304 Shares 3768 views

10 nawyków, które trzeba zlikwidować, aby komunikować się z tobą

Złe nawyki związane z komunikacją mogą kolidować z Twoją umiejętnością budowania relacji i uczestniczenia w poważnych rozmowach. Staraj się ich pozbyć, aby komunikacja z ludźmi stała się skuteczniejsza.


Skargi, aby spowodować współczucie

Skargi o to, jak bardzo twoje życie jest złe, czy nieuczciwy jest los, aby przyciągnąć uwagę i sympatię, może wkrótce stać się nieprzyjemnymi konsekwencjami. Oczywiście takie zachowanie może działać w krótkim okresie czasu, ponieważ ludzie zazwyczaj reagują z życzliwością i starają się wspierać osobę, która wpadła w nieprzyjemną sytuację. Ale jeśli stanie się to nawykiem, to z pewnością odepnie innych.

Skup się tylko na Twoim punkcie widzenia

W zwyczaju skupiania się tylko na słowach, nie zwracając uwagi na opinie innych, bardzo szybko zaczyna podrażniać ludzi. Wszakże umiejętność słuchania komuś innego stanowiska jest kluczem do dobrej komunikacji. Jeśli uważasz, że ciągle zastanawiasz się, co mówić dalej i nie słuchaj tego, co mówią inni, a następnie zacznij pracę nad umiejętnościami komunikacyjnymi. Zadaj dodatkowe pytania swojemu rozmowcy lub powtórz to samo, co mu powiedział, zanim zaczniesz głosować.

Słuchaj na pół

Jeśli uważasz, że wielozadaniowość jest dobra we wszystkim, wtedy poważnie mylisz się. W rzeczywistości jest to coś, co zakłóca komunikację. W końcu to nie jest szacowne dla innych osób, które podczas rozmowy korzystają z telefonu komórkowego, oglądają transmisje w telewizji lub nie patrzą w oczy rozmówcy rozmówcy. Bardzo ważne jest zwrócenie uwagi na osobę, z którą mówisz. I nie ma znaczenia, czy rozmawiasz przez telefon czy osobiście. Pokaż drugą osobę, którą docenisz i zapomnij na chwilę o wielozadaniowości.

Nie

Jeśli tylko określisz punkty ujemne, ludzie szybko przestaną się komunikować z Tobą. Oczywiście czasami trzeba zwrócić uwagę rozmówcy na pewne negatywne aspekty, ale należy to zrobić bardzo ostrożnie. Jednocześnie upewnij się, że negatyw nie przewyższa pozytywnych. Tak więc, jeśli twój przyjaciel spotkał dziewczynę lub krewny planuje wyjechać na rozmowę kwalifikacyjną na nową pracę, to nie musisz podawać im powodów, dla których mogą się nie powieść. Jeśli chcesz, aby ludzie lubią komunikować się z Tobą, popieraj je i zawsze bądź gotowi, by je pocieszyć.

Próbuje zawsze wszystkim

Nie można uszczęśliwić wszystkich, więc bezużyteczne jest nawet spróbowanie. Jeśli zaczniesz robić to, co inni chcą, to na pewno tylko je drażnią. Staj się bardziej towarzyski i bądź gotowy do przestrzegania Twojej opinii. Unikaj odpowiedzi na następujące pytania: "Nie obchodzi mnie", "Jak lubisz" itp.

Argumentuj z jakiegokolwiek powodu

Ludzie, którzy lubią spierać, co do zasady, nie lubią. Unikaj ciągłego angażowania się w gorące dyskusje, udowadniając słuszność i wskazując na ich błędy. Oczywiście, nie zawsze możesz się zgodzić z rozmówcami, ale nie próbuj narzucać ich poglądów na nie. Skup się na relacjach niż próbując udowodnić sobie dobrze.

Mówisz zbyt wiele o sobie

Człowiek zmęczony słuchaniem opowieści rozmówców przez długi czas, bez możliwości podzielania się swoimi przemyśleniami. Zadaj pytania o tym, z kim się komunikujesz, dowiedz się więcej o swoim życiu.

Plotki o innych

Jeśli umyjesz kości wokół, ludzie zaczną was unikać. W końcu inteligentna osoba rozumie, że może stać się ofiarą plotek w każdej chwili. Więc unikaj rozprzestrzeniania plotek i nie dyskutowania o sprawach innych. Lepiej podziel się swoimi pomysłami i doświadczeniami.

Pokaż swoje osiągnięcia

Oczywiście, jest to normalne, aby być dumnym z twoich zwycięstw, ale pochwalić się nimi jest bezpośrednia droga do wywoływania podrażnień u ludzi. Jeśli nie zdasz egzaminu z pracy, nie powinieneś mówić drugiej osobie o tym, jak dobrze jesteś.

Kontroluj podrażnienie

Krzycząc lub po prostu usuwając osoby z Twojego życia za każdym razem, gdy jesteś podrażniony lub zły na kogoś, kto się myli. Więc poważnie ograniczasz swój społeczny krąg. Staraj się zachować podrażnienie.