239 Shares 5157 views

Galeria Uffizi, Florencja – opis Muzeum

Florencja – miastem szczególnym, nawet w Włochy, kraj bogaty w miejscach o znaczeniu globalnym. Historia impregnowane całą atmosferę, nie poszedł wielkich mistrzów renesansu. Na ulicach Florencji mogłaby przekroczyć ścieżkę Michelangelo i Leonardo (takie spotkanie może łatwo skończyć temperamentu potyczkę, artyści w konflikcie, a tylko czas mógłby je pogodzić). Na kamieniu, raz stanął na Piazza del Duomo, Dante lubi spekulować (niestety, ten głaz nie została zachowana, a szkoda, ale miejsce, w którym stał, wiem wszystko tutaj). Kazania Savonaroli też były w tych ulic.


Prawdziwy klejnot Florencja – Galeria Uffizi, która zgromadziła wielu wielkich dzieł sztuki.

Florencja i jej patronów

Florencja, w przeciwieństwie do wielu starożytnych miast, zawsze w oparciu o plan, miasto było pierwotnie obcy chaos. Ciągłe doskonalenie budynków, ulic i placów stać się celem wielu twórców zespołów architektonicznych. Oczywiście, takie podejście do widoku zewnętrznym miasta jest kompletna bez dużych kosztów materiałowych, ale dla biznesu pieniędzy, co do zasady, nie wytrzymał. Zamożna rodzina Florentine, Alberti, Strozzi i wielu innych nie oszczędził złoto, starając się stworzyć doskonały ramek To perła Toskanii, ale w tym samym czasie i utrwalić ich nazwy.

Medici, którego przodkowie zajmowali się ran, w połowie XV wieku byli bogaci bankierzy. Ich darowizny przyznano specjalną hojność, oraz zbiór obrazów i rzeźb stał się podstawą dla przyszłości wielkiego muzeum, które szczyci Włochy. Galeria Uffizi opiera Medici.

Budowa budynku administracyjnego

W 1559 roku, jeden z Medici, Cosimo I (starszy), który rządził miastem w momencie, postanowił utworzyć scentralizowany organ zarządzający i zebrać całą administrację w jednym budynku. Był człowiekiem bardzo nie nauczyłem, choć sztuka prawdziwie zaszczycony, ale do idei tworzenia galerii przyszedł później.

Interesujące jest to, że rzeźba, inicjowanie zbiory, zostały odrzucone przez Watykan, a zatem zaprezentowane Piusa V Franciszka Pierwszego. W kościele roszczenia przywódcze nie spowodowało artystyczną zasługę robót, oraz fakt, że posągi przedstawione nagie postacie, wydawało grzeszne. Po pierwsze, wszystkie te skarby przechowywane w rodowego pałacu Ricciardi, który służył na zamku rodziny Medici.

W międzyczasie, w 1560 roku zaczął projektować przestronny pałac, zlecone do słynnego architekta Vasari. I zakłada wyburzenie wielu budynkach i ich fragmenty mogą być wykorzystane na budowę nowego pałacu. Słowo „Ufitsii” jest tłumaczone z włoskiego jako „Kancelaria” (liczba mnoga).

projekty architektoniczne

Sprawa ciągnęła się w 1574 roku mistrz zmarł, a zakończenie budowy, który miał Buontalenti potrafiła zapewnić zadania w roku. W tym czasie cel budynku uległa zmianie, ale nazwa pozostaje taka sama, Galerii Uffizi. Florencja została wzbogacona przez wielkich mistrzów tworzonych i gromadzonych przez roboty rodziny Medici, ale można korzystać z nich w pierwszych tylko członkowie arystokracji. Dziesięć lat, budynek nadal wykończenie budynku ostatecznie Pałac planują dostać podkowy, z widokiem na rzekę z wąskimi oknami bocznymi. Zniszczyć kilka starych budynków (stary mięta i katedra San Pietro Skeradzho) architektów strony został podniesiony, a weszli do ogólnego zespołu. W tym czasie oba obiekty są w ciągu czterech wieków.

tworzenie galerii

Pod koniec budowy Vasari (a on był artystą, a nie tylko architekt) był świadomy faktu, że nie jest to pałac zbudowany dla administracji miasta oraz galerii. Uffizi odkryte w XVI wieku, a decyzje długoterminowe wykonane przez architekta, przyczyniły się najkorzystniejsze warunki świetlne dla przyszłej ekspozycji. W 1737 roku, zgodnie z wolą Cardinal Leopoldo, ostatni z rodu Medyceuszy, cała kolekcja rodzina stała się własnością miasta Florencji. Nawet sto lat później stał się muzeum publicznego. Jednocześnie, w latach trzydziestych XVIII wieku, pierwsza inwentaryzacja zbiorów, który wygrał dziesięć tomów został skompilowany.

Autoportrety

Galeria Uffizi zebrał dużo autoportretów, zarówno starożytnych i współczesnych, które mogą być badane erę. Podstawą tej kolekcji jest seria prac kupionych Leopoldom Medichi, którzy służyli w rzymskiej kardynał Academy of St. Luke, a potem został regularnie uzupełniane. Umieść sportretowanie ekspozycja stała na pierwszym piętrze budynku. Z tej kolekcji współczesnych ludzi może uzyskać wyobrażenie o wyglądzie i charakterze wielkich malarzy włoskiego (łącznie da Vinci, Tycjana, Veronese, Romano, Raphael, Michelangelo), a także z innych krajów (Dürera, Rembrandta, Rubensa, Velazquez, Van Dyck i Karla Briullov ). Mówiąc o Briullov. Jego fani byli Walter Scott i Kommuchi, podziwiali „Ostatni dzień Pompei”, malarstwo, które przeprowadzono we Włoszech, stworzony poruszenie jeszcze przed triumfem w Petersburgu.

