516 Shares 1662 views

Co jeśli zatkany nos, smark nie jest?

W życiu często zdarzają się sytuacje, kiedy zatkany nos, nie smark. Jest w stanie dostarczyć wiele kłopotów i dyskomfortu. Jest to niemożliwe, aby wydmuchać nos, nos oddychać. Zawsze miał otworzyć usta, żeby oddychać. Język szybko wysycha i często pić. Często takie dolegliwości są połączone przez inne objawy: pacjent skarży się na osłabienie, osłabienie, położył mu nos i uszy. Ten stan ciała jest połączony z następnym etapie powikłań przeziębienia. Najszybsza pomoc w takich przypadkach, przekrwienie błony śluzowej nosa – stosowanie zwężających naczynia kropli.

Ale nie można ich używać na więcej niż pięć dni. Potem przychodzi wciągająca. Jest to konieczne, aby zmienić jeden typ zwężających naczynia kropli w innej formie, która jako substancja czynna będzie miał inny lek (dodatkowo, w tej sytuacji należy szukać pomocy medycznej). W ciężkich przypadkach te patogenne bakterie – Staphylococcus, Streptococcus – przeniesione z jamy nosowej do śluzówki trąbki słuchowej. W wyniku normalnej odprawy jest zamknięty. Zewnętrzne ściany zapalenie, obrzęk, i przylegają do siebie. Ze względu na wynikające różne bębenki ciśnieniowe są rysowane, a chory czuje, uczucie zatkanego nosa, smark nie jest, a co więcej, zastawione lub ból ucha. Może to być nawet złamane ucho.

Drugi powód, dla którego uczucie zatkanego nosa, bóle głowy (w nieobecności nieżytu nosa) może odchylać się przegrodę. Choroba ta rozwija się przez długi czas. Poczucie całkowitego zatkania nosa nie nastąpić natychmiast, ale stopniowo, rok po roku. Jedyna pomoc w tej sytuacji będzie przeprowadzenie operacji specjalnej. Chirurg usunie wady przegrody nosowej i pacjent czuje się bezpośrednio wolne oddychanie przez nos.

Trzecim powodem tego zjawiska, kiedy katar, śluz, jest zwiększenie lub adenoid wzrost polipów w jamie nosowej. Podobnie jak kiedy skrzywioną przegrodę, objawy choroby rozwijają się powoli. Tak szybko, jak proliferacja pełne pokrycie jamy nosowej, normalny proces oddychanie przez nos jest zatrzymany. Podstawowym sposobem postępowania jest leczenie chirurgiczne, zastosowanie technologii laserowej. Inne zabiegi mają tylko tymczasowy efekt.

Dziecko w nieobecności nieżyt nosa jak niedrożność nosa, śluz nie można wykryć ciała obcego do wnętrza jamy nosowej. W takiej krytycznej sytuacji jest konieczne, ponieważ przejście do nosa mogą być uwalniane bardzo szybko, jeśli ciało obce jest głęboka. Jeśli nie jest widoczny (lub podnieść jego problematyczne), konieczne jest, aby skonsultować się z lekarzem.

W każdym razie nie można zapomnieć o barotraumy związanego z podróży samolotem. Różnica ciśnienia pomiędzy zewnętrzną ucha i bębenkowej wnęki mogą również powodować występowanie nieprzyjemnego odczucia, które charakteryzuje się upośledzeniem słuchu, przekrwienia nosa i ból głowy.

Jeśli ciało człowiek ma predyspozycję do reakcje alergiczne, a następnie trwale zablokowany nos braku objawów przeziębienia może być alergii. Przyjmowanie leków przeciwhistaminowych, odmowy żywność i leki, które spowodowały alergia, doprowadzi do przywrócenia normalnego swobodnego oddychania nosem.

Jeżeli dana osoba stara się niezależnie ustalić przyczynę jego choroby nie idzie do lekarza, należy pamiętać, że zatkany nos jest tylko charakterystyczny objaw niezliczonej ilości chorób. Dlatego też, jeśli w ciągu 1-2 dni samoleczenia nie pomoże, należy skonsultować się z lekarzem (lub nawet lepiej nie opóźniać i wizytę u specjalisty, gdy pierwszy objawów). Szybko postawić prawidłową diagnozę i przepisać odpowiednie leczenie. A jeśli mówimy o dziecku, samo jest nie do przyjęcia!