587 Shares 7788 views

Hipnoza palenia: rodzaje hipnozy i zasada działania

narażenie ludzi poprzez hipnozę, aby pozbyć się niektórych dolegliwości były szeroko stosowane trochę więcej niż pół wieku temu. W tamtych czasach wierzono, że leczenie hipnoza – maszyny efektywne, ale nie przyznaje długoterminowe trwałe rezultaty. Ale nauka nie stoi w miejscu, a teraz hipnoza, zaprzestanie palenia, który udaje się osiągnąć wszystko, stają się znane terminy medyczne.


Dlaczego ludzie nie rzucić palenie?

Fakt, że papierosy są powoli zatruwają organizm ludzki, jest znany, być może, do każdego. W tej części z niezdrowego stylu życia są gotowe tylko kilka. Reszta ludzi ma wiele wymówek, że nie zamierza rzucić palenie. Jest to silne uzależnienie psychiczne i brak chęci, a sugestia, że papierosy są w stanie uspokoić i odpocząć.

Przekonać osoby w odwrotnej kolejności w podświadomie jest kodowanie hipnozy palenia. Technika ta zapewnia możliwość dokonać osoba myśleć inaczej. Hipnoza palenie (referencje pacjenta, co do zasady, wyraźnie wskazują na wysoki wynik tego procesu) będzie nikotinozavisimomu rozpoznać, że wszystkie problemy i choroby w ciele spowodowane przez palenie. Na każdej sesji zwyczajnej, osoba będzie stopniowo tworzą nową instalację wewnętrzną, działanie, którego celem jest pojawienie się uczucia obrzydzenia do wyrobów tytoniowych. Jeżeli zwyczaj związany był wcześniej pacjent szczęśliwy The kodowanie palenia hipnoza zasadniczo zmienia podejście do papierosów.

Czy mogę korzystać z hipnozy, aby rzucić palenie?

Eksperci dać pozytywną odpowiedź na to pytanie. Z jednym tylko zastrzeżeniem: wpływ na osobę w stan transu pomoże pozbyć się uzależnienia od nikotyny tylko z chęci palacza, aby to zrobić. Oznacza to, że hipnoza palenia tutaj jest metoda podtrzymywania pacjenta, aby pogłębić swoją stopień sugestie. Często ludzie wybierają hipnozy zamiast terapię zastępczą nikotynę lub gdy usunąć ten element z własnego życia nie jest możliwe. Podjąć decyzję, aby rzucić palenie hipnozy, osoba musi dobrowolnie, podczas gdy przeżywa całkowite zaufanie do hipnotyzera.

Poddać hipnozie człowiek może przyjąć wygodną pozycję, zrelaksowany, mocowania oczy na wszystko. mowy hipnotyzer jest jednocześnie musi spełniać pewne wymagania.

 • Korzystanie niezdefiniowanej słownictwa uogólniony pomaga „złapać” do stanu wewnętrznego osoby, że maksymalne ułatwienia dalszego procesu.
 • Całkowity brak cząstki „nie” w mowy ze względu na specyfikę ludzkiej podświadomości: pacjentowi sugerują co robić (w każdym przypadku, a nie odwrotnie). Aby zilustrować, możemy przypomnieć sobie, jak dziecko co raz usłyszał słowa rozstanie, i wynik był taki sam w większości „nie potknąć!” – zapukał w kolano, itp
 • Konstruktywny kierunek mowy – prawo: „Chcesz rzucić palenie,” złe „nie wolno palić”. Wielu, przypominając pierwsze doświadczenia z papierosa nadal słyszeć parent: „Nie palę! Nie powinno się palić!”. To nigdy nie przyczynił się do realizacji tego wymogu.

Co się dzieje z człowiekiem, gdy czuje efekt hipnotyczny?

Wskutek hipnotycznym wpływem człowiek zanurza się w pewien stan zwany transie, i posiada następujące cechy:

 • rozluźnić mięśnie twarzy i ciała;
 • Mężczyzna zajmuje stałą pozycję;
 • Widok spoczywa na jednym punkcie;
 • oddychając głęboko i powoli;
 • bardzo powolny lub zniknie całkowicie połykaniem i miga ruchów;
 • źrenice rozszerzają;
 • Reakcje są hamowane silnika;
 • usta, palce, oczy mimowolnie drgać;
 • intensywne pocenie się.

Jak narazić osoby do hipnozy?

Osiągają to przez efekt monotonnym na zmysły poprzez subtelne uderzeń muzycznych ledwo słyszalny, dobre mowy (słowna sugestia). Wszystkie te bodźce musi być wystarczająco długi, wówczas pacjent uspokoić, odczuwać pragnienie, aby przejść do spania (występuje uczucie ciężkości powiek, drętwienie), a następnie wpaść w stan głębokiego snu.

