762 Shares 1418 views

Norma wagi i wzrostu dziecka w pierwszym roku życia

Antropometryczne wskaźniki lub tempo przyrostu masy ciała i wzrostu dziecka – najważniejsze kryteria oceny jego naturalny rozwój w pierwszym roku życia. Oczywiście, dane te są czysto indywidualny. Niektóre dzieci rosną systematycznie, są one doskonale stopniowo przybierają na wadze i wysokości. Inne – nagle. Te dzieci mogą utrzymać wagę w jednym miesiącu, ale całkowicie zrównoważyć braki w innym. Mogą rosnąć powoli, a następnie raz w miesiącu zyska 7-9 centymetrów. Nie ma „single tempo wzrostu i wagi dziecka.” Każdy organizm rozwija się zgodnie ze swoim wewnętrznym rytmem – zegar biologiczny.


Podstawowe zasady przyrostu masy ciała:

1. Jeżeli matka nie ma wystarczającej ilości mleka lub jego wartość odżywcza jest niska, że dziecko nie będzie ładować, które mogą mieć niekorzystny wpływ na zdrowie dziecka, będzie to widoczne na rysunkach. On nie będzie rosnąć i nie będzie w stanie przybrać na wadze. W takim przypadku, może osłabiać układ odpornościowy, a dziecko będzie przedmiotem poważnych chorób i wad rozwojowych. Aby uniknąć takich zagrożeń życia dziecka, jego matka będzie przypisany do diety, który zwiększa zawartość tłuszczu w mleku. Jeśli to nie pomoże, to dziecko będzie musiał dać przynętę.

2. Jeżeli dziecko jest całkowicie karmione butelką, szybko zyskuje na wadze. To nie znaczy, że najlepszą mieszankę mleka matki, ale są one trawione dłużej i nie mają tak bogaty skład jak mleko matki. Norma wagi i wzrostu dziecka, będąc na sztucznym karmieniu, trochę wyższe niż normalne dzieci. Dzieci w wieku poniżej jednego roku, co miesiąc powinno być zbadane przez lekarza. Dzięki temu możliwe jest monitorowanie zmian i świętować wskaźników antropometrycznych.

3. Szybkość wzrostu i wagi dla dzieci wcześniaków jest bardziej elastyczny niż dla normalnych dzieci. Niemowlęta, które urodziły się w siódmym lub ósmym miesiącu, są pod stałym nadzorem lekarza. Są one odprowadzane dopiero po trzech do czterech tygodni po urodzeniu.

Czynniki wpływające na wydajność

Spośród wszystkich czynników, które mogą mieć wpływ na wagę i wzrost dziecka, podkreślają najczęściej. Najczęściej ten warunek, którego nie można brać pod uwagę normy:

1. Środowisko. Jeśli jest to ciepło latem, jest mało prawdopodobne, że dziecko chce jeść dużo. Najprawdopodobniej będzie starał się pić więcej płynów. Może to prowadzić do pozostają w tyle pod względem masy. Nie martw się o to, bo jeśli dziecko jest aktywny i wesoły, to znaczy, że jest zdrowy. Zdrowe dziecko nie powinno powodować niepokój rodziców, nawet jeśli nie chcą jeść. Po prostu trzeba spróbować go karmić w nocy, kiedy ustąpi ciepło.

2. Predyspozycje genetyczne. Bardzo często dzieci są większe lub mniejsze od określonych norm dotyczących wzrostu i wagi. Może to być spowodowane faktem, że ich rodzice są różne od średnich wskaźników. Jeżeli rodzice są małe i mają szybki metabolizm, więc jest prawdopodobne, że dziecko będzie zbyt powolne, aby uzyskać gramów i centymetrach. Z drugiej strony, rodzice często mają duże dzieci, które znacznie przekracza normę wzrostu i wagi. Ale to nie jest wzór. Czasami, niezależnie od rodziców i predyspozycji genetycznych, dziecko może być standardową wydajność.

3. Płeć dziecka. Co dziwne, ale w zależności od dzieci podłogowych mają różne wskaźniki. Standardowa waga i dynamika kobiecej dziecka na różnych miesiącach nieznacznie różni się od danych dla chłopców. Dziewczyny mają niższe średnie niż najmniejszy członek płci męskiej.

4. chorób. Dzieci są bardzo wrażliwe na wszelkie zmiany w ich organizmie. Najmniejsze zimno może znacznie zmniejszyć spożycie pokarmu i w rezultacie prowadzą do rozwoju hamowania. Oczywiście, nie jest to konieczne, ale często zdarza się, że nawet do cięcia zębów u dzieci psuje apetytu, gorączka, a dziecko przybiera na wadze tyle w ciągu ostatniego miesiąca. Dlatego ciężar i tempo wzrostu dziecka zawsze ma więcej niż jedno znaczenie, a parametry graniczne.