890 Shares 9989 views

Co to jest wodogłowie skorupki jajka?

Wodniak – płyn w mosznie wokół obu lub jednej skorupki jajka. Choroba ta może być dwojakiego rodzaju: wrodzonych i nabytych. Nieleczona choroba może stać się przewlekły.


Anatomia męskich jąder

Oba korpusy są umieszczone w mosznie. Powstają one w brzuchu rosnącego płodu, a następnie, na krótko przed urodzeniem są pomijane. Jądra są owalne, dorosłego mężczyzny – około 4 cale długości. Wraz z przydatkami ważą od 20 do 30 gramów.

Najądrza są niezbędne dla dojrzewania plemników. Następnie, podczas wytrysku wpadają nasieniowodów, którego długość wynosi około 50 cm.

Aby chronić istotne jaj powłoki. Anatomia z nich, ponieważ są one centralnym organem dla płodności i porodu. Jaja dojrzałych nasion męską, nawożenie żeńskiego jaja.

Przyczyny wodniak

W większości przypadków, wodogłowie występuje u dorosłych mężczyzn. Statystyki pokazują, że najczęściej jest diagnozowana u pacjentów, którzy mają ponad 40 lat.

Główne przyczyny powstawania choroby:

  1. Obrzęku skorupki jaja i powrózka nasiennego mogą wystąpić, jeśli były choroby zakaźne, zapalenie, urazy, nowotwory.

  2. Jeśli istnieje uogólniony obrzęk.

  3. W wyniku blokady powrózka nasiennego.

  4. Obrzęku może wystąpić z powodu wielu sportów (sztuki walki, piłka nożna, jazda na rowerze), więc trzeba się chronić przed obrażeniami.

  5. Podczas stosunku, należy zawsze używać prezerwatyw w celu znacznego ograniczenia ryzyka infekcji. Choroby przenoszone drogą płciową nie zawsze zainfekować jądra, ale nie jest to rzadkie zjawisko. Lepiej być bezpieczne.

U noworodków jest wynikiem nieprawidłowego krążenia i niewłaściwego położenia dziecka w łonie matki.

W większości przypadków dropsy jajka powłoki przyczyna jest nieznana. Jeśli tam jest obrzęk moszny, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Jak rozpoznać objawy choroby?

Pierwszym objawem obrzęku jaj powłoki jest również wzrost moszny. Zasadniczo wodniak bezobjawowy. U dzieci, to jest wrodzone i odbywa się zwykle przed osiągnięciem wieku jednego roku bez leczenia. Mężczyźni wodniak membrany w czasie ma wpływ, odczuwają dyskomfort jak pęcznieje moszny i staje się trudne. Może to powodować trudności podczas chodzenia lub siedzącej.

Ból zależy od wielkości zgromadzonego płynu w skorup jaj. Co do zasady, obrzęk rano nie czułem się jak w ciągu dnia. Obrzęk może zwiększyć wielkość presji na brzuchu. Dzieci urodzone przedwcześnie są na wysokie ryzyko wystąpienia patologii.

W przewlekłych postaci wodniaka mogą wystąpić trudności z oddawaniem moczu i cięcia ból w jamie brzusznej.

Z tą chorobą trzeba uzbroić się w cierpliwość, ponieważ zwykle przychodzi bez żadnych objawów, nie wymagają leczenia i stopniowo zanika.

Wodniak nie znikają na długi czas

Jeśli wodogłowie skorupek jaj utrzymuje się dłużej niż zwykle, powodując silny ból i inne objawy, należy skontaktować się z lekarzem w celu przeprowadzenia badania. Choroba ta nie przynosi żadnych większych problemów, ale lekarz musi wykluczyć inne poważne problemy, które mogą powodować takie same objawy jak wodniak. mogą być podobne do przepukliny, infekcje, nowotwory łagodne, raka jąder.

Wodniak nie wpływa na funkcje rozrodcze. Jednak, gdy chłopiec miał wrodzone wodogłowie nie iść do roku, podczas gdy dla mężczyzn ten stan trwa dłużej niż 6 miesięcy, należy udać się do kliniki w celu dalszego zbadania.

Po badaniu, jeśli nie znaleźć nic, i nie przechodzą objawy i wzmocniona polecacie operację, ponieważ leki nie są skuteczne w tym przypadku.

Testy niezbędne do identyfikacji choroby i jej przyczyny

Aby potwierdzić diagnozę, lekarz musi wykonać test, znany jako transiluminatorze. Badanie to przeprowadzono przy użyciu tkanki miękkie wiązki światła przechodzącym. Jeśli klarownej cieczy, to tylko wodniak. Jeśli jest mętny, nie może być krew lub ropę.

Aby lepiej zrozumieć, co dzieje się wewnątrz moszny, lekarze stosują następujące rodzaje testów:

  1. US.

  2. MR.

  3. CT.

badania krwi i moczu celu wykluczenia obecności chorób, takich jak zapalenie najądrza, śwince i różnych chorób przenoszonych drogą płciową. Konieczne może być również eksploracji chirurgicznej. Jest to konieczne, aby potwierdzić diagnozę wodniak, jeśli choroba jest spowodowana za pośrednictwem innego patologii.

Chirurgiczne usunięcie cieczy

Operacja jest zalecane, gdy objawy utrzymują się i gromadzą więcej płynu. zabieg operacyjny wiąże się małe nacięcia moszny i podbrzuszu. Następnie, płyn jest odprowadzany. Jest to prosta operacja, więc dalszy pobyt w szpitalu jest wymagane.

Po zabiegu pacjent wymaga pełnego odpoczynku przez 48 godzin. Odnosi się to również do życia seksualnego: Sex jest przeciwwskazane w ciągu tygodnia.

Ponadto w ciekłych skorupy jaja mogą być usuwane za pomocą strzykawki i igły. Jednakże, jeśli ją ssać tak, aby mogła powrócić w ciągu kilku miesięcy.

Innym sposobem leczenia – skleroterapia. To wprowadzenie specjalnego roztworu moszny, ciecz nie rozpocznie się ponownie gromadzą.

Możliwe powikłania po usunięciu cieczy:

  • Reakcje alergiczne znieczulenia (i problemów oddechowych);

  • krwawienia.

Objawy zakażenia obejmują ból w pachwinie, stan zapalny, zaczerwienienie, zapachu, stany podgorączkowe.