843 Shares 4390 views

Echinodorus Vesuvius – ozdoba akwarium

Akwarium z rybami dostępny dla wszystkich. Komfortowe warunki dla utrzymania zwierząt są tworzone przy użyciu specjalnych roślin. Są w stanie rosnąć w ograniczonym „Staw” i wykonać kilka funkcji, a mianowicie zapewnić schronienie dla ryb, czystej wody. Większość roślin może przekształcić siedlisko w fantastycznym obrazie. Echinodorus Vesuvius może ozdobić każdą akwarium.


ehinodorusov

Akwarium upraw nie zna bardziej popularnych roślin niż Echinodorus. Różnorodność rodzajów i zdolność do przystosowania się do różnych warunków przetrzymywania wyświetla je na jednym z pierwszych miejsc szerzyć wśród akwarystów.

Dziś znamy ponad pięćdziesiąt gatunków, i to nie licząc odporne hybrydy, z certyfikacji Międzynarodowej Organizacji ogrodnictwie. Hodowcy nie zatrzymują i wyhodować nowe gatunki, takie jak Echinodorus Wezuwiusz.

Ta grupa roślin jest bardzo zróżnicowana pod względem wielkości. Nie istnieją przedstawiciele, nie rośnie więcej niż 5 cm, a naprawdę Giants liście metr. Kolor jest również zadowolony odmiana: jasny zielony, wiśniowy, malinowy, wino, złoty brąz, ciemny (prawie czarny). Liście mogą mieć podstawową tle zielonej (wszystkich odcieniach) i być ozdobione plamy purpury, ciemnej czerwieni lub bieli.

Wybór ten pozwala przedstawicielom akwarium roślinne tylko ehinodorusov które znacznie ułatwiają konserwację. Kilka odmian gatunków stworzyć niepowtarzalne podwodne krajobrazy, jasne i soczyste.

Wezuwiusz

Echinodorus Vesuvius nie rosną w stanie dzikim. Jego hodowla dawna zaangażowany w firmie Oriental akwariowe Rośliny (Singapur). Jest to mutacja Echinodorus wąskolistnej (Echinodorus angustifoli). Na rynku zakładzie pojawiła się w 2007 roku i od razu znalazł swoich fanów. Niezwykłe, skręcone w spiralę pozostawia przyciągnąć uwagę.

Nazwa odzwierciedla wygląd. Szmaragd spiralnej cienkiej liści o długości 15-30 cm (maksymalnie 50 cm), osadzony na krótkim łodygi wiązki do gniazda. Przypominać wybuch małego wulkanu. Małe białe kwiaty (w sprzyjających warunkach rośliny wyrzuca strzałę z pąkami) są dodawane do niego piękna i atrakcyjności.

W przypadku braku korzystnych warunków Echinodorus Vesuvius może trapić strat dekoracyjności – liście helicity. Oni wyprostować się i tracą swoją egzotykę. W rzadkich przypadkach jest to spowodowane mutacją rośliny.

Propagowane przez jego odrostów one produkowane zależnych potomstwa. Echinodorus Vesuvius szybko rośnie, z trzebieży można uzyskać nowe młode krzewy do sadzenia. Przed sadzeniem korzenie zalecane nacięcie (1-1,5 cm), to przyspieszenie wzrostu i umieścić kawałek gliny, starannie miesza się z węglem drzewnym.

warunki przetrzymywania

Szybka adaptacja i zdolność adaptacji do nowego środowiska charakteryzującego zawartości i rodzaju Echinodorus Wezuwiusz. Zawartość nie zajmuje wiele kłopotów. Podstawowe wymagania:

woda:

 • Sztywność – dH 7-12 ° C;
 • Temperatura – 22 0 -28 0;
 • Kwasowość – pH 6,5-7,5;
 • ziemia – frakcja drobna;
 • Światło – nie mniejsza niż 0,5 W / L.

Woda nie wymaga dodatkowego filtrowania, wystarczająco zastąpiony świeżym tygodniowym 30% całości. Podkład dostarczenie innych dodatków mineralnych. Lepiej, jeśli będzie to z dobrą warstwą mułu. Aby zapewnić odpowiednie oświetlenie, posadzone wzdłuż obwodu wzdłuż ścian bocznych i tylnych. Nie zaleca sąsiedztwo dużych zakładów, które dostarczają gęsty cień. Doskonałe będą wyglądać zarówno dla pojedynczego, jak i grupowej kompozycji. Dogodna lokalizacja akwarium może wizualnie dodać objętości.

klasyfikacja

Ehinodorusov Wezuwiusz (Echinodorus Wezuwiusz) odnosi się do królestwa roślin. Klasyfikacja jest następujący:

 • siedlisko – nie występuje w przyrodzie;
 • race – Echinodorus;
 • rodzina – Alismataceae;
 • Zamówienie – żabieńcowce;
 • Class – jednoliścienne;
 • Przód – Okrytozalążkowe.

typy

Ten rodzaj traw bagiennych należą do typowych roślin wodnych:

 • Echinodorus delikatny, on jest karłem Amazon. Wysokość wydłużone jasnych zielonych liści do 10 cm. Tworzy gęste zarośla, rosną przez cały rok, wymagająca do warunków przetrzymywania.
 • Echinodorus Amazon. Gęste rozety z jasnych zielonych liści w dużych okazów może osiągnąć 40 cm wysokości. Wytrzymuje długotrwałe cieniowanie, ale traci swój kolor jasności.
 • Echinodorus czerwono. Istnieje kilka odmian.
 • Czerwony diament – Ruby-czerwone liście, z wiekiem kolor staje się ciemniejszy.
 • Czerwony płomień – liści z jasnych punktów czerwonawo-brązowym, zielone liście zmieniają się z wiekiem, nabycie soczysta zielona.

 • Echinodorus Ocelot. Nakrapiane wygląd, kolor dowolny akwarium. Nie występuje w przyrodzie. Istnieją trzy odmiany, różnica między nimi jest tylko w kolorze liści, dorastają do 40 cm przepojona silnym systemem korzeniowym, pozostawia dorastają do 60 cm Kolory: ciemny zielony – jasnozielony ..