404 Shares 1907 views

ASR (modlitwa): opis, czas wystąpienia i ciekawostki

W tradycji muzułmańskiej, że przywiązuje dużą wagę do codziennej modlitwy, które muszą być wykonane w określonym czasie przy ścisłym przestrzeganiu zasad. Tyle zostało powiedziane w pismach, które pozostały wierne dawnych proroków. W końcu, to wyniosła całkiem jasne reguły, która jest zalecana do wszystkich prawdziwych wierzących muzułmanów. W tym artykule będziemy mówić o jeden dzień modlitwy – „ASR modlitwy.


Czym jest modlitwa Asr?

W arabskiej ASR – Popołudnie jest obowiązkowa modlitwa. Również nazywa, a czas, który jest konieczny dla niego. ASR modlitwa jest trzecim z rzędu ta modlitwa, która odbywa się na zasadzie obowiązkowej w ciągu dnia. W sumie pięć. Wszyscy oni należą do drugiego filaru islamu.

Istnieją pewne zasady realizacji tej modlitwy, która jest przechowywana w stu trzeciej sury Koranu. wspomnieć również o to może być odczytywane w dziewiątym wersie Sury „Al-Manafikun”. Znaczenie tego szczególnego czasu w Koranie mówi w Sura o tej samej nazwie „Al-asr”.

Czas modlitwy

Jest to czas, aby mówić o bardziej szczegółowe. Wykonać modlitwę ASR powinien być dokładnie zarezerwowane na zegarek. jego czas startu jest nieco inna dla różnych nurtów islamu, ale nie dramatycznie.

Ogólnie rzecz biorąc, większość uważa, że trzecia modlitwa, można rozpocząć, aby w czasie, gdy cień ulicy staje się dwa razy tak długo, jak sam obiekt. Inne szkoły uważają, że można rozpocząć nieco wcześniej – kiedy cienie są równe obiektu.

Czas gdy popołudniowe modlitwy nie może już zaczyna wykonanie rozpoczyna się natychmiast po zachodzie słońca, jak po raz kolejny przychodzi modlitwę – Maghrib (zachód słońca). Wielu wierzących sprawiają, ASR, aż słońce zaczyna być pomalowane w kolorze czerwonawym, idąc nad horyzontem, więc Wysłannik Allaha utrzymując przymierza.

Dlatego wszyscy są zgodni, że najlepszy czas wykonania modlitwy – od razu na początku okresu czasu przeznaczonego na modlitwę. Sugeruje to, że wierzący naprawdę wzrok znad swoich ziemskich spraw i zwrócił się do Boga. Na koniec wyznaczonego czasu wolno czytać modlitwę tylko jeśli nie było to dobry powód, aby nie realizować go wcześniej.

Rakata których jest modlitwa

Rozważmy teraz bardziej szczegółowo modlitwę ASR jak rak'ahs zrobić, gdy jest uruchomiony. Rakata – pełny cykl modlitw i odczytów dokonanych na tych samych ruchów. To może być powtarzane jeden lub więcej razy (w zależności od rodzaju modlitwy).

Obejmuje ona Takbir, a następnie odczytać „Al-Fatiha”, talia łuk i prostowanie, pokłon i prostowania (postawa klęczy), pokłon i ponownie powrócić do pozycji wyjściowej. Oczywiście, jest to tylko ogólne wskazówki, ponieważ w zależności od tego, co jest Rakata w rzędzie, proces ten może być inny, ponieważ ma różnic (choć niewielkie), w zależności od samej modlitwy.

W popołudniowym namaz asr czterech rak'ahs. Są odczytywane szeptem, ale tak, aby w ciszy można usłyszeć. Ie nie można po prostu Lip-Sync, trzeba wymówić wszystkie słowa tego dźwięku jak szepczesz czyjegoś ucha. Ta sama liczba rak'ahs w Namaz zuhr i Isha, natomiast w namaz Maghrib trzy rak'ahs w Fajr – tylko dwa. Są one odczytywane na różne sposoby.

Jak uczynić modlitwę: Akcja

Rozpatrzmy bardziej szczegółowo , jak czytać modlitwę „ASR, i jakie działania są zatem popełnione. Jak wspomniano powyżej, w słowach popołudniowym modlitwy odmawiane w niskim szeptem, wymawiając wszystkie słowa, nie tylko serca, ale także głos.

Akcja jest w zasadzie bardzo podobny do tradycyjnego wykonywania rak'ahs. Na początku należy dokonać Niyat (intencji), jasno ustalające głośno, co zamierzasz zrobić. Następnie należy podnieść swoje ręce, dłonie w kierunku Qiblah i podniesienie ich do poziomu uszu. Powiedzieć Takbir.

Następnie zazębiają ramiona i obniżyć je do pępka, przeczytaj Du'a Sanaa, Sura „Fatiha”, a nawet każdy z wyboru. Zanurz swoje ręce i zrobić łuk talii. Następnie, wypowiadając pewne słowa, trzeba dokonać pokłonu, nisko-touch siedzenia Pallas piasku cietrzew.

W końcu powiedzieć: „Allahu Akbar”, powrót do pozycji siedzącej, po dwóch lub trzech sekund, powtórz raz kolejny łuk. Pierwszy rak'ah zakończone. Początek drugiej, wstając. Wypełnić wszystkie Rakata, czytanie odpowiednich słów i wykonanie pożądanego działania. Po czwartym rak'ahs modlitwie można uznać za zakończone.

Różnice w działaniach kobiet i mężczyzn

Asr modlitwy dla kobiet jest nieco inny tylko w realizacji działań. Na przykład, podczas palmy zabiegu Qiblah kobiety powinny podnieść ręce do wysokości klatki piersiowej, a nie wyżej. Podczas gdy mężczyźni Wznosimy je do uszu, dotykając kciukami płatach.

Ponadto, kobiety nie rzucać w górę ręce do pępka podczas czytania Du'a Sana, i trzymać je na wysokości klatki piersiowej. W czasie pasie kokarda nie mogą w pełni wyprostować nogi i plecy, palce muszą być zebrane razem.

Podczas pokłonu mężczyźni i kobiety siedzą w równym stopniu (stopy równolegle do siebie, a palce skierowane w kierunku Qiblah), ale łokcie są naciskane w tym samym czasie w stronę kobiet. W momencie wychodzenia z pokłonu kobiet siedzieć na lewym udzie, podnosząc stopy i palce wskazujące do Qiblah.

Należy również zauważyć, że kobiety nie wykonują Namaz w przypadku, gdy mają w tym momencie zaczyna się miesiączka. Wszystkich praw, konieczne jest, aby kontynuować tylko wtedy, gdy nie było luzu.

Co Pismo Święte mówi o znaczeniu modlitwy

Al Asr modlitwę za wszystkich świętych tekstów jest uważany za najważniejszy w komisji. To wynika z faktu, że w czasie jego realizacji wielu muzułmanów powinno być wykonane do oderwania się od rzeczy ziemskich, aby wykonać Namaz. Jest w tym i Plus – konfrontacja z doczesnych przyjemności, których jest tak wiele, a odwołanie do Boga.

Więc muzułmanin może oprzeć grzech, wpływ Szatana i przestrzegać przykazań Boga, utrzymując swoje duchowe obowiązki. Do dowolnego namaz nie ma takiego związku, jak popołudnie, więc jest zalecane, aby zaplanować swój dzień tak, że pasuje do niej harmonijnie.

inne modlitwy

Należy zauważyć, i inne codzienne modlitwy w islamie. Istnieje tylko pięć, a są one konieczne do wykonania.

  1. Fardzh. Ta modlitwa poranna, która odbywa się przed wschodem słońca. Jeśli muzułmanin mógł wykonać co najmniej jedną modlitwę rak'ah, to znaczy, że mógł vovrmya. Jeśli nie, to przechodzi w modlitwę długu.
  2. Zuhr. Jest to druga modlitwa rachunku, który nazywany jest południk. Odbywa się po przejściu słońca przez zenit, ale przed cienie obiektów stać się bardziej niż siebie. Dlatego modlitwa może zacząć wykonywać po doświadczeniu najwyższy punkt słońca na niebie.
  3. Asr. Po południu, modlitwa, której realizacja była w tym artykule.
  4. Maghreb. Ta modlitwa po „ASR wykonywane natychmiast, jak światło dzienne będzie wykraczać poza horyzont. I musi wykonać kompletne zanim znikną słońca. Modlitwa ta jest spełnieniem krótkim czasie, więc trzeba być bardzo ostrożnym, aby nie można przegapić. korzystne są wykonania pierwszej minuty, a rozwiązanie przyjdzie.
  5. Isha. Modlitwa ta może być wykonana natychmiast po wieczór poświata zniknęła. Okres, kiedy można to zrobić, największy od końca okresu modlitwy – są to pierwsze oznaki świtu. Jednak zaleca się, aby go uruchomić, dopóki nie skończy się pierwszą połowę lub nawet jedną trzecią noc.

wniosek

Tak więc, na podstawie wszystkich powyższych modlitwa Asr – jest to jeden z pięciu najważniejszych codziennych modlitwach, muzułmanin może udać się bezpośrednio do Boga, aby pamiętać, że jest – tylko śmiertelnym człowiekiem. A także o niemożności odebrania towaru ziemskie poza ziemskim życiu, tak jakby chciał. Dlatego też, z drugiej strony nasze życie powinno zacząć dbać już teraz, pukanie przynajmniej na chwilę wszystkie ziemskie zwyczaje, troska, radość, itd.