189 Shares 5861 views

Co to jest kod CVC

Pytanie o to, co jest CVC-code, istnieje tylko użytkownicy z sieci, które płacić za towary i usługi online przy użyciu karty kredytowej lub debetowej karty bankowej. Najbardziej wirtualny system płatności po numerze karty jest proszony szczegóły kodu, a ludzie często zgubić, spróbuj wprowadzić kod PIN lub jakiegokolwiek hasła. W rezultacie, płatność nie przechodzi, a potencjalny nabywca jest jeszcze na straty. Więc co jest tajemniczy kod CVC i gdzie go znaleźć?


CVC / CVV – to autentyczność kod weryfikacyjny, dodatkowe cyfry są stosowane do karty bankowej. Jego nazwa może być inna. Tak więc, można zapytać „Kod autoryzacji” – „osobisty kod zabezpieczający” CVV, „kod zabezpieczający” lub

Uwaga: w sklepie przy kasie trzeba wprowadzić kod PIN, czyli hasło. I CVC-kod jest wymagany tylko w przypadku płatności w trybie online.

Dlaczego potrzebny jest kod

Jego głównym celem – aby chronić i zabezpieczyć zakupy online. Sprzedawca będzie zobaczyć tylko imię i klienckiej nazwę i kod zostanie ukryta przed nim. Jest to możliwe dzięki specjalnym związku, który używa protokołu SSL. W celu zwiększenia bezpieczeństwa i upewnić się, że karta jest faktycznie w rękach właściciela, można zażądać informacji o dacie ważności karty.

Gdzie się znajduje

CVC-kod z Visa i MasterCard w standardzie znajduje się w polu podpisu na odwrocie karty i jest liczbą trzycyfrową. Oraz na kartach AMEX (American Express) należy spojrzeć na twarz – będzie to cztery cyfry.

Kod nie jest stosowana do druku wypukłego, w przeciwieństwie do numeru karty. To nie jest drukowany na czeków papierowych, więc nie wiadomo z zewnątrz.

Jeżeli kod nie jest

Zdarza się, że kod CVV / CVC na karcie nie jest obecny, a więc płacić on-line, nie można. Będzie musiał znaleźć inne sposoby na ich pokrycie – WebMoney, Yandex.Money, etc. lub zamówić inny rodzaj karty, na których kod będzie obecny.

Większa liczba cyfr

Inna sytuacja, która powoduje pytania użytkowników, jest to, co zrobić, gdy na odwrocie jest drukowany niż trzech cyfr, a siedem. W rzeczywistości, to nie jest problem. Pierwsze cztery numery są do końca numery duplikatu karty, ale ostatnie trzy – to pożądany kod.

oszustwo

Zawsze upewnij się, że dane kodu nie wpaść w ręce osób trzecich. Na przykład, obecnie sieć spotyka słynną sztuczkę zamieszczonych na stronie oferty, aby sprawdzić poziom bezpieczeństwa karty i poprosić o to, aby wprowadzić swój numer i kod CVC. Wiesz, dlaczego to w rzeczywistości? Jeśli dostarczenie informacji, to rzeczywiście da w ręce oszustów dostęp do swojego konta bankowego. Są łatwe w stanie wykorzystać swoją kartę dla każdej płatności online lub po prostu wycofać się z niej wszystkie możliwe pieniądze. Więc należy być ostrożnym!

przepisy bezpieczeństwa

Do zakupów online stały się bardzo komfortowo i bezpiecznie, trzeba postępować według prostych zasad: nie umieszczać danych na mapie na niesprawdzonych stron internetowych z dala od podejrzanych stron internetowych, usunąć swoje dane osobowe.

Jeśli kod jest uczony obcych

Wszystko może się zdarzyć w życiu, a najbardziej rozsądne działanie w tym przypadku będzie natychmiastowe wezwanie do banku, aby zablokować kartę.

I jeszcze, aby zapłacić za towary i usługi w Internecie jest naprawdę bardzo wygodne – to oszczędza dużo czasu i zwiększa możliwości wyboru. Podstawowe zabezpieczenia takie zakupy pozwala CVC kod, a następnie – to kwestia zdrowego rozsądku i doświadczenia.