900 Shares 2570 views

Jak dobrać ryby schab nożem. Jakość nóż do cięcia ryb

Jeśli planujesz gotowania świeżych ryb, to będzie na procedurze skrawania bardziej komfortowy ze szczególnym schabu noża. Znalezienie odpowiedniego instrumentu jest raczej problematyczne zadanie dla początkujących w kuchni. Większość produktów jest różne podobne cechy, więc wybór najbardziej odpowiedniej opcji należy dokładnie zrozumieć różnice lędźwi noże.


odmienność

Nowoczesne noże do filetów rybnych mają następujące cechy:

 • zwężone ostrze;
 • specjalny kształt zakrzywiony części tnącej, co przyczynia najdogodniejszy cięcie ryby;
 • Zakładamy szczególny sposób ostrzenia noża pod kątem wynoszącym około 25 °;
 • nie ma ograniczenia.

nóż

Standardowe schabu nóż ryb mogą mieć długość ostrza 16, 19, lub 21 cm. Jest to podyktowane potrzebą ryb cięcia pewną wielkość. Z pomocą produktów z krótkimi ostrzami wygodny uchwyt małe filety. Jednocześnie, aby wyciąć z dużych ryb, takich jak łosoś, to zajmuje dużo ostrze.

Podstawowym kryterium wyboru noża zachowuje elastyczność. Najbardziej elastyczny nóż schab dla ryb będzie miał cienką ostrze. W obecności takiego produktu będzie musiał dłużej pracować z polędwicy działu kręgosłupa. W związku z tym, ta opcja jest odpowiednia tylko do oddzielania miękkich części bezpośrednio do wytwarzania ryby do gotowania.

Tak, to dobry nóż, nóż wielofunkcyjny schabu powinno być:

 1. Długi, ale jednocześnie wystarczająco elastyczny.
 2. Ostrze powinno być wysokiej wrażliwości na działanie kulinarnej, w przeciwnym razie można pominąć podczas cięcia całe mnóstwo małych kości.
 3. Najlepszym sposobem na utrzymanie niezbędnego poziomu zdolnego do ostrzenia noża do krojenia ryb ze stali nierdzewnej. Jednakże, ze względu na niską trwałość, opcja ta jest przeznaczona wyłącznie do cięcia filetów lub krojenia warzyw.

uchwyt

Polędwica nóż Ponieważ ryby często stosowane bezpośrednio do połowy jego uchwyt musi być wykonane z wykorzystaniem materiałów odpornych na wilgoć. Doskonałym rozwiązaniem jest kupić produkt z uchwytem pokrytym skórą wykonane z kory brzozowej lub drewna z powłoką wilgoci odstraszający.

Jeśli chcesz wybrać naprawdę jakość Filet nóż do ryb, w tym przypadku zaleca się, aby zwrócić uwagę na produkty z rączką wykonaną z rogu. Takie rozwiązanie jest nie tylko niezwykle wytrzymały, ale również ma oryginalny, atrakcyjny wygląd.

Jeśli chodzi o formę uchwytu, musi być inna maksymalna wygoda dla konkretnego użytkownika. W celu określenia najbardziej dogodną formę, na tyle, aby przeżyć nóż w praktyce.

Obecnie największy popyt jest na noże pachwinowych, którego rękojeść sugerują możliwość wymiany ostrza. To pozwala szybko przywrócić funkcjonalność produktu, gdy uszkodzenie lub pęknięcie ostrza.

Jednakże w żadnym wypadku nie powinny być dyskontowane produkty z uchwytem syntetycznego. Naturalnie, taki nóż do krojenia ryb staje niezawodnego asystenta tylko w przypadku produkcji autorytatywnego producentem.

pochwa

Kupić nóż do krojenia ryb, jest podnieść odpowiednią otoczkę. Ponieważ produkt z tej kategorii mają bardzo ostre ostrza, istnienie takiej ochrony jest to wymóg.

Należy wybrać powłokę, która nie będzie utrudniać ruchów podczas używania. Tak więc lepiej jest zaprojektowanie najbardziej w zgodzie z wyglądem uchwytem i całych produktów do cięcia ryb.

Koszt i producentów

Nie można z całą pewnością powiedzieć, że przygotowanie dania z ryb nie jest możliwe bez użycia noży lędźwi. Jeśli jest to pożądane, to może być obsługiwany grzejniku w konwencjonalnych produktach kulinarnych.

Filet rybny nóż jest nieodzownym narzędziem wyłącznie dla profesjonalnych kucharzy, prawdziwych fanów gotowania i potrzeby zapalonych wędkarzy. Przeciętny użytkownik może tylko zrozumieć, ile potrzeba inwentaryzacji kuchni.

Teraz eksperci zidentyfikowali szereg najlepszych producentów noży do cięcia ryb:

 • Noże pachwinowe dla ryb „Rapala” (Finlandia);
 • Cięcie marki produktów „Kasumi” (Japonia);
 • Produkty firmy są „Opinel” (Francja).

Jednakże, istnieje wiele nie mniej niż popularne producentów biodra noży. Na przykład, dość wysoki popyt wśród konsumentów cieszyć produkty renomowanych firm „Gipfel” i „Victorinox”. Jeśli mówimy o przedziale cenowym, jest on dostępny dla konsumenta wielki koszt produktu szerokość od 10 do 300 dolarów.

pomocnych wskazówek

Jak wybrać najbardziej wygodny, wydajny Filet nóż do ryb? Jak wybrać odpowiednią opcję, aby zaspokoić potrzeby konkretnego kucharz? Warto dodatkowy czas, aby zwrócić uwagę na poradę ekspertów w dziedzinie gotowania:

 1. Przede wszystkim parametry schabu ostrza noża powinna odpowiadać maksymalnej wielkości Burke ryb.
 2. Profesjonalni kucharze, którzy wielokrotnie wykorzystywane produkt do cięcia ryb w ciągu dnia pracy, zaleca się, aby zwrócić uwagę na uchwycie o szorstkiej powierzchni.
 3. Polędwica nóż idealnym wytwarzania materiałów o wysokiej wytrzymałości rozważane i w tym samym czasie, w wyniku czego otrzymano stali damasceńskiej.
 4. Według powszechnej opinii, w większości wysokiej jakości, doskonałej filet nóż japońskiej produkcji. W związku z tym konieczne jest przede wszystkim do rozważenia możliwości zakupu takich produktów IT. Przy ograniczonym budżecie dobrym wyborem będzie produkcja fińskiego producenta.
 5. Zastosowanie noży kuchennych do cięcia ryb charakteryzujących się pewnymi trudnościami, więc praca z nimi powinny być bardzo starannie. Wraz z nożem schabu początkujący kucharze powinni kupić instrukcją.
 6. Przydatne, wygodne wyposażenie opcjonalne dla noża będzie specjalny korek, który będzie uchwycić rybę w prawidłowej pozycji w trakcie cięcia, unikając obrażeń.