505 Shares 3462 views

Jaka jest nazwa pakietu oprogramowania, który kontroluje działanie komputera i zapewnia interfejs pomiędzy ludźmi a komputerami?

W dzisiejszym świecie trudno jest wyobrazić sobie osobę, która będzie ze szkoły nie spotkałem czegoś takiego jak „pakiet oprogramowania, który zapewnia interakcję pomiędzy ludźmi a komputerami.” Spróbuj dowiedzieć się, co to jest i jakie elementy są częścią.


Jaka jest nazwa pakietu oprogramowania, który kontroluje pracę komputera?

Tak, samo pojęcie takiego opakowania pojawiły u zarania sprzętu komputerowego i technologii pokrewnych.

Obecnie przyjmuje się, że w najszerszym znaczeniu tego pakietu oprogramowania termin, który kontroluje działanie komputera i pracuje sam komputer, a także realizację zadań zdefiniowanych przez użytkownika, to nic, jak system operacyjny, ze wszystkimi jego elementami. Niektórzy ludzie błędnie uważają, że jest to tylko pewien system operacyjny z programami na poziomie systemu. Jednak tak zwany „czysty” system jest praktycznie nie występują obecnie.

Co jest zawarte w pojęciu systemu operacyjnego?

W odniesieniu do zrozumienia systemów operacyjnych, lub jak są one nazywane „operatsionok” nie jest tylko częścią systemu.

Ten ostatni to pakiet oprogramowania czysto, zarządzanie obsługi komputera i zapewnienia jego prawidłowego funkcjonowania. To wszystko. Oparte na zrozumieniu systemu „czystej”, nie jest przeznaczony do wykonywania niektórych aspektów problemu, które nie mają nic wspólnego z „poniekąd”. Rozwój takich systemów byłoby całkowicie niewłaściwe, ponieważ korzystanie z nich dla niektórych konkretnych celów (w pierwszych dniach technologii komputerowej – konwencjonalne obliczenia matematyczne, z wykorzystaniem funkcji trygonometrycznych i algebraicznych) byłoby po prostu niemożliwe. Dlatego dziś są systemy, które mają ogromną szansę, jeśli nie we wszystkich przypadkach, ale przynajmniej większość z nich.

A same systemy operacyjne dzisiaj można znaleźć sporo .. Windows, Mac OS X, Free BSD, Linux, UNIX, itd. W nich, oprócz części systemu, ma imponujące całkowicie różnych zastosowań, takich jak przetwarzanie grafiki, słuchanie muzyki , oglądania filmów, i tak dalej .. Oczywiście, to tylko niektóre z elementów, zamiast pełnego zestawu.

Że takie oprogramowanie w sensie ogólnym?

Jeśli chodzi o to, co nazywa się oprogramowanie, to w istocie zbiór absolutnie wszystkich programów, które są zainstalowane domyślnie lub przez użytkownika w danym systemie komputerowym.

Innymi słowy, jest to pakiet oprogramowania, który kontroluje działanie komputera w najszerszym tego słowa znaczeniu: praca w systemie operacyjnym, prawidłowe funkcjonowanie urządzeń „żelaznych” (płyt głównych, kart graficznych, kart dźwiękowych, urządzeń sieciowych, dysków twardych, USB portów i urządzeń, różnych modułów komunikacji bezprzewodowej, monitory, i tak dalej. d.), zapewniając oddziaływanie wzajemne pomiędzy komputerem użytkownika (GUI), i zdolność do łączenia wielu urządzeń lub wirtualnej sieci lokalnej, dostęp do światowej N kaczka, i wiele więcej.

Pakiety oprogramowania dla systemów, zarządzanie obsługi komputera i zapewniając oddziaływanie związane z danym zadaniem użytkownika i odpowiedzi na wykonanie systemu operacyjnego może nie zawsze działa, zwłaszcza w odniesieniu do dokładnie zwyczaj przenośnych programów nie związanych z systemem.

Jeśli mówimy o aplikacji, która pozwala użytkownikowi na korzystanie ze wszystkich jawne i ukryte możliwości systemu, tutaj na pierwszym miejscu jest interfejs graficzny. Przez niego osoba uzyskuje dostęp do wszystkich funkcji i możliwości. Ale nie zawsze tak było. Po raz pierwszy tego typu interfejs został opracowany przy użyciu technik programowania obiektowego, kiedy rewolucyjny w chwili OS Windows 3.1.

Zanim ten system był używany koncentruje się wyłącznie na wykonywaniu poleceń. Były to tzw DOS-System, które mogą być dostępne za pośrednictwem linii poleceń lub skorzystać z funkcji kombinacji klawiszy. Choć wielu pamięta fakt, że po raz pierwszy wydany Norton Commander jest nie tylko menedżer plików (jak wielu uważa), lecz dość potężne narzędzie do edycji tekstu i informacji nawet zobaczyć kilka formatów graficznych.

