259 Shares 2114 views

Wołowina polędwica: przepisy na gotowanie potraw mięsnych i sosów

Pomimo faktu, że dzisiaj wielu ludzi trzyma się wegetariańskich potraw, większość ludności naszego kraju wciąż kochają mięso i produkty mięsne. Specjaliści wezwali wszystkich, którzy całkowicie wykluczają użycie mięsa do jedzenia, a nie tego, ponieważ analogi tego produktu nie istnieją w naturze. Dzięki żelazowi, potasowi i fosforu zawartemu w mięsie, mięso mięsne, na przykład, nie jest zagrożone anemią.


Preferuje się mięso o niskiej zawartości tłuszczu, na przykład takie jak cięcie wołowiny. Przepisy są dość zróżnicowane, więc nie znudzimy się mięsem. Możesz cieszyć się smakiem wołowiny wybierając najprostsze sposoby, lub możesz, przy pewnym wysiłku, zaimponować swoim krewnym znakomite potrawy.

Tradycyjnie najbardziej użytecznym sposobem przetwarzania produktów jest parowanie. Aby smakowite potrawy były smaczne, musisz wiedzieć, jak gotować polędwica wołowa.

Weź następujące przyprawy i zioła: słodka papryka, liść laurowy, jagody jałowca i nasiona kopru. Smażyć razem na suchej patelni. Następnie przekręć mięso w przyprawy, włóż sztukę do głębokiego pojemnika i napełnij ją oliwą z oliwek. Cięcie należy czyścić w lodówce na jeden dzień. Po otrzymaniu mięsa, gotuj w podwójnym kotle, czas potrzebny na przygotowanie naczyń to 60 minut. W ten sposób otrzymasz użyteczne i smaczne potrawy – stekową polędwicę wołową.

Przepisy na gotowanie mięsa mogą być bardziej złożone.

Na przykład w sosie z grzybów wołowina będzie gotowana nie gorzej niż oferują na obiad w drogiej restauracji.

Weź polędwiczkę wołową i podzielić ją na 4 steki. Po obu stronach każda sztuka musi być zwinięta w gorczycę i mielony pieprz, sól. Potem podgrzej dzbanek do smażenia i smażyć steki z wysokich temperatur z obu stron. Następnie dodaj masło, po roztopieniu, wlać cięte grzyby do patelni. Podsmażamy grzyby z mięsem aż do ugotowania.

Podobnie jak wszystkie potrawy z polędwicy wołowej, można je podawać z dowolnym bocznym naczyniem, ale najlepszym miejscem w tym przypadku jest gotowane ziemniaki i świeże warzywa. Sam wybierasz także sos, ale dla produktu takiego jak polędwica wołowa, receptury sosu wybierane są najlepiej z dodatkiem bulionu mięsnego. Oto jeden przykład: whisky ogrzewa się w rondlu, dodajemy bulion mięsa i śmietankę, przynosząc je do gotowości. Przy okazji, ten przepis jest obserwowany w szkockiej restauracji, która cieszy się wielkim prestiżem.

Ale czeski danie "Wołowina w sosie śmietanowym" nie jest trudne do przygotowania, ale ma pikantny smak ze względu na przepis na gotowanie sosu.

Najpierw przeciąć kawałek na cienkie kawałki i obracać każdy z drobno posiekanym bekonem, marchwią i czosnkiem. Następnie smażyć mięso na patelnię i dodać do niej pierścienie cebuli. Smażemy cebulę i mięso przez kilka minut, następnie dodajemy mielony pieprz, liść laurowy, przyprawy i kilka plasterków cytryny. Dodać wodę i gulasz do momentu, aż polędwica wołowa stanie się miękka.

Przepisy na gotowanie wołowiny mogą się zmieniać, ponieważ zmieniać smak mięsa, wystarczy dodać nowy przyprawa.

Sos do gotowanej polędwicy najlepiej przygotować w następujący sposób: dodać cukier, posiekane warzywa i mąkę do masła rozgrzanego na patelni. Można rozcieńczyć mieszaninę wodą, a na koniec dodać kwaśną śmietanę i doprowadzić produkt do wrzenia.

Staraj się wybierać przepisy kulinarne dla gotowania polędwicy wołowej w taki sposób, aby organizm otrzymywał tylko korzyści z produktu, to jest pieczenia, parowania. I pozostaw smażone potrawy na świąteczne okazje, ponieważ gotowane w dużej ilości tłuszczowych produktów mięsnych przyczyniają się do nadmiaru wagi. Bon appetit!