207 Shares 5255 views

Jakie są zalety i co zawiera błonnik

Włókno jest częścią pokarmu roślinnego nie jest trawiona w organizmie człowieka i charakteryzuje się następującymi cechami:


– Pomaga zmniejszyć ilość cholesterolu we krwi;

– normalizacji ciśnienia krwi;

– przyspiesza proces trawienia;

– pomaga usunąć toksyny z organizmu;

– co najważniejsze – pomaga zachować młodość ciała.

Ponadto włókno jest koniecznością dla ludzi, którzy schudnąć, ponieważ jest bardzo mało kalorii, a to pomaga wystarczająco szybko. Zobaczmy, co zawiera błonnik.

Lista takich produktów należą: większość owoców, orzechy, warzywa i niektóre zboża, rośliny strączkowe, suszone grzyby, wodorosty. Spójrzmy na tabelę, która znajdzie się – w niektóre owoce zawierają błonnik.

nazwa liczba Włókno, c.
jabłka 1 szt. 5.0
banan 1 szt. 3,92
awokado 1 szt. 11,84
marchew 1 szt. 2.0
zielona fasola 1 szklanka 3.94
gotowane ziemniaki 1 godz. 5.93
otręby pieczywo 1 godz. 19,93
Fasoli, gotowane 1 godz. 13,32
owies 1 godz. 12,1
gotowane groch 1 godz. 8.83

Aby zrozumieć, co zawarte jest włókno, trzeba zrozumieć, jak dużo i jak to najlepiej użyć. Pamiętaj, że istnieje dużo jedzenia z włókna – jest szkodliwy, może to prowadzić do nieprzyjemnych konsekwencji w następujący sposób: wzdęcia, skurcze, hemoroidy i inne. Oferujemy przykładowe menu niektórych produktów, które zawierają błonnik. Rano najlepiej jest zacząć z płatkami lub musli, który zawiera wystarczającą ilość błonnika. Na obiad można zjeść zupę warzywną. Wieczorem można jeść owoce lub orzechy, na przykład, przygotować sałatkę z nich. Te produkty pomogą oczyścić organizm i rzucić kilka dodatkowych kilogramów. Nie zauważy, skórę, paznokcie i włosy będą wyglądać dużo lepiej.

Dietetycy polecam: co zawiera błonnik, to trzeba jeść, aby schudnąć. Ponadto, zaleca się używać dla ludzi, którzy cierpią z powodu chorób sercowo-naczyniowych lub chorób pęcherzyka żółciowego. Już oblicza wymaganą stopę włókna, które powinny być spożywane. Jest to około 25-30 g Istnieją pewne ograniczenia w zastosowaniu włókna:

– jeśli masz zapalenie żołądka;

– obecność ostrych choroby zakaźne;

– gdy nie ma wystarczającej krążenie krwi.

Co zawierają błonnik, w tym zdrowia. Kilka zaleceń, jak szybko wprowadzić włókno w swoim życiu.

– zamiast zboża najlepiej jest jeść płatki z pełnego ziarna;

– Staraj się jeść pieczywo pełnoziarniste lub chleb;

– jeść owoce wraz ze skórą, ponieważ jest tam, gdzie jest duży procent włókna;

– Nie zapomnij, aby pić dużo wody, aby uniknąć problemów żołądkowych;

– Staraj się jeść owoce i warzywa świeże.

Kolejna tajemnica – staram się jeść owoce, które mają nasiona, które można jeść, takie jak kiwi lub winogron. Błonnik pomaga oczyścić ciało i stać się bardziej zdrowe, ale jeśli połączyć je z prawej i zdrowej żywności, należy wykonywać. Start małe i na pewno osiągnąć wspaniałe rezultaty, stają się zdrowsze i bardziej atrakcyjną osobą.