Dziś jednak, pakiet oprogramowania systemowego, który kontroluje działanie komputera, zawiera wiele elementów. Na przykład, oprócz wniosków dotyczących działania najbardziej „poniekąd”, pojęcie to obejmuje sterowniki, które są specjalne programy lub bibliotek dynamicznych, które zapewniają dłuższą interakcji między ich sprzętu i systemu operacyjnego. Bez kierowcy, nie „żelazo” komponent nie będzie działać – po prostu nie rozpoznaje systemu.

Dodatkowo, lista ta może być włączone i specjalne możliwości zmiany konfiguracji systemu komputerowego, kontroli dostępu do określonych funkcji, ustawienie jednoczesne korzystanie z niektórych lokalnego lub sieciowego konta użytkownika podczas logowania do wielu zarejestrowanych użytkowników na jednym terminalu lub wielu terminali w okolicy lub sieci wirtualnej, itp. d.

Aplikacja ogólna koncepcja

W dodatku do części systemu można wydzielić i specjalizuje się pakiet oprogramowania, który kontroluje działanie komputera i udostępnia każdemu użytkownikowi do wykonania konkretnego zadania. Takie programy nazywane są aplikacje.

Oczywiście, dzisiaj zakres zadań, które są w stanie wykonać zaawansowanych systemów komputerowych, znacznie wzrosła. Na przykład, przy użyciu specjalnych pakietów matematycznych można łatwo rozwiązać najbardziej złożone problemy do tej równań tensorowych.

nowe funkcje

Nowoczesne aplikacje związane z fizyki czy chemii można nawet symulować pewne sytuacje, które przed wcieleniem nie istnieją jeszcze w prawdziwym życiu. pakietów oprogramowania, takich jak AutoCAD zapewniają ogromne możliwości dla projektantów różnych systemów w bardzo różnych dziedzinach techniki nauki.

A co powiedzieć o dźwięku i obrazu? Wcześniej, to wszystko sprowadza się do tylko oglądać i słuchać, a teraz można łatwo znaleźć jakiś profesjonalny pakiet oprogramowania, który steruje pracą komputera i nie tylko zapewnia nagrywanie muzyki i wokalu w studiu, ale również pozwala na tworzenie muzyki bez użycia narzędzi w ogóle. Na tych samych dźwięków w takich zastosowaniach, nie różnią się od „prawdziwych” instrumentów.

To samo odnosi się do przetwarzania wideo. Spójrz, ponieważ ta sama walka Neo Morfeusz z pierwszej części trylogii „Matrix” był wzorowany go w programie zamiast filmowane na żywo. Jednak lista mogłaby się ciągnąć niemal w nieskończoność.

Program Standardowy Windows

Jest rzeczą oczywistą, że w każdym systemie operacyjnym znanym dzisiaj ma standardowy pakiet oprogramowania, który kontroluje działanie komputera i zapewnia użytkownikowi wszystko co potrzebne do wykonywania innych zadań. Ponieważ jesteśmy najczęściej używane modyfikacja systemu operacyjnego Windows, należy rozważyć ten konkretny zestaw.

Tutaj można znaleźć standardowego menedżera plików o nazwie „Explorer”, środkiem do przeglądania i edycji obrazów graficznych, odtwarzacz muzyki i wideo, edytorów tekstu, sposobu podawania i konfiguracji systemu w postaci „Panel sterowania”, wbudowany w przeglądarce, aby uzyskać dostęp do Internetu, Narzędzia skonfigurować lokalne lub wirtualnych sieci, fundusze specjalne dla osób niepełnosprawnych (na przykład dla osób ze słabym wzrokiem, system proponuje użyć szkła powiększającego , aby powiększyć Nia obrazu) i wiele innych.

Programy i funkcje Companion

Wśród niektórych dodatkowych składników należy podkreślić, pakiet oprogramowania, który kontroluje działanie komputera i zapewnić bezpieczeństwo systemu. W systemie Windows, aplikacje te są nazywane zapory lub zapory.

Ponadto prawie wszyscy użytkownicy obecnie szeroko stosowane oprogramowanie antywirusowe zaprojektowane specjalnie w celu ochrony komputerów przed atakami wirusów i złośliwego kodu, aplikacji szpiegujących lub niechcianych programów, które mogą nie tylko znacząco zakłócać cały system, ale również doprowadzić do jej całkowitego „farby ”.

Zamiast epilogu

Jak widać, to pakiet oprogramowania, który kontroluje działanie komputera – nie jest to tylko „system operacyjny”, zapewniając współdziałanie z osobą PC, ale także szereg dodatkowych elementów, które pozwalają skupić się na wykonywaniu określonego zadania. Więc powiedzieć, że jest to tylko „system operacyjny”, po prostu nie mają. Tutaj rozumienie terminu jest znacznie szerszy. A jeśli wziąć pod uwagę szybki rozwój technologii komputerowej, kto wie, może w niedalekiej przyszłości, takie systemy zazwyczaj wykracza poza naszym obecnym zrozumieniu i będzie kierować zupełnie różne, ale nawet nieoczekiwanych celom.