354 Shares 3667 views

Najlepsza herbata

Porozmawiajmy o ukochany w naszym kraju napoju. Mocna, świeżo zaparzona, aromatyczna, to pobudza nie gorzej niż kawa. Zgadnij co chodzi? Oczywiście, o herbacie. A nawet jeśli nie są chińskie, a ceremonia picia napoju nie poświęcić jak najwięcej czasu, ale wciąż … A jaka jest najlepsza herbata? Na to pytanie nie znajdziemy odpowiedzi, ponieważ każda osoba ma swój własny smak. Ktoś taki jak czarny, kogoś – zielony, a niektóre nawet wolą używać ziołowych.

Jakie są herbatki?

Na całym świecie istnieje ponad sto rodzajów produktów. Herbaty zmieniać jakości arkusza, czas zbioru i poziomu trwania leczenia enzymów. Istnieje kilka gatunków, które są bardzo popularne w niektórych krajach i zupełnie nie do przyjęcia w innych. Ogólnie rzecz biorąc, ludzie są często najlepszym herbata nie jest związana ze stopniem i pewnej atmosfery i środowiska. Na przykład, gotowane na zewnątrz w garnku na ogniu (pachnący, zadymionej) lub w restauracji na ceremonii herbaty … Zgadzam się, że istnieje różnica.

Dlatego po raz kolejny logiczny podzielić ją przez klas i rozmawiać o który z nich jest najlepszy. Chai tea walka, i że jesteś pewien. Więc …

oolong

Oolong Tea – chińska odmiana. On ma średni poziom enzymów. On aromat świeżej zielonej herbaty, ale z wyraźnym kwiatowym smaku. W zależności od odmiany, oolong może być warzone od siedmiu do piętnastu razy. I za każdym razem po raz kolejny cieszyć się jego aromat i smak. Zaparzona jak to ma słodki kwiatowy aromat i posmak miodu, a jego kolor może wahać się od pomarańczowo-czerwony do szmaragdu.

Istnieje ponad dwieście pięćdziesiąt odmian herbaty. Są naprawdę piękne i godne co najmniej jeden raz, aby je wypróbować. Ale wśród nich jest jeden, który otrzymał największą ilość dobrych opinii na całym świecie. Być może można powiedzieć, że jest to – najlepsza herbata w tej kategorii. Ten oolong mleko. została uruchomiona Ta szczególna odmiana w Tajwanie i nazywa się „złoty kwiat”. Technologia jego produkcji jest dość skomplikowane, ale ciekawe. Bush herbata zapylane słodkiego roztworu cukru trzcinowego pojone mlekiem, powodując arkusz w kolekcji ma już słodki, mleczny smak.

Dobra herbata zielona

W świecie zielonej herbaty jest najbardziej popularny wśród wszystkich klas. Istnieje ogromna liczba ich gatunków i odmian. Cechą wyróżniającą to technologia przetwarzania obrazu, które nie narazić surowca do procesu fermentacji. Zielone herbaty są klasyfikowane według klas krzewu herbacianego, technologii produkcji, zamiast wzrostu, o kształcie arkusza jakości.

Posiada cudowną moc. Oczywiście, herbata – dobry napój, pragnienie-hartowanie, redukuje zmęczenie, który ma grubą i bogaty aromat, który ma wspaniały smak. Chińczycy, prawdopodobnie największy koneserów tego napoju. I co ciekawe: ich ulubionym jest właśnie jaśmin zielona herbata. Okazuje się, aromat jaśminu w napoju – chiński wynalazek. Napój ten jest bardzo odświeżający i orzeźwiający, daje siłę. Sam zapach jaśminu jest czyste i świeże, to przyczynia się do stabilizacji równowagi energetycznej organizmu. Po jej stosowanie jest odczucie jakiejś świeżości i lekkości, zauważalny odzyskiem energii.

Najlepsza herbata – Puer

Pu-erh jest uważana za miejsce narodzin miejscowości o tej samej nazwie w prowincji Yunnan. W tym regionie rośnie kilka drzew, które prawie tysiąc lat. Najlepsze klas uzyskuje się z liści, zerwane je z drzew, a nie w krzakach. I starszy, tym znakomity smak przygotowanego napoju.

Osobliwością tego rodzaju herbaty jest to, że stale fermentacji. Każdego roku jego ekspozycja daje mu nowy smak i kolor. One lubią smak młodego Pu-erh i inni – wieku. Razowy, ma ciemny kolor czerwony, intensywny smak trwały, trwały smak. Puer – najlepsza herbata dla koneserów odmian o wysokiej jakości.

Jak wybrać dobrą herbatę?

Jako niedoświadczony początkujący wielbiciel herbaty wybrać dobrą ocenę? Musimy wiedzieć, charakterystykę produktu, który doceniał.

Najlepsza herbata – góra. Choć nowoczesna technologia może rozwijać go w dowolnym miejscu, ale jest uważane za najsmaczniejsze odmiany zielone, uprawiane w górach. Bo to jest miejsce, gdzie natura stworzyła idealne warunki dla roślin.

W Japonii, ze względu na brak odmian Land highland uprawianych bardzo niewiele. Najlepiej jest chińska herbata, dobra i Tajwan.

Następną zaletą tego produktu jest jego cena. Pamiętaj, że wysokiej klasy są dość drogie. W kraju rośnie minimalną cenę dwieście dwadzieścia dolarów za kilogram. Rzadkie i unikatowe odmiany generalnie mają ogromną cenę.

Najważniejszą cechą każdej herbaty jest jego świeżość. Jeśli jest przechowywany przez dłuższy czas, to straci swoje właściwości (z wyjątkiem niektórych drogich odmian).

Bardzo dobra herbata powinna mieć jednolity kolor, ale jeśli natknąć się białawy lub zielonych liści, to mówi, że jest to mieszanka różnych roczników. I to jest nie do przyjęcia.

Generalnie prawo herbata, która jest zamknięta w opakowaniu z tobą. Zapakowane w fabryce, jest on prawdopodobnie być przechowywane przez wiele lat. Oczywiście, nowoczesne opakowanie nie pozwoli mu stracić wszystkie swoje właściwości, ale nadal nie będzie świeże.

W celu utrzymania dobrej herbaty, najlepiej jest użyć pojemnik porcelanowy. Wlać kilka liści, zamknąć pokrywę pojemnika. Po herbacie szybko pochłania zapachy. Tak, i skontaktować się z powietrzem to jest szkodliwe. W pudełku z porcelany surowce mogą być przechowywane w lodówce i w warunkach pokojowych.

Zamiast epilogu

Ogólnie rzecz biorąc, najlepszym herbata – to jedno, że trzeba spróbować. Napój ten jest unikatowy w jego właściwości. Ponadto, to uspokaja i relaksuje, ale również ma pozytywny wpływ na wzrok. Takich jak witaminy B2, ochrony skóry przed wysuszeniem i łuszczenie i witaminy P wzmacnia naczyń krwionośnych, wykazującymi, że układ krążenia. Herbata obniża poziom cholesterolu i pomaga rozkładać tłuszcze. Przez długi czas można przenieść zalety tego napoju. Dlatego też, jeśli nie uzależniony od picia herbaty, wskazane jest, aby przemyśleć swój stosunek do niego. Może po prostu nie odkryli odmianę, która będzie wygrać na jego smak i aromat.