473 Shares 4094 views

Jak zrobić elektrokoleso rower własnymi rękami?

Dziś elektrokolesom rower stopniowo staje się przedmiotem ogromnej kwoty odsetek zapalonych rowerzystów na całym świecie. Jest to spowodowane nie tylko do ekologiczności tego środka transportu, ale także z obecnością imponującej liczbie oczywistych zalet nad cały szereg innych powszechnie dostępnych środków transportu.

Co jest elekrovelosiped?

Rower elektryczny wyposażony w specjalny silnik baterii, która jest zdolna do, częściowego lub całkowitego napędzać pojazd dwukołowy. Główną siłą napędową tutaj jest elektrokoleso rowerów.

Moc silnika dla rowerów elektrycznych, zależnie od konfiguracji i modelu waha się od 100 do 1000 watów. Jednocześnie rowery z napędem elektrycznym są zdolne prędkością do 50 km / h.

Zalety rowerów elektrycznych z

Instalacja elektrokoleso rower jednośladów właściciel otrzymuje następujące korzyści:

  • pokonywanie większych odległości bez specjalnego fizycznego przygotowania, wysiłku i energii;
  • możliwość wniesienia rower napędzany pedałami, a dzięki silnikiem elektrycznym;
  • Dostępność Wygodne kompaktowe usługi transportowej, która wymaga minimalnego kosztu w porównaniu z motocykla lub samochodu;
  • łatwość ruchu w mieście nasyconym ruchu;
  • nie ma potrzeby, aby uzyskać prawa i rejestracji pojazdów w policji drogowej.

Wady rower z elektrokolesom

Wśród oczywistych wad rowerów z napędem elektrycznym Warto zauważyć:

  • wywołujący wagi, która wpływa na łatwość ruchu pedału przejścia sposobu ruchu;
  • wystarczająco długo naładowania akumulatora i krótkie działanie ładowania;
  • wysoki koszt gotowych fabrycznych rowerach elektrycznych;
  • stosunkowo niskiej prędkości przepływu.

Funkcje elektrokoles instalacyjne

Kiedy będzie dostępny silnik elektryczny, konieczne jest, aby zdecydować, co dokładnie zostanie on zainstalowany oś rowerów. Eksperci zalecamy umieścić elektrokoleso tylny rower jak podczas instalowania przedni napęd regularnie musiał przenieść się do ruchu przy użyciu pedałów przewijania.

Rower z tylnym napędem elektrycznym pozwala łatwo przezwyciężyć najtrudniejsze odcinki trasy. Jeśli chodzi o elektrokolesa montażu na przedniej osi, decyzja przyczynia się do wzmocnienia pozycji pojazdu bardziej atrakcyjny wygląd. Ponadto, przednia elektrokoleso rower nie tyle zanieczyszczona niż z tyłu.

Jako całości, jeśli to konieczne, regularne pokonać znaczne odległości na drodze lepiej jest zainstalować dwa jednoczesne elektrokolesa: z napędem na przednie i tylne koła.

Elektrokoleso na rowerze własnymi rękami

Co jest potrzebne, aby zbudować rower z napędem elektrycznym własnymi rękami? Jako podstawę do stworzenia dwukołowy transportu zmotoryzowanego można podjąć praktycznie każdego modelu roweru. Ważnym elementem przyszłego mechanizmu staje się rzeczywiście elektrokoleso na rowerze, który w istocie jest bezszczotkowy silnik elektryczny prądu stałego zintegrowane obręczy.

Jak wspomniano powyżej, silnik elektryczny może być zainstalowana z tyłu i z napędem na przednie koło roweru lub oba jednocześnie, co pozwala na ustalenie czterokołowych wózków napędowe.

Drugim najważniejszym po elemencie silnika projektowania rower z napędem elektrycznym działa akumulator. Pełni funkcję tej wzorów części mocy prądu silnika. Obecność wydajnego akumulatora nie oznacza wzrost prędkości. Dlatego do montażu rowerów elektrycznych własnymi rękami jest zalecane, aby wybrać baterię na podstawie jego zgodności z napięciem elektrycznym.

Obowiązkową częścią projektu rowery elektryczne są specjalne pokrętło do regulacji prędkości dwukołowy transportowy. To również nie może się obejść bez sterownika zamontowanego w urządzeniu z tablicy elektronicznej, która jest odpowiedzialna za koordynację pracy całego mechanizmu. Najwygodniejszym zorganizować sterowania w dobrze chronione przed wpływami zewnętrznymi organizmu poprzez umieszczenie go w obszarze elementów mocujących do słoików.

Co jest bardziej opłacalne – fabryka lub domowej roboty rower elektryczny?

Ten problem jest dosyć kontrowersyjny. Jednakże, warto podać kilka argumentów na rzecz produkcji rowerów elektrycznych własnymi rękami.

Jeśli dostępne gotowe tył lub przód elektrokoleso rower, jego pozycjonowanie na ramie modelu standardowego transportu dwukołowy nie trwa dłużej niż kilka godzin. W tym przypadku koszt tej decyzji będzie kilka razy niższa w porównaniu do zakupu gotowych, fabrycznie model roweru elektrycznego w pełni zmontowane i kompletne z różnego rodzaju akcesoria.

Modele fabryczne są zwykle znacznie cięższa w porównaniu z domowej roboty. Podczas montażu rowerów elektrycznych własnymi rękami masa pojazdu można łatwo zmniejszyć przez zastosowanie najbardziej prostych, lekkich części i komponentów.

Gotowy pojazd z elektrokolesom będzie miał standardową pojemność, mają ograniczoną maksymalną prędkość ruchu. W przypadku samodzielnego montażu roweru z napędem elektrycznym parametrów technicznych jednośladów będzie ograniczona tylko przez wyobraźnię, umiejętności i wszerz budżetu głównego.

W rezultacie,

Wszystkie powyższe to tylko kilka podstawowych argumentów na rzecz rowery elektryczne zbudować własnymi rękami. Naturalnie, dla realizacji tego pomysłu w rzeczywistość wymaga zakupu szerokiej gamy akcesoriów, jak również obecność podstawowych umiejętności odpadów budowlanych i elektroniki.