313 Shares 6606 views

Jak usunąć szum w słuchawkach na komputerze? Bezprzewodowe słuchawki z mikrofonem do komputera

Podłączeniem urządzenia do komputera – proces, który wymaga szczególnej uwagi. Bardziej złożone element obwodowy, procedura jest bardziej złożone przepływy. Dość często komputery podłączenia słuchawek / głośników i mikrofonów. Elementy te pomagają komunikować się w Internecie. Bez nich trudno wyobrazić sobie nowoczesną użytkownika.


Z jednej strony, słuchawki i mikrofon nie wymaga niczego specjalnego. Dopiero po realizacji idei w życiu często mają dużo czasu, aby skonfigurować składniki danych. Pracują z błędami. Najczęściej ludzie myślą, jak usunąć szum w słuchawkach na komputerze. Dlaczego nie zrobił? Co to zajmie, aby rozwiązać problem? I naprawdę możemy się go pozbyć? Jeśli uda się odpowiedzieć na wszystkie pytania, a następnie podłącz zestaw słuchawkowy działa z dźwiękiem w komputerze nie spowoduje kłopotów.

Dlaczego pojawia się szum

Początkowo, ważne jest, aby zrozumieć pochodzenie szumu w słuchawkach. w obliczu wielu użytkowników z tym problemem. Czasami jest to zjawisko przejściowe, w niektórych przypadkach, hałas nie znika przez dłuższy czas.

W rzeczywistości charakter problemu zmieniać. Szum w słuchawkach (z lub bez mikrofonu) wystąpić z różnych powodów. Przewidzieć, jakiego rodzaju układ pomaga w likwidacji sytuacja jest problematyczna. Na przykład, hałas może być spowodowany uszkodzeniem lub bitą ustawień sprzętowych. Następnie należy dowiedzieć się, jak pozbyć się hałasu w układzie.

karta dźwiękowa

Pierwszym powodem, który może mieć wpływ na jakość dźwięku systemu operacyjnego – to zły karta dźwiękowa. Jeśli jest uszkodzony lub nieaktualne, istnieją dźwięki w słuchawkach.

Dźwięk „przerw” w słuchawkach lub głośnikach mogą pojawić się różnorodne trzeszczenie, skrzypienie lub inne dźwięki. Poprawiono sytuację jedynie wymiany lub naprawy karty dźwiękowej. Dopiero po tym pochodzący z zewnątrz szum w słuchawkach zniknie.

uziemienie

Następny problem pojawia się rzadko. Mówimy o braku gniazd gruntowych, do którego jest podłączony zestaw słuchawkowy i głośniki / słuchawki jako całości. W tym przypadku mogą pojawić się różnego rodzaju dźwięki.

Jeśli mówimy o laptopie, najprawdopodobniej komputer jest podłączony do uziemionego gniazdka sieciowego nie rozwiąże problemu. Zazwyczaj laptop jest na płycie karty nadrzędnej nie może być uziemiony. Albo będzie je wymienić, albo pogodzić się z tym problemem. W niektórych przypadkach użytkownicy wolą zrezygnować z korzystania z laptopa.

Urządzenie USB

Nie było szum w słuchawkach na komputerze? Normalnie, wszelkiego rodzaju hałasy występują podczas podłączania różnych urządzeń. pojawiają się natychmiast, a nie po pewnym czasie.

Na przykład, gdy mysz jest łączenie, słychać jednostajny dźwięk. A jeśli chodzi o klawiaturę, najprawdopodobniej, będzie słychać kliknięcia podczas naciskania klawiszy.

Występuje to, ponieważ:

  1. Aktywna transmisja danych do komputera. Następnie zaleca się, aby nie Przyłączenie urządzeń USB w niektórych portach. Pożądane jest, aby znaleźć inne miejsca. Lub nawet rozpocząć korzystanie z bezprzewodowego zestawu słuchawkowego i innych urządzeń.
  2. Obrażenia porty USB. Proponuje się przeprowadzenie napraw. W praktyce, użytkownik po prostu podłączyć wszystkie urządzenia do innych portów.

Na szczęście sytuacja ta nie zmienia się zbyt często. Nowoczesne komputery i laptopy są wykonane tak, że użytkownicy mogą uruchamiać samochody z komfortem. Dlatego taki scenariusz jest mało prawdopodobne, aby pojawić się w praktyce.

kabel

Jak usunąć szum w słuchawkach na komputerze? Wiele zależy od tego, jaki model użytkownika zestawu słuchawkowego. Chodzi o to, że są teraz wszystkie urządzenia podzielić na przewodowe i bezprzewodowe. Funkcja ta odgrywa ważną rolę.

Często szum w głośnikach lub słuchawkach występuje w modelach, które można podłączyć za pomocą kabla. To jest problem rdzenia. Na przykład, gdy kabel jest uszkodzony przez mikrofon lub słuchawki powstają różnego rodzaju szumy. Dzieje się tak z powodu złego przekazywania informacji karty dźwiękowej.

Jest prawdopodobne, że kabel jest uszkodzony. Następnie szkoda musi zostać wyeliminowane. Jeśli korzystasz z bezprzewodowych słuchawek do komputera z mikrofonem, takie wyrównanie nie pomoże.