Człowiek spada w trans po korze narażony słowne instrukcje powstać reakcję hamowania. Ale państwo nie jest jednolita w całej sesji.

etap hipnoza

Istnieje kilka etapów z pewnymi cechami:

 • Senność – pierwszy etap – towarzyszy masy ciała, człowiek jest trudne na początku, aby otworzyć oczy, a potem stracił chęć to zrobić, nie może mówić, jego głowa czasem błysnął fragmenty myśli.
 • Hypotaxia – drugi etap – człowiek nie jest w stanie otworzyć oczy, jego twarz jest spokojna ale napięte mięśnie powieki dać twarz wyrazem koncentracji; mięśnie ciała są w kataleptyczny napięcia (ludzkie ciało pozostaje w tym samym stanie, co da mu hipnotyzer – na przykład, możemy przywołać doświadczenia z człowiekiem, „wisi” pomiędzy dwoma krzesłami, dotykając je wyłącznie szyję i pięty). Cokolwiek inspirowane pacjenta w takim stanie, że wyraźnie widzi, dobrze pamięta, uczy się i gra. Jest to najlepszy czas, aby wykonać instalację za rezygnację z nikotyny niechęć do palenia.
 • Lunatycy – trzeci etap – charakteryzuje kontaktu pacjenta z lekarzem tylko, wszystko inne przestaje istnieć dla niego: człowiek nic nie czuje, pozbawioną idei dotyczących środowiska, nie jest, jak to było na zewnątrz jego ciała. W tym czasie pacjent kontynuuje sugestię i konsolidację niektórych obiektów, mających na porzuceniu nałogu.

Co się dzieje po sesji hipnozy?

Wychodząc z hipnotycznego snu, człowiek traci pamięć o tym, co się z nimi stało podczas sesji. Stan ten nazywany jest hipnotyczny amnezja. Ale otrzymał instalacja nadal wykonywać. Nie należy zapominać, że właśnie tak się dzieje tylko w przypadku, jeśli sam pacjent był zdecydowany porzucić tytoń.

Sam palenia hipnoza jest uzdrowienie dla ludzi. Ma to pozytywny wpływ na pracę wielu narządów i układów: krążenia, oddechowego, pokarmowego, hormonalnego, ośrodkowego układu nerwowego.

Hipnoza palenie może działać jako samodzielna metoda leczenia lub w połączeniu z innymi w rozwiązywaniu porzucić nałóg. Bezpieczne hipnotyczne wpływ na wynik dla pacjenta może wykorzystywać roślinne odpowiadających gimnastyka, efekty psychoterapeutyczne, dawkowanie i akupunktury. Najlepiej jest wykonywać wszystkie czynności w kompleksie.

Należy zauważyć, że hipnoza antynikotynowa na pacjentów natychmiast nikotinozavisimyh ma dość mały wpływ. Może wzmocnić efekt sesje grupowe. Należy jeszcze raz podkreślić, że przez pracę z pacjentem, lekarz musi koncentrować się na poprawie kondycji ludzkiej w przypadku awarii tego nawyku. Sugestie, że nie masz ochoty palić, nie ma sensu, więc to stwierdzenie nie jest jeszcze sprawa: to jest udowodnione, że pragnienie, które pozostaje. Zadaniem lekarza tutaj – aby przełączyć uwagę pacjenta.

Poza powyższym, hipnoza palenia ma wiele skutków ubocznych korzyści: pomaga usunąć objawy odstawienia, które występują z powodu braku tytoniu: pomaga przy bezsenności, łagodzi podrażnienia, zmniejsza niepokój łagodzi ból w głowie, etc.

rodzaje hipnozy

Obecnie wiadomo, wiele rodzajów hipnozy stosowane w różnych dziedzinach działalności. W celach terapeutycznych, korzystać z niektórych z nich:

 1. Regresywny hipnoza.
 2. Metoda progresji wieku.
 3. Sposób syntezy wieku.
 4. Instrukcja hipnoza.
 5. Werbalne hipnoza.
 6. hipnoza komputer.
 7. Autohipnozy.

Regresywny hipnoza palenie – rodzaj podróży w czasie. Człowiek uczy się, że jest znacznie mniej lat, niż jest w rzeczywistości. To pozwala pacjentowi w celu zwiększenia energii kosztem uczucie uczucia w czasie, gdy był młody, pełen energii, szczęśliwy i nie miał co innego w zależności od uzależnień.

wiek metoda progresji – podobna metoda ze znakiem minus. Istotą jest to, że pacjent świadomie wiekiem. Aby pozbyć się palenia nie należy go używać, ale dla pewności, że idealnie pasuje. Podczas sesji, człowiek czuje się o wiele starszy i bardziej doświadczony, zdolny do wykonywania tych czynności, które w rzeczywistości brakuje ducha. Po sesji, że „pamięta” jak on ma lat, ale nie traci zaszczepił zaufanie i dlatego nie boi się robić to, co nie mógł wcześniej.

Palenia hipnoza leczenie metodą syntezy w wieku odpowiednim dla prawie wszystkich, i pomaga pozbyć się uzależnienia od nikotyny. Poczucie władzy, ułatwia porzucić złe nawyki, zarówno w młodym wieku, w połączeniu z dojrzałym pewność siebie można osiągnąć pozytywne rezultaty w leczeniu.

Metoda manualna – hipnoza jest potężny palenia, który jest nazywany również dotykowe, opracowane VL Raikov. Jego istotą jest wpływ na punkty nacisku człowieka. Sposób ten ma szereg zalet: szybko osiągnąć efekt (w ciągu 2-3 minut); nie werbalny kontakt z pacjentem; łatwa w aplikacji; jest dostępna dla każdej osoby; To nie oznacza wiedzę o lokalizacji punktów, w których musimy działać – może być znana dopiero kieszenie bólu; Nie ma żadnych negatywnych konsekwencji.

Werbalne antismoking hipnoza (opinie wielu pacjentów potwierdzają wysoką skuteczność tej metody) obejmuje słowo wiara. Ta propozycja może być:

 • bezpośredni (jasne, co chce lekarza);
 • pośrednie (pacjent, jak się wydaje, może odmówić zaproponowany przez dr ścieżce, ale faktycznie kroki na ścieżce, która bała się iść);
 • otwarte (Selekcji pacjenta pomocą wielu opcji).

wpływ Samogipnoticheskoe

Autohipnozy – autohipnozy w celu zanurzenia w transie – często stosowany w leczeniu uzależnienia od nikotyny. Autohipnozy może dotyczyć wszystkich organach. Jest skuteczny i bezpieczny, oparty na wykorzystaniu pewnych rytuałów, które pozwalają zidentyfikować przyczynę, wywołać palenie i zwalczenia.

Autohipnozy jest podzielony na kilka sposobów, w zależności od wykorzystania hipnotycznym obiektu:

 • hipnotyzujące obiekt – punkt na coś (zwykle na ścianie);
 • hipnotyzujące obiekt – obiekt;
 • hipnotyczny przedmiotem nie ma zastosowania.

Inną cechą charakterystyczną efektu hipnotycznego – jego etap: lekkie, średnie i głębokie.

Pierwszy i drugi etap stosuje się w celach terapeutycznych w odniesieniu do niektórych urządzeń sugerowanych (światło) i ich mocowania (średnia). Głębokie hipnoza jest używana jedynie do celów badań naukowych. Zazwyczaj sesja terapeutyczna hipnoza trwa około 30 minut. Aby umożliwić pacjentowi zrelaksować, można nieco przedłużyć efekt hipnotyczny.

Różnice efekt hipnotyzujący na mężczyzn i kobiet

Badania statystyczne wskazują różnym stopniu narażenia na hipnozę w celu zaprzestania palenia na organizm kobiet i mężczyzn: daje ludziom lepiej niż kobiety. Powodem prawdopodobnie leży w różnicy między psychologii kobiet i mężczyzn. Można przypuszczać, że przezwyciężenie uzależnienia kobietom trudniej niż mężczyźni, choć kobiety większą sugestywność. Naukowcy tłumaczą to obecności konkretnego genu, który kontroluje wymianę dopaminy i odpowiada za uczucie zadowolenia. Wiele kobiet są nosicielami jej konkretnej kombinacji, co utrudnia rzucenie palenia.

Nie powinniśmy zapominać, że kobiece ciało cierpi więcej nikotyny niż mężczyźni. Ponadto kobieta ma wielką odpowiedzialność za potomstwo, jak jej jajko jest bardzo podatne na działanie toksycznych.

Pragnienie przede wszystkim

Jeśli nie wyklucza możliwości odmówienia palenie poprzez hipnozę, najpierw nadal niezbędne do uzyskania profesjonalnej porady medycznej. Po tym wszystkim, aby rzucić tego nałogu nigdy nie może się spóźnić. Im wcześniej palenie nie będzie już jednym z podstawowych elementów życia codziennego, tym mniej będzie się wydawać wiarygodne szansę zachorowania na raka to poważne. Ponadto, aby uniknąć problemów zdrowotnych masę można również pozbyć się palenia.

Rzeczywiście, leczenie hipnoza palenia dla wielu palaczy, z doświadczeniem jest prawdziwy sposób z bardzo złożonym zadaniem trudnym, ponieważ aby rzucić nałóg papierosowy, bez trudno pomóc. To jest nie tylko szkodliwe działanie. Średni potencjalne zagrożenie dla zdrowia ludzkiego – nikotyny – może prowadzić do udaru mózgu, zawału serca, zawału serca, chorób oczu, osteoporozy i innych.

ludzie nałóg tytoniowy starają się przezwyciężyć tę wadę poprzez masowe: gumy, plastry, poradnictwo z psychologiem, itp Woli decyduje o sukcesie tutaj. Jednak nie zawsze jest w stanie zapewnić odporność na niewłaściwym stylem życia. Pozbycie palenia przez hipnoza – być może jedyną nadzieją dla wielu palaczy.

Duża liczba ludzi, którzy próbują rzucić palenie z hipnozą, naprawdę nie mają determinację, aby to zrobić, co z kolei neguje jakąkolwiek manipulację medycznej, nawet prowadzone w połączeniu z innymi metodami. A ponieważ każdy palacz powinien dokonać świadomego wyboru na rzecz rezygnacji tytoniu. To będzie kluczem do skutecznego leczenia.