572 Shares 1999 views

Ryby dla małego akwarium: jak wybrać

Jeśli trzeba wypełnić niewielką ryb akwariowych w ciągu trzydziestu litrów, konieczne jest, aby znać kilka zasad.


Kilka ważnych zasad

Wykluczyć jeden. Ryby dla małego akwarium nie powinno być drapieżny. Często podejmują smażyć bez zastanowienia, jaki rozmiar będzie dotrą, kiedy starsza. Dlatego musimy zwrócić się do sprzedawcy o maksymalnych wymiarach dorosłej.

Druga reguła. Ryby dla małego akwarium nie powinno być rzadkie i drogie. W takich pojemników trudne do stabilnego utrzymania pożądanego trybu. W przypadku naruszenia równowagi ekologicznej (na przykład, z powodu nadmiaru żywności) die najpierw.

Trzecia reguła. Nie ma potrzeby, aby przynieść dużo ryb. Jedna próbka 5 cm. Trwa około 4 litrów wody. Jest to łatwe do obliczenia: skromny rybę na małym akwarium 30 litrów w ilości 7-8 szt. poczują się bardzo wygodne.

Reguła Cztery. Nie ma potrzeby, aby rozpocząć bardzo różni się czynników behawioralnych osób. Na przykład, niektóre ryby są stale w ruchu, podczas gdy inni są nieaktywne.

Zasada Five. Konieczne, aby ryby, biorąc pod uwagę życie jednolitej objętości napełniania. Na przykład, jednostki terytorialne mogą wziąć większą pojemność przestrzeni, która przyniesie wielkie niedogodności innych mieszkańców. Ponadto, ryby powinien być połączone i pionowym, aby nie otrzymać zbyt populacji kilka warstw wody (na dole, w środku, w górę).

Rodzaje ryb dla małego akwarium

żyworodny

Najczęstszym jest tani dla małych ryb akwariowych gupików. W razie potrzeby, można znaleźć piękne okazy skomplikowany kolor. Dobre wyczucie w tych pojemnikach i szermierzy w różnych kolorach. Pochodzą one w kolorze czerwonym, czarnym, plamiste, zielony. Ponadto gupików Platypus i może współistnieć.

Inna ryba dla małego akwarium – czarnych molinezji. Jest bardziej wymagający od składu i temperatury mineralnej wody. W związku z tym, że jest nieco dodać trochę soli. Szczególnie spektakularne okrągłe czerwone zmienniaki plamiste. Wszystkie te ryby są podobne pod względem mieszkaniowym, żywienia i opieki.

tarło ryb

Pasiaste zadziory tygrys wygląda bardzo dobrze, zwłaszcza omszały zadziorem – mutant zielony kolor.

Danio pręgowany są małe i całkowicie bezpretensjonalny. Śliczne woal kardynałowie zbyt małe rozmiary i nadają się do takich pojemników.

Najmniejsze ryby do akwarium, być może, neon rodzina tetras, ale są one droższe. Ale neon (czerwony, niebieski lub zwykła) jest uważana za najbardziej spektakularny wszystkich przedstawicieli szkolnictwa ryb słodkowodnych. Stado 10-15 osobników przedstawi żadnych dekoracji akwarium.

Jeśli chcesz kupić większą rybę, można zatrzymać się na parę skalarów i papuga pelvikahromisah.

Mały sum (złoto, nakrapiane, zielony) dobrze dogadują się z każdej ryby. żyją w dolnej warstwie, pasz pozostałości karmy na dnie, w ten sposób usuwając podłoże. Catfish Ancistrus przelotowe struktura ssące ścianki otworu wylotowego akwarium oczyszczono metodą wykwitom glonów.

Ilość i skład mieszkańców akwarium całkowicie zależy od preferencji i dostępności finansowania dla jego właściciela.