Ale to również reprezentowana przez Giotta i Caravaggio i wielu innych znanych nazwisk …

Trybuna Uffizi

Istnieje specjalny drzwi w galerii, pokryte skórą i tkaniną, co prowadzi do centralnego ekspozycji zwanego mównicy. Pokój nie jest bardzo duży, oświetlony latarnia szkło w dachu i zawierają najwybitniejsze dzieła, w tym rzeźby, obrazy z różnych epok i szkół. Na środku pokoju stoi vosmistennoy Wenus otoczona tańczących faunów i Apollo. Istnieje również rzeźby i szorstki niewolnik ostrzenie noża. Kolejne dwa Wenus, tym razem obrazkami należą do Tycjana. Uważa się, że Tribune zebrane najlepsze, co może zaoferować uwagę Galerii Uffizi. Rafaela „Madonna z szczygieł” „Portret Juliusza II z” i „Ioann Krestitel” Tu i „Narodziny Wenus” Botticellego, a kilka prac, które ujawniają biblijnego motywu kulcie Trzech Króli (Ghirlandaio i Leonardo da Vinci), ale prawdziwym klejnotem – „Świętej Rodziny” autorstwa Michelangelo renesansowym tytanu.

Utrata Uffizi

Włochy w ciągu wieków doświadczyła wielu przewrotów i wojen, w którym zginęło nie tylko ludzi, ale także dzieła sztuki. Wiele razy, ponieśli straty i Galerii Uffizi. Florencja była na drodze wojsk napoleońskich. Kolekcja została zniszczona, a częściowo zdobyte podczas walki, która miała miejsce w 1943 roku, kiedy to naziści okupowanego kraju, starając się zapobiec siłami postępu sprzymierzone. Następnie, po wybuchu zaopatrzenia w wodę miasta, parter został częściowo zalany. Bede dodanej i terroryści zabili w 1993 roku w wyniku wybuchu bomby, a pięć osób, które spowodowały uszkodzenie bezcennych dzieł sztuki w sali Niobe. Niektóre udało się przywrócić freski.

Zarząd gości

Przed odwiedzić tę niezwykłą kolekcję, warto przeczytać kilka informacji na temat jakie są zasady i gdzie Galerii Uffizi. Fotografia i filmowanie w halach, jak w większości muzeów jest zabronione. To nie jest fanaberia Administracja i całkiem racjonalny środek, to jest niezbędne do zabezpieczenia obrazów. Wyjście tutaj – Poniedziałek, każdy inny dzień drzwi przyjazny otwarty od wpół do ósmej rano do siódmej wieczorem, ale lepiej jest przyjść wcześnie, dużo gości, a utworzyli kolejkę, która wyniesie co najmniej godzinę (a czasami znacznie dłużej). W zimie, ludzie mniej. Bilet wejście kosztuje 9 euro i 10 centów, ale urodziny wszystkim można przejść za darmo. To samo dotyczy pięknej połowy ludzkości, ale tylko w Międzynarodowym Dniu Kobiet 8 marca (tutaj jest również obchodzi).

Brak napoje nie są warte biorąc, nie będzie dozwolone. Oferuje wycieczki na ominięcie kolejki pochodzących z niektórych przedsiębiorczych przewodników, powinny być ignorowane. Czy grupa długi czas, a czas będzie nie mniej niż stojąc w kolejce, a koszty znacznie wzrośnie. Lepiej jest zarezerwować wizytę w Internecie, będzie musiał czekać zaledwie dwadzieścia minut, 4 euro dodatkowych opłat, ale nie można się spóźnić.

Plecak jest najlepszy opuścić hotel, nie pozwoli mu, ale wszystko w magazynach jest prawie taka sama jak za bilet. Galeria Uffizi uprzejmie oferuje do 8 euro jest bardzo wygodna rzecz zwana audio-przewodnikiem. Je zdobyć, trzeba hipotecznych, dowolny dokument z fotografią.

I nie postawił sobie za cel, aby zobaczyć wszystko w jednej wizyty. To jest po prostu niemożliwe. W przypadku wielokrotnego czas wizyta nie wystarczy, to lepiej skupić się na najbardziej interesującym kierunku w sztuce, obfita w Galerii Uffizi. Recenzje znajomych i przyjaciół, którzy odwiedzili tutaj, pomoże w tym.

Jak znaleźć?

Kompleks muzeum nie jest trudno znaleźć wystarczająco każdy miejscowy przechodzień powiedzieć dwa słowa: „Galeria Uffizi”. Adres prosty, Uffizi obszarze, Palazzo degli Uffizi. W rzeczywistości, w Włoski poprawne powiedzieć trzy słowa: «Galleria degli Uffizi», ale rozumiem tak. Jest w samym sercu miasta, z jednej strony, Ponte Vecchio, pozostałe seniorów miejsca. Florencja jest największym muzeum na rzece Arno.