162 Shares 5282 views

Atopowe astma oskrzelowa. Opis choroby

Co to jest astma? Jest to przewlekła choroba charakteryzująca się zapaleniem układu oddechowego. W czasie ataku dróg oddechowych pacjenta w reakcji na różne bodźce (alergenów). Skurcz występuje, są one zwężone, zaczyna produkować duże ilości śluzu. Taka reakcja organizmu zakłóca normalne oddychanie, kaszel i duszność.


Występowanie choroby

Atopowe astma oskrzelowa może wystąpić w każdym wieku. Pojawienie się tej choroby ma wpływ wiele czynników, które są podzielone na krajowe (historii rodzinnej, a otyłość) i zewnętrzny (na infekcje, alergeny, nieodpowiednia dieta, palenie papierosów, zanieczyszczenie powietrza, zagrożeń zawodowych). Ponadto, choroba może wystąpić z kilku powodów.

Alergeny, które dostaną się do organizmu przez układ oddechowy, można podzielić na kilka typów:

– domowych. Należą do nich piór ptaków (od poduszki), pył z biblioteki i domów;

– pyłek. Astma może być reakcją na różnorodność roślin, drzew i kwiatów. Najczęściej w pogłębienia takich alergenów występuje wiosną podczas kwitnienia;

– grzybicze. Dość często nie jest osoba, która znajduje się w miejscu, gdzie nie ma pleśń na ścianach ;

– naskórka. Należą sierść, pióra, kał, ślina i włosy różnych zwierząt (koty, psy, króliki, kozy, świnki morskie, chomiki, itp). Możliwe jest również reakcja owadów i karmy dla ryb;

– żywność. Jest to bardzo rzadkie, ale możliwe.

Głównymi objawami choroby

Astmę oskrzelową w kontakt z alergenem w górnych drogach oddechowych przedstawiono poniżej:

– pacjent jest duszność ;

– istnieje zadławienia;

– istnieje poważne kaszel;

– podczas oddychania zauważalny świszczący oddech i gwizdanie w klatce piersiowej;

– podczas ćwiczeń może być duszność.

Objawy występują zazwyczaj tylko podczas ataku. Można je zobaczyć w całości lub w części. Dlatego też, gdy początkowy występowanie choroby w łagodnej formie osoby mogą nawet nie wiedzieć, że ma astmę. Rozpoznanie choroby – Zadaniem lekarza-pulmonologa i immunolog, którzy przepisują przesiewowych dla alergenów.

leczenie choroby

Po zakończeniu badania i identyfikacji czynników, które są drgawki przyczyny, lekarz przepisze niezbędnej terapii. Atopowe astma oskrzelowa wymaga ostrożnego podejścia do wyboru leków. Są one dostępne jako inhalatorów i aerozoli, przepisują antybiotyki, jeśli to konieczne.

Ułatwić przebieg choroby pomoże również prawidłowe odżywianie, ćwiczenia, ćwiczenia oddechowe i stworzenie środowiska hipoalergiczne.

Zapobieganie chorobie

Znając swoje alergeny, że jest konieczne, aby uniknąć ich w jakikolwiek sposób. Jeśli to możliwe, zrezygnować treść jakichkolwiek zwierząt domowych i ptaków. Konieczne jest również, aby utrzymać czystą przestrzeń życiową. Dużo czasu na świeżym powietrzu.

Wskazane jest, aby porzucić złe nawyki, zacznij zdrowego stylu życia. Oraz astma oskrzelowa i atopowe przeszkadza jej napady rzadziej, trzeba brać leki przepisane przez lekarza.