105 Shares 4879 views

Hkcmd.exe: jakiego rodzaju procesu i czy chcesz wyłączyć lub usunąć

Wielu właścicieli procesorem Intel chipsety sprzętu komputerowego dość często w procesie uruchamiania obserwowania dziwne – hkcmd.exe. Co to jest, bardzo niewiele osób wyobraża sobie jasno. Niektórzy nawet uważają, że wirus. To jest naprawdę?

Hkcmd.exe: co to jest proces na starcie?

Oczywiście, dziś Internet istnieje wiele wirusów, które mogą maskarada jako tło procesów systemu Windows. Jednak, jeśli spojrzeć na plik i uruchomić go hkcmd.exe proces, co to jest, to stanie się jasne w odniesieniu do oficjalnego opisu.

W rzeczywistości (o ile, oczywiście, nie jest to wirus) pracującego w procesie hkcmd.exe tła i uruchamiania systemu jest oficjalne służby Intel odpowiedzialne za połączenie „gorących” klawiszy podczas konfigurowania chipsety graficzne i zaawansowane funkcje, gdy zmieni. Ustalić, że wirus może być całkiem proste do nas.

Aby to zrobić, należy spojrzeć na lokalizacji pliku. Domyślnie Windows / System32 / hkcmd.exe. Jeżeli charakterystyka połączeń na wykresie procesu, lokalizacji obiektu różni się od już wspomniano, nie ma wątpliwości, że to zagrożenie. To samo odnosi się do sytuacji, gdy w procesach „Menedżer zadań” Takie wyświetlacze kilku, z jakichkolwiek przyczyn.

Różnorodność składników

Opisany obiekt nie jest jedyną możliwą zawartość serwisu paszowego. W rzeczywistości, proces ten może być oznaczony jak moduł hkcmd, igfxtray lub hotkeyscmds.

Są one jednak wykonywalny narzędzie elementy Intel Skrót Moduł polecenia, a czasami można nazwać i bezpieczeństwa aplikacji shareware Prawdziwy klucz, który jest umieszczony jako środek ochrony haseł i innych poufnych danych z możliwością zainstalowania biometryczny lub ustalenia uprawnień dostępu na rysy twarzy , W każdym przypadku pożądany plik jest uruchamiany jednoczesny proces powinien szukać ścieżki System32 / hkcmd.exe (lub jego wariant). Ale w jaki sposób uzasadnione korzystanie z tej usługi?

Należy wyłączyć lub usunąć hkcmd.exe (moduł hkcmd)?

Ogólnie rzecz biorąc, należy wyłączyć lub usunąć składnik ten nie jest zalecany. Można to zrobić tylko w przypadkach, gdy praca w trybie tła, proces zużywa zbyt dużo zasobów systemowych, czy na komputerze po prostu nie korzystać z dodatkowych opcji graficznych ustawienia.

To samo odnosi się do słabej procesor oraz stosunkowo małej ilości pamięci. Jednakże, przy braku silnego system zainstalowany antywirusowe usług wyłączyć lub usunąć niepożądane. W szczególności odnosi się to do użyteczności Prawdziwy Key.

Metody wyłączenia deinstalacji

Jeśli chodzi o wyłączenie składnika, wszystko jest proste. W najprostszym przypadku można użyć albo msconfig poleceń, przewidzianego w konsoli „Run» (Win + R), gdzie karta startowa jest wybrany, lub udać się bezpośrednio do odpowiedniej karty w «Task Manager» (w systemie Windows 10 konfiguracja systemu nadal przekieruje go w manager).

Tutaj, aby wyłączyć usługę, wystarczy usunąć kleszcza z linii z nazwy, to koniecznie trzeba wykonywać pełnego ponownego uruchomienia systemu.

Jeśli mówimy o całkowitym usunięciu, aby taka operacja może być standardowej sekcji w programach i komponentów „Panel sterowania” lub użyć specjalnego narzędzia optymalizujące lub programowe.

W najprostszej wersji CCleaner jest doskonały i wyłączania elementu autostartu i usuwanie usług. Ale można użyć do deinstalacji i nie mniej potężny program o nazwie IObit Uninstaller. W każdym razie, aplikacje te mogą nie tylko odinstalować niepotrzebne programy, ale także do czyszczenia dysku z pozostałą po usunięciu odpadów w postaci plików, folderów, a nawet zapisów w rejestrze systemu.

W każdym przypadku, jeśli użytkownik nie jest jeszcze pewny, że wszystkie składniki Intel Służby usunąć w całości, można po prostu otworzyć katalogu system32 i sprawdzić, czy nie występują powyższe pliki. Oczywiście, składnik tytuł może być wykonane i wyszukiwanie w rejestrze, które mogą być dostępne «Run» komendę regedit w menu, a wezwanie wyszukiwania lub skrót klawiaturowy Ctrl + F, lub odpowiedni wiersz z menu Plik.

wniosek

To wszystko, co dotyczy hkcmd.exe proces. Co to jest, jak sądzę, jest oczywiste. Jak wyłączyć lub usunąć ten składnik, pod warunkiem, że użytkownik nie zamierza korzystać z zaawansowanych ustawień i możliwości zintegrowanym układem graficznym Intel, może być całkowicie bezbolesny dla systemu. A w przypadku procesorów o niskim poborze mocy lub braku pamięci mogą więc nawet nieznacznie zwiększyć wydajność komputera lub laptopa.

Wreszcie, jeśli użytkownik ma wątpliwości co do faktu, że proces ten jest wirus (to musi być potwierdzone przez inną lokalizację pliku), natychmiast zaleca się wykonanie pełnego skanowania systemu antywirusowego, ale w użyciu przenośnych skanerów lub programów dyskowych do pobrania przed System uruchamia się.