529 Shares 5594 views

nieśmiałość

Charakter każdego człowieka składa się z wielu cech psychologicznych. Samoświadomość jest systematyczna analiza poszczególnych procesów wewnątrz, ich relacji z własnymi działaniami. Tłumaczy to zdolność dostrzegania siebie z zewnątrz, zwróć uwagę na cechy, które chcielibyśmy, aby naprawić lub, wręcz przeciwnie, wzmocnić.


Wielu uczonych poświęcił swoje życie dla własnej koncepcji, w której przedmiotem badań jest przedmiotem, który chce się uchwycić jej istotę. Trudna i skomplikowana droga prowadzi do rozwiązania własnej konstrukcji psychicznej.

Zgodnie z teorią BG Ananiev samoświadomość powstaje w momencie, gdy dziecko rozumie jego działania, a także rozwijać naturalny poziom samooceny. Pierwszy ustalić własny fizyczny, w czasie – duchowy własny

Z biegiem lat, z własnym wykonuje w codziennych działaniach psychicznego funkcja autoregulacji w stosunku do innych i do siebie.

Człowiek żyje w harmonii z samym sobą, jednak sposób, w jaki chce zobaczyć sam, zbiega się z tym, co jest w rzeczywistości. Jeśli kontrast obrazu w wyglądzie i działaniach pożądanego modelu, istnieją problemy z psychiką spowodowane wewnętrznych sprzeczności.

Samoświadomość jednostki mogą być otwierane w pojęciu „I – Pojęcie” przez psychologów W. Thomasa i F. Znanieckiego. Obejmuje to wszystkie cechy jego charakteru, że osoba jest świadoma, jak również jego miejsce w społeczeństwie, co robi i że mógłby zrobić w przyszłości.

W takim przypadku jednostka jest w stanie ocenić ich własny system poznawczy, emocjonalny i behawioralny. W rezultacie osoba, staje się jasne, dlaczego on myśli w ten sposób, a nie w innym; dlaczego czuje konkretne emocje w tej sytuacji; co skłoniło jego działania.

Na przykład, samoświadomość można zaobserwować w czasie, gdy pacjent jest zadowolony awaryjności sąsiada, ale czując go niewygodne. On jest świadomy swojej sztuczności, nieodpowiednie w danych okolicznościach.

Samoocena jest postrzegana jako przejaw trzech sposobów

  • Ideał I jest instalacja produkowany w procesie wychowania i doświadczenia życiowego idealnego modelu człowieka. Ważne jest, aby pamiętać, że pojedyncza pozycja może się różnić od standardowych zasad. Na przykład, złodziej chce wyglądać szefa mafii.
  • I lustro jest kombinacją ustawień, w którym dana osoba ma swoją własną opinię na temat, jak to jest postrzegane przez innych.
  • Prawdziwe Własna nieodłącznym kodu genetycznego odpowiedzialnego za zdolność ludzkiego statusu, możliwych ról w życiu iw społeczeństwie.

Samoświadomość – system analizy psychologicznej, gdzie te trzy modalności dalej podzielona na cztery identycznych wymiarach: fizycznym, psychicznym, społecznym i emocjonalnym.

Z własnej koncepcji zależy od wszystkich aspektów ludzkiej egzystencji, tak to jest cenne, aby je studiować, rozwijać techniki korekcyjne.

Samoocena jest subiektywna kategoria

Szczególną uwagę poświęca się psychologowie doradzają emocjonalne obszar własnej koncepcji, która zajmuje się samoświadomości i samooceny jednostki. Większość naukowców sugerują, że pozytywnie ocenia siebie jest podstawą do realizacji swoich możliwości w sferze zawodowej. Zwiększyć samoocenę często potrzebne do osiągnięcia sukcesu w działalności społecznej i życia rodzinnego.

Aby określić obiektywnie zawyżona lub zaniżona poziom własnej tożsamości może być tylko wykwalifikowany technik. W praktyce psychologów nie są wykonane skupić uwagę klienta na wysoką samoocenę. Osoby z wysokim zdaniem jego umiejętności są łatwiejsze do tolerowania trudności i stres. Istnieje wiele technik mających na celu kreowanie pozytywnego siebie – koncepcja.