812 Shares 8756 views

Najsłynniejsze opery świata: lista

Miłośnicy sztuki i balet często zastanawiam się, co opera domy świata wiedzieć? W jaki sposób różnią się one od siebie i jaka jest historia ich budowy? W każdym kraju jest teatr, ale nie każdy jest uznawany za najlepszy spośród innych.

Lista teatrów operowych na świecie

Sztuka jest doceniana przez ludzi od czasów starożytnych. Opera i balet – to jest coś niewiarygodnie piękny, niosąc w sobie elegancję i szyk. Wśród najsłynniejszych oper w światowych koneserów sztuki, takich jak wydaniu:

 • Estates Teatr w Pradze;
 • "La Scala" w Mediolanie;
 • "San Carlo" w Neapolu;
 • Odessa teatr na Ukrainie;
 • "Grand Opera" w Paryżu;
 • Vienna State Opera House w Wiedniu;
 • "Covent Garden" w Londynie;
 • "Gran Teatro del Liceu" w Barcelonie;
 • Metropolitan Opera w Nowym Jorku;
 • Sydney Opera House;
 • Nowosybirsk Państwowy Akademicki Teatr Opery i Baletu w Rosji.

W każdym kraju jest miejsce, gdzie można zanurzyć się w świecie sztuki. Opera, balet i operetka – specjalny pokój, który jest przesiąknięta duchem utalentowanych ludzi.

„La Scala” w Mediolanie

Tetra został otwarty w 1778 roku. Miłośnicy sztuki znajdą to najbardziej piękne i eleganckie. Takie nietypowe imię otrzymał, ponieważ został zbudowany na miejscu starego kościoła.

W projekcie został całkowicie zniszczony w czasie II wojny światowej, ale później został przywrócony.

Teatr jest niezwykłe, że może pomieścić ponad dwa tysiące widzów, a scena głębokość wynosi 30 metrów. Co ciekawe, sceneria zmienia się za pomocą złożonego systemu przy użyciu narzędzi ręcznych.

Koszt biletów w „La Scala” może osiągnąć 2000 $. Przy wejściu do ubioru, który zawiera czarne suknie wieczorowe.

„San Carlo” w Neapolu

Teatr ten jest największym w Europie. Jego otwarcie nastąpiło w 1737 roku. Hala została zaprojektowana przez ponad 3000 widzów.

Jego historia jest pamiętany przez fakt, że został on przebudowany po pożarze w 1817 roku, po którym stał się bardziej luksusowe. Eleganckie meble i wnętrza czynią go jednym z najlepszych teatrów operowych na świecie.

Goście „San Carlo” w Neapolu, że projektowanie wnętrz pozostawia niezatarte wrażenie. W teatrze są najsłynniejsze spektakle.

„Covent Garden” w Londynie

Będąc jednym z najlepszych teatrów operowych na świecie, to jest opinia użytkowników, jest to jeden z najbardziej uderzające i niezwykłego. "Covent Garden" został założony w 1946 roku. On jest teatr królewski, więc gra tylko najlepszych aktorów.

W Londynie miłośnicy sztuki przyjść, aby zobaczyć piękną scenę opery i baletu. Koszt biletów w teatrze nie przekracza 200 funtów, a większość spektakli odbywających się w języku angielskim.

„Grand Opera” w Paryżu

Słynne teatry operowe świata różnią się od reszty swojej elegancji, dekoracji i niesamowitej urody. Taka jest „Grand Opera” w Paryżu.

Jego otwarcie nastąpiło w 1669 roku. Hali może pomieścić 1900 widzów. Teatr jest uważana za najpiękniejszą. Wyróżnia się nadzwyczajnymi fasad, wraz z łukami, rzeźb i fresków.

W historii spektakli teatralnych byli sławni kompozytorzy. Według statystyk, scena jest najczęściej odwiedzanych na świecie. Teatr jest ośrodkiem życia kulturalnego we Francji.

Odessa teatr na Ukrainie

Po raz pierwszy została ona zbudowana w 1810 roku, a następnie spalone. Odbudowa miała miejsce zaledwie 11 lat po pożarze, gdy architekci pomyślany, aby stworzyć niezwykły budynek z kopulastym dachem. Historia operowych na świecie jest różnorodna i zaskakująca. Odessa teatr – nie jest wyjątkiem.

Wygląd i dekoracji daje mu prawo być nazywany jednym z najpiękniejszych i najbardziej znanych teatrów operowych na świecie. Uważany za główny dekoracji malowane sufity i duży kryształowy żyrandol.

