale nieoczekiwanego :. wiatr wzrosła, a fregata ma pęknięty. Wszystko w panikę. Kapitan kazał wszystkim opuścić statek. Ale 17 osób było na pokładzie, a sto czterdzieści siedem osób przeniósł się do tratwy. Musiał być na łodzi holowniczych. Ale pogoda nie sprzyjała, czekając na burzę. Tratwa została mocno przeciążony, poruszają się niezależnie, nie mógł, to nie ma jedzenia i wody. Ludzie w łodzi, obawiali się, że ci, którzy są na tratwie, przeniesie się do łodzi i cięcia lin, które wiążą im tratwę. Każdy, kto był na łodzi zostały zapisane. Ale tratwa była straszna sytuacja. Utworzony przez grupę oficerów i grupy pasażerów i marynarzy i żołnierzy. W pierwszej nocy z dwudziestu ludzi zginęło. A kiedy zaczęła się burza, zrozpaczeni ludzie starały się pozostać w środku tratwy. Obraz Teodora Zheriko „Tratwa Meduzy” w „” wskazuje punkt. Na czwarty dzień jest mniej niż połowa ludzi, a reszta zaczęła jeść ludzkie mięso. Produkty nie. Po kolejnych czterech dni piętnaście najpotężniejszym człowiekiem wyrzucił resztę w morze. Kiedy ta wiadomość dotarła do opinii publicznej, że był wstrząśnięty koszmaru, co się stało. Ten incydent był przyczyną niemoralnego analiza zachowania kapitana, który uciekł się, nie chcą lub nie był w stanie pomóc rozbitków.

prace

Na ogromnym malowania przez Géricault „Tratwa” Meduzy „” napisany w 1818-1819, odpowiednio, pokazując ludzi w różnych miejscach iw różnych stanu psychicznego. duża ilość szkiców i szkice wykonano: burzliwe morze, ludzie w różnych pozycjach, siedząc, leżąc, stojąc. Aby pracować jako natury zostały wykorzystane, w tym organizmie pacjentów ze szpitali i kostnicy. Gericault jest stolarzem, który zrobił tratwę i nakazuje mu mniejszą kopię, rzeźbi znaki woskowych, które zostaną pokazane na rysunku, umieszczając je na tratwie. Więc zaczął pracę na obrazie przez Géricault „Tratwa” Meduzy „” Opis współcześni powiedział, że nawet ogolił głowę, aby nie wychodzić i oderwać się od pracy.

płótno Gericault

Aby być widoczne wszystkie znaki na zdjęciu i pełnym widokiem na morze, malarz uznała, który pozwala wykonać całą recenzję na górze. Ludzie na płótnie właśnie zauważył statek i zachowywać się inaczej. Gericault obowiązek przekazać wszystkie emocje, których właścicielami zrozpaczony ludzi. Ktoś wysyła sygnał, ktoś leży pół martwy w pokłonu, jakiś przytłumiony przez beznadziejności i na co nie reaguje, ktoś próbuje ożywić umierającym i utrzymuje ją przed upadkiem tratwę. Gericault obraz „Tratwa” Meduzy „” nie statyczna, jest dynamiczny. Na pierwszym planie, pokazując ludzi próbuje ożywić umiera. Na drugim – ci, którzy wierzą w zbawienie i wysłanie sygnału. Kompozycyjnie, to jest nieco trójkątne kształty, które dają podstawę do widza poczucie chęci do walki i wygrać. Ale wiatr niesie tratwę ratunkowej statku. I czy można go zobaczyć? Farbowanie obraz ponury i ciemny dno płótnie, ale rozjaśnia horyzont, napełniając duszę nadzieją. Sam tratwa prawie spoczywa na ramie obrazu. To sprawia, że oglądanie uczestników odbywających się prawie tragedii. Ciemne chmury niskie wzmocnienie tragizm sytuacji. Ogromne fale oceanu są gotowe do zmyć ludzi z tratwy. Alternatywnie, nadzieja, rozpacz zawładnąć ludźmi napełnił tratwę „Medusa”. Gericault (opis obrazu) staje się bliski i zrozumiały dla każdego, kto gazes płótna, tworzy klasyczne techniki pracy, ale pełen romantycznej estetyki.

Wczesna śmierć

Teodor Zheriko zmarł w wieku 33 lat, padając na spacer z koniem i otrzymanych obrażeń niezgodnych z życia. Dopiero po jego śmierci została oszacowana wzór innowacji i został sklasyfikowany w kategorii romantyzmu.