642 Shares 5955 views

Godzina policyjna w lecie – co to jest?

Nie ma godziny policyjnej w lecie w każdym kraju na świecie, po którym drobne dzieci mogą nie być już swobodnie chodzić po mieście bez rodziców. W dzisiejszym artykule będziemy wyjaśniać, dlaczego jest to konieczne, i w jakim wieku można zapomnieć o tym ścisłego zakazu.


Godzina policyjna w lecie jest często nazywany czas zabronione. Istnieje w celu ochrony mieszkańców danego miasta i zmniejszenia poziomu przestępczości i liczbę ofiar. Zazwyczaj policyjna związana posłuszeństwa, zwłaszcza nieletnich, są (w celu własnego bezpieczeństwa) nie mogą być wyświetlane po ustalonym czasie na ulicach. Jednak curfews można również stosować do ogólnej populacji, czyli, dla dorosłych, jeśli sytuacja tego wymaga. Zwykle w takich sytuacjach, jak to wprowadzenie stanu wyjątkowego i trybu wojennego, kiedy jesteś w nocy na ulicy staje się bardzo niebezpieczna. Przestrzeganie przepisów godzinie policyjnej następujących specjalnych jednostek policyjnych i wojskowych patroli, które udają się po mieście w dzień iw nocy. Jeśli mówimy o Rosji, godzina policyjna w lecie odbywa się o godzinie 23:00 czasu moskiewskiego, a zimą – do godziny 22:00. Po tym czasie, jeśli policja zauważył nastolatka na ulicy, jego rodzice grozi sporą karę za niewykonanie istniejącego prawa.

Jednak nie wszyscy obywatele Rosji są świadomi o prawie policyjnej, wielu nawet nie mają pojęcia o tym, co dokładnie jest zagrożona. Dlatego bardzo często nieletnie dzieci (nastolatków) są ofiarami różnego rodzaju przestępstw, rozbojów i przemocy. W celu ochrony bliskich z takich kłopotów, każdy obywatel musi wiedzieć, w jakim wieku dzieci (mianowicie – do jakiego wieku) rozciąga się godzina policyjna, a po jakimś czasie nie wolno wychodzić. Przede wszystkim konieczne jest prawo do studiowania rodzicom małoletnich dzieci, ponieważ są one odpowiedzialne za los i dobrego samopoczucia dziecka. W przypadku naruszenia prawa jest z nimi w pierwszej kolejności zostanie poproszony przez funkcjonariuszy organów ścigania. Następnie spójrz na to prawo i wyjaśnić, co jej istotę.

Prawo RF „w sprawie środków zapobiegających zaniedbywania dzieci i przestępczości nieletnich” został formalnie przyjęty i opublikowany we wszystkich gazetach, 20 maja 2008. Według niego, dzieci do lat 7 są surowo zabronione, aby być w ciemności na ulicy bez opieki przez rodziców. Jest to szczególnie ważne w miejscach takich jak kluby, bary i puby sportowych, jak również innych lokali rozrywkowych. Dzieci do 14 roku życia na ulicy bez osoby dorosłej jest dozwolone przed 22:00 czasu moskiewskiego. To co się dzieje? Jeśli dziecko wynosi 13,5 lat, jest on zobowiązany do przestrzegania ciszy nocnej. Od 14 lat – spacer kiedy i gdzie chcesz?! Po publikacji ustawy w świetle wielu rodziców zaczął pisać w organy ścigania (i forach), czyli 14 lat – to nie jest absolutnie wiek, w którym dziecko może mieć pełen siły i wędrować po ulicach w nocy. Jednak poprawki do ustawy nie zostały wykonane. Jeśli mówimy o stworzeniu dziś sytuacja jest godzina policyjna w lecie stracił swoje znaczenie, ponieważ jest to pora roku, kiedy wszystkie dzieci chcą pozostać na zewnątrz tak długo, jak to możliwe. Co dalej – czas pokaże.