Atmosfera w pomieszczeniu pozwala każdy gość czuć się jak arystokrata i zanurzyć magiczny świat. Po wizycie w to miejsce, chcę wrócić ponownie zanurzyć się w świecie sztuki.

Vienna State Opera House

królewski styl wnętrza bogactwo i szczególny urok odróżnić opera w Wiedniu. Teatr przepojona życie i muzykę Mozarta. Nadzwyczaj piękną fasadą, zaprojektowany w stylu neorenesansowym, zachwyci każdego odwiedzającego.

Pomimo faktu, że cały jego pojemności 1313 widzów, pozostaje jedną z najsłynniejszych teatrów operowych i baletowych na świecie.

Interesującą rzeczą jest to, że każdej wiosny orzekł wiedeński Ball. To jest piękne i wspaniałe wydarzenie, gdzie panie i panowie, jeśli przeniesiony do dawnych czasów.

"Gran Teatro del Liceu" w Barcelonie

Budynek został wybudowany w 1847 roku i zawiera ponad 2 miliony odwiedzających. Pomimo faktu, że w 1994 roku, pożar zniszczony większość tetra, została przywrócona dzięki oryginalnych rysunków.

Inscenizacja orzekł zarówno w klasycznych dziełach, w bardziej nowoczesny. Co ciekawe, miłośnicy opery pochodzą z całego świata do odwiedzenia tego pięknego teatru.

Główną cechą pokoju są miejsca dla widzów, które są wykonane z żeliwa i pokryte jasnym czerwonym aksamitem. Ściany są ozdobione światłami w kształcie smoka.

Estates Teatr w Pradze

Został otwarty w 1783 roku i może pomieścić 1200 odwiedzających. Jest to jedyny budynek teatru w Europie, który przetrwał od czasów budowy.

Przy wejściu jest niezwykłe rzeźby „Commander”, stworzony przez tytułowego opery Mozarta. Wygląda jak czarny płaszcz i reprezentuje kreatywność.

Przedstawienia w teatrze odbywają się w kilku językach: czeski, niemiecki, włoski. Repertuar jest zróżnicowany i może zaspokoić każdego widza.

Opera w Sydney

Jego budowa jest uważana za jedną z najpiękniejszych na świecie. Zbudowany w stylu ekspresjonistycznego, różni się od innych tym, że dach jest w formie żagla.

Otwarcie teatru odbyło Elżbietę II. Budynek został zbudowany ponad 14 lat, i to zostało wydane ponad $ 7 milionów dolarów.

Przedstawienia w teatrze uznane arcydzieła. Jest on podzielony na dwa pokoje, z których każdy jest wykonany ze specjalnego przepychu i elegancji. Sufity każdy ulepszony w celu odzwierciedlenia brzmienia i uczynić go bardziej przyjemne dla słuchacza.

Metropolitan Opera w Nowym Jorku

Ten Teatr w USA jest najbardziej znanym i najczęściej odwiedzanym. To nie ma luksus meble i kosztownego projektu, ale nie jest on wyposażony w nowoczesne technologie, aby pokazać jeszcze więcej zabawy.

Uważa się, że śpiewam w tym teatrze jest bardzo prestiżowe, pomimo skromnych opłat.

Poczekalnia zawiera ponad 3,5 tys. Co ciekawe, teatr nie jest budowa państwa i utrzymuje się z donacji i osób prywatnych. To sprawia, że nawet bardziej wartościowe dla publiczności.

Nowosybirsk Teatr Opery i Baletu

Budynek jest największym w Rosji. Jego powierzchnia wynosi ponad 40 tysięcy metrów kwadratowych. Teatr jest wyposażony w nowoczesną technologię i został zaprojektowany ze szczególnym uroku. Dla wielkości jego drugie imię nadano – „Syberyjski Coliseum.”

W Rosji jest to jeden z największych budynków teatru i sztuki. Jej dach jest urządzone jak wielka kopuła, co również sprawia, że jest wyjątkowy i ciekawy.

W zakresie inżynierii, budownictwa jest złożona struktura. Widzowie również rozważyć go wyjątkowym.

они несут в себе особый шарм. Najsłynniejsze opery świata różnią się od innych tym, że niosą szczególny urok. W każdym kraju jest miejsce, gdzie produkcje i występy. Opera i balet – jeden z najważniejszych spektakli, które komunikuje pisarzy i kompozytorów produkt znany. Potem, jakie działania skalę odbywa się na scenie, pozwala widzowi poczuć emocje aktorów i śpiewaków.