Inną metodą, która doradza użytkownikom słuchawek przewodowych – to wyjąć kabel zasilający z gniazda i włóż ją z powrotem do komputera. Jest to metoda często pomaga pozbyć się hałasu.

sterowniki

Ale następnego źródłem problemu jest istotne dla wszystkich urządzeń. Ale w praktyce jest to rzadkie. Chodzi o to, że dużo szumu w słuchawkach na komputerze – na skutek braku lub uszkodzenia sterowników do karty dźwiękowej lub urządzenia.

W tym przypadku wystarczy zainstalować lub zaktualizować odpowiedni pakiet oprogramowania dla normalnego działania systemu operacyjnego z podłączonego urządzenia. W słuchawkach bezprzewodowych, co do zasady, odpowiednie sterowniki są dołączone do zestawu na osobnym dysku. W skrajnych przypadkach można je pobrać ze strony karty dźwiękowej lub zestawu słuchawkowego.

Maksymalny dźwięk – problem pod warunkiem

Szum tła w słuchawkach wszelkie modele są często nieprawidłowo wystawionych w ustawieniach dźwięku. To nie ma znaczenia, czy komputer jest podłączony do mikrofonu, czy nie. Po wszystko to przy takim scenariuszu nie zależy.

Jeśli ustawienia dźwięku są ustawione na maksimum, jakie mogą wystąpić szumy lub grzechotka na komputerze. Od tego problemu dotyczy użytkowników, którzy zakupili tani głośnik lub zestaw słuchawkowy.

Poprawione wszystko jest proste – przez odjęcie dźwięku. Na przykład, za pośrednictwem mieszacza w systemie operacyjnym. Wystarczy kliknąć na obrazek z gramofonowy (obok zegara i daty), a następnie przesuń suwak w dół. Tak że hałas zniknął. Nic trudne lub specjalny. Dlatego zaleca się, aby kupić średni koszt słuchawek. Oni mają do czynienia z podobnym problemem mniej.

Mikrofon – korzyści lub szkody

Teraz jest jasne, jak usunąć szum w słuchawkach na komputerze. Ale to nie wszystkie sztuczki, które mogą pomóc. Co jeśli wszystkie wymienione wcześniej scenariusze nie przychodzą?

Ważną rolę odgrywa mikrofonu w komputerze. Że często staje się źródłem hałasu w słuchawkach. Co robić?

Zrezygnować z mikrofonu wyraźnie nie warto. Zamiast tego, będzie musiał dokonać niewielkiej korekty urządzeń czułości i głośności. Następnie pozbyć się zbędnego szumu.

Jak to zrobić? Zobowiązane do przestrzegania małych instrukcjami. Wygląda to mniej więcej tak:

  1. Uruchom komputer. Pamiętaj, aby podłączyć zestaw słuchawkowy z mikrofonem.
  2. Naciśnij miksera po prawej stronie ekranu RMB. W menu, które się pojawi kliknij na „nagrania audio Devices …”.
  3. Spójrz na podłączonym mikrofonem. Podwójne kliknięcie na odpowiedniej linii.
  4. Przejdź do zakładki „poziomy”.
  5. Regulować przesuwając suwaki głośności oraz czułości mikrofonu. Jeśli istnieje PC Beep, wyłącz ją (przesunąć głośność do zera znaku).
  6. „Ulepszeń” tick „aby zmniejszyć poziom hałasu.” Można również zwrócić uwagę na paragraf „Wyjmowanie składową stałą”.

Wszystko to pomoże bardzo szybko pozbyć się hałasu w zestawie słuchawkowym. Jak używać ustawienia mikrofonu? Jest to samodzielny składnik, każdy użytkownik ręcznie wybiera odpowiednią opcję do niego.

wnioski

Bez względu na to, że zestaw słuchawkowy jest podłączony do komputera PC – przewodowa czy nie. Najważniejsze jest to, że większość problemów napotkanych we wszystkich modelach urządzeń. Bezprzewodowe słuchawki do komputera z mikrofonem są połączone i są używane najczęściej bez większych trudności. A główną przyczyną hałasu w zestawie słuchawkowym jest wysoka czułość mikrofonu i naprawdę głośne otoczenie wokół użytkownika.

Jak usunąć szum w słuchawkach? Wszystkie te techniki są na pewno pomogą poprawić sytuację. Jeśli jest to bezprzewodowy zestaw słuchawkowy, zaleca się, aby zastąpić używany jako odbiornik USB gniazda dla ciągłego hałasu. Co do reszty, wszystkie wskazówki wymienione powyżej są takie same.

Pochodzący z zewnątrz szum w słuchawkach sporadycznie wystąpić z powodu infekcji wirusowej. Po utwardzeniu komputer słuchawkowego zacznie działać poprawnie. Na szczęście, tego rodzaju zdarzeń, które nie są tak częste. I główne metody zwalczania problemu badania jest ponownie zainstalować sterownik, zmniejszenie głośności konfigurację i mikrofonu. Od tej chwili, to jest jasne, jak usunąć szum w słuchawkach na komputerze.