623 Shares 1997 views

Dlaczego pisowni?

Spelling gałąź językoznawstwa, który bada prawidłową pisownię wyrazów w piśmie. Innymi słowy, jest to całość wszystkich istniejących reguł, które określają pisownię wyrazów i zdań.

pisownia własny w każdym języku. I nic dziwnego! Bo inaczej ludzie po prostu nie rozumieją znaczenia materiałów pisemnych. Lub może coś się źle. Zatem pytanie „dlaczego pisowni” można odpowiedzieć w następujący sposób: „. Dla lepszego zrozumienia pisemnej"

Przykładem, który może służyć jako potwierdzenie tego stwierdzenia może stać się historią. Napisałem jedną analfabetów zamiast słowa „rod”, słowo „staw”. Oraz wniosek całkowicie zmienił swoje znaczenie! Chciał powiedzieć, że chłopiec zniszczony gałązka, gałązka, ale okazało się, że zepsute kapania – staw. Przykłady takie jak ten, w języku rosyjskim w obfitości. Jeśli nauczyciel w klasie języka rosyjskiego lub innych dorosłych, którzy są zainteresowani w tym, że ich dziecko jest poważnie o pisowni, będzie w stanie zorganizować je w krótkim barwnej historii, dziecko ma obowiązek być w stanie zrozumieć, dlaczego pisowni.

Dzieci będą zrozumieć sytuację, która może wynikać z zaniedbania reguł języka rosyjskiego i elementarnej nieznajomości nich. Pomiędzy tymi dwiema szkołami konkursy odbywają się w formie gier wojennych. „Radioman” wysyła komunikat: „Pod złamana brzoza ukrytego kota! Spójrz! „” Skautów”, oczywiście, pilnie poszukuje tego kocura, który z jakiegoś powodu został ukryty pod brzozą, oczywiście bezskutecznie. Gra jest stracone. Usterka w całym „Communicator”, wyślij swoje poszukiwania zamiast „kod” pet. Och, to jest jasne, dlaczego wszyscy pisowni!

A przecież nie jest to praktyczny sposób, aby udowodnić konieczność zasad pisania. Każdy wie, jak sprawdzić w pierwszych klasach technikę czytania? Tak, jedna osoba otrzymuje pierwszy tekst drukowany przez wszystkich zasad i policzyć wyniki. Następnie jest on podany inny tekst, które obfitują w błędy. Po porównując dane dają wyraźne wyjaśnienie, dlaczego pisowni! W drugim przypadku, wynik jest znacznie niższy niż w pierwszym. To dlatego, że mózg ludzki sam został dostosowany do prawidłowego czytania tekstu pisanego, a sprzeciwia się postrzeganie „abrakadabra”.

Zasady pisowni w języku rosyjskim są zbudowane na trzech zasadach: fonetyczne, morfologiczne i tradycyjnych. Głównym z nich jest zasada morfologiczna. On opiera się na analogii morfemów pisania (korzenie, przyrostków, końcówek, przedrostków), niezależnie od ich głośnika (MOVE – do znalezienia – out)

Zasada tradycyjny zapewnia pisowni tak jak było napisane w starożytności lub w języku, z którego został pożyczony. Na przykład, zasada „Ji-shih przez” ja „pisać!” Pokazuje historycznych miękkie dźwięki syczenia. Często przepisy te są nazywane etymologicznym, ponieważ odzwierciedlają one historię tego słowa.

Zasada jest oparta na fonetyczne oznaczeń literowych używanych w każdym przypadku brzmi. Oznacza to, że wymowa w tym przypadku staje się wsparcie dla pisowni. Jest interesującym przykładem jest to zapis przedrostków zakończonych „Z” lub „C”: nieglikozylowanego lub nieskończonej WHO – lub niedzielę – z – lub używany, lub niski nis- inne lub dystrybucji (bez duszy – kręgosłupa głowa – rosnąć aż do wydania – przyjść). W tych przykładach, nie jest skończonym oszałamiające konsole dźwiękowe przed bezdźwięczne, co przekłada się na liście.

Rosyjska pisownia jest znana od bardzo długiego czasu, co wyjