415 Shares 4260 views

Jak przetrwać w lesie: dobrze wiedzieć wszystkich

Gdybyś wyruszył do lasu celowo, na przykład, w wycieczce, prawdopodobnie był zapas, nóż, kompas, jedzenie, i ciepłe rzeczy. Ale spójrzmy teraz na sytuację, kiedy się zgubisz, a ekstremalne przeżycia nie były częścią twoich planów. Więc gdzie powinniśmy zacząć? Próbuj dotrzeć do przyjaciół i krewnych, jeśli twoja komórka złapie sygnał, a także krzyczy na tradycyjne "ay" – być może inni ludzie w lesie, którzy cię słyszą. Jeśli się nie uda, idziemy dalej.

Więc pierwsza rzecz, o której musisz wiedzieć, jak przetrwać w lesie, że ten strach nie jest najlepszym asystentem. Przestań panikować i pamiętać, że natura ma wszystko, co pierwotnie miało na celu przetrwanie, najważniejsze jest wiedzieć, jak wykorzystać wszystko, co widzisz w rozsądny i opłacalny sposób.

Jak przetrwać w lesie: teoretyczne podstawy

Ponieważ nie możesz być absolutnie pewien, czy uda się wyjść z lasu do tego wieczora, powinieneś poszukać miejsca do spania. Pożądane jest to, że był to pewien rodzaj elewacji, czyszczenie w gaju itp. Również natychmiast pomyśl o zasobach wodnych, które można zabrać w najbliższej rzece lub jeziorze. Deszcz, zebrane z liści i grzybów, topnieje śnieg. W skrajnych przypadkach można zaspokoić pragnienie i sok brzowy.

Jak przetrwać w lesie: znalezienie jedzenia

Przed wyjazdem na poszukiwanie pożywienia należy zbierać drewno opałowe, suchą trawę, gałęzie i zbudować ogień (do gotowania i do ogrzewania). Idealnie można to zrobić za pomocą zapałek lub zapalniczek, bez których nawet w lesie znanym lepiej nie trzymać się.

Jeśli nie uda Ci się zbudować ognia, musisz mieć do czynienia z surową żywnością. Szukaj szyszek cedrowych, jagód (na przykład jesionu górskiego), grzybów, traw (tego samego "zająca z kapusty"). W tym celu trzeba mieć wiedzę o jadalnych i trujących produktach leśnych. Możesz spróbować złapać ryby lub żaby (jeśli jest obrzydliwe, to pamiętaj, że Francuzi uwielbiają ich z wielką przysmakiem), jeśli w pobliżu jest staw lub bagna. Pamiętaj, że dziś nie spędzisz czasu w restauracji ani we własnej kuchni, więc najważniejszą rzeczą jest jakoś wypełnić żołądek tak, że istnieją siły, aby znaleźć drogę do domu.

Jak przetrwać w lesie: znalezienie drogi

Nadszedł czas na zapamiętanie przebiegu OBZH i innych dyscyplin szkolnych. Zapomniane? Wtedy przypomniemy, że jeśli w południe (jeśli przynajmniej z tobą patrzyłeś?) Stajesz z twoim powrotem do niebiańskiego światła, twój cień spadnie prosto na północ. W nocy można poruszać się po gwiazdach – północna gwiazda konstelacji Wielkiego Niedźwiedzia skierowana jest na północ. Na gałęziach i mchu lepiej nie poruszać się – nie dla wszystkich i nie zawsze pomaga. Musisz jechać tylko w jednym kierunku (na północ – tak na północ, na wschodzie – tak na wschód), a potem nie zdając sobie sprawy z przerażenia, że idziesz w kręgu. Dosłownie na każdym kroku, uważnie rozejrzyj się w poszukiwaniu śladów cywilizacji (z butelki, zgniecionych koło samochodu i kończących się na opakowaniach z jedzeniem, itd.).

Z pewnością dom stracił cię i zorganizował wyszukiwanie. Staraj się pozostawić jak najwięcej widocznych śladów na swojej drodze, tak aby drużyny ratownicze mogły określić kierunek, w jakim się podążałeś.

Sprzęt do przetrwania

Ponieważ nikt nie może zagwarantować, że podczas następnego spaceru po lesie będziesz bezpiecznie wracać z niej na czas, przed każdym wędrówką, nie bądź leniwy, aby obsłużyć plecak:

1. Mecze są wiatroszczelne, które pomogą rozpalić ogień, odstraszyć drapieżne zwierzęta, spalić kęs trudu trującego lub pająka . Będą one również służyć jako oświetlenie pomocnicze.

2. Nóż, bez którego w jakiejkolwiek sytuacji awaryjnej możesz czuć się bez użycia rąk. Jeśli to nie zrobiłeś, możesz to zrobić z ostrego cienkiego kamienia, kawałka drewna, owinąć "uchwyt" kawałkiem jego ubrania.

3. Linia lub lina wędkarska pomogą w naprawie uszkodzonego obuwia lub odzieży, budowę tymczasowego schronu, wysuszając niektóre rośliny. Jasna linia wędkarska lub lina zgaśnie, aby pozostawić znak identyfikacyjny dla oddziału wyszukiwania.

4. Apteczka pierwszej pomocy z najbardziej niezbędnymi lekami na przeżycie: jod, takie leki jak Streptocide (do leczenia ran otwartych), Aspiryna (z ciepła), Ftalazol (z niestrawności), "Węgiel aktywowany" (dla zatrucia ).

5. Miska do jedzenia, którą można zaokrąglić jedną krawędzią i używać jako narzędzia tnącego. Ponadto może kopać ziemię (jak czerpak).