545 Shares 7743 views

Domowej roboty tokarskie: jak robić własne ręce?

Aby domową robota była w domu, nawet nie potrzebujesz rysunków. Ale na tym urządzeniu można robić ładne podkładki, długopisy do różnych narzędzi i wiele innych.


Tokarka domowej roboty może być wykonana przez podniesienie silnika elektrycznego, drewnianego bloku, drewnianej deski, głowicy 9/32 z zestawu narzędzi, śruby M12 z dwoma nakrętkami. Po zakupieniu wszystkich niezbędnych elementów można przystąpić do montażu konstrukcji.

Ponieważ silnik jest odpowiednim silnikiem elektrycznym, wyjmowany z starej maszyny do szycia, ponieważ znajduje się pedał, który reguluje prędkość obrotową. Jako przedmiot obrabianego wkładu jest odpowiednia głowica 9/32, która jest przymocowana do wału za pomocą zgrzewania na zimno lub kleju epoksydowego. Silnik elektryczny można zamocować na drewnianym słupku, wkręcając go śrubami lub za pomocą zimnego spawania. Możliwe jest użycie dwuskładnikowego kleju instant, który jest dobrze smarowany przez dno silnika elektrycznego i przykleja się drewniany blok. Aby części mogły się ze sobą dobrze przykleić, trzeba je zamocować w stanie złożonym (do momentu polimeryzacji kleju). Po mocno przyklejonych częściach, należy je umieścić na drewnianej desce, która będzie łóżkiem. Wycięto konia z drewnianego pręta, który ma kształt litery L. Jest on zamontowany na statywie stojącej naprzeciwko silnika elektrycznego i mocowany za pomocą wkrętów. Śruba M12 jest wkręcona w improwizowany konik, po obu stronach jej pozycja jest mocowana nakrętkami. Końcówka śruby musi być stożkowa. Można to zrobić za pomocą elektrycznego wiertła. Śruba jest zaciśnięta, a następnie przy pomocy pliku stożek na śrubie jest przyniesiony. A tu samoobsługa tokarki jest gotowa do pracy.

Możesz to spróbować obracając drewniany przedmiot obrabiany. W tym celu należy nadać kształt sześcio lub ośmiokątny, z jednej strony otwór na śrubę z podstawą, a po drugie wywiercić otwór, który jest nieco mniejszy niż średnica główki 9/32. Przedmiot obrabiany jest wkładany do naboju i wciskany przez konik. Następnie uruchamia się silnik, który obraca obrabiany przedmiot. Teraz możesz rozpocząć przetwarzanie. W pracy nie zapominaj o bezpieczeństwie. Przetwarzanie przedmiotu obrabianego powinno odbywać się w okularach ochronnych. Kategorycznie nie możesz zatrzymać obracanego przedmiotu rękami!

Konstrukcja domowa do toczenia metalu

Domowa metalowa tokarka różni się od wcześniejszego projektu bardziej złożonym urządzeniem. Ma sztywną metalową ramę kanałów, która jest jej łóżkiem. Na lewym końcu tej ramy zamocowany jest stały korpus, a na prawym końcu podpory. W takiej maszynie znajduje się już wrzeciono z zamontowanym uchwytem lub płytą czołową. Obrót do wrzeciona jest przenoszony za pomocą napędu taśmowego z silnika elektrycznego. Jeśli w poprzednim przypadku obcinarkę trzeba było trzymać ręką, a następnie obracając metal, nie można tego zrobić. Tutaj są takie obciążenia, że nie można po prostu trzymać krajarki ręcznie. Dlatego sama tokarka jest wyposażona w podporę, która może poruszać się wzdłuż osi podłużnej. Jest wyposażony w uchwyt narzędziowy, który może poruszać się w kierunku poprzecznym względem linii ruchu podpory. Możesz sterować swoim ruchem za pomocą pokrętła, na którym jest zainstalowany pierścień z przegrodami. Koło ręczne obraca się ręcznie.

Możliwość instalacji CNC

Można wykonywać domowej roboty tokarki CNC przy użyciu dwóch silników krokowych i dowolnej płyty sterującej silników krokowych w 2-3 osiach. Bardzo nadaje się do toczenia stolarki. Biorąc pod uwagę, że taka maszyna w sklepie będzie kosztować przyzwoitą ilość, warto zrobić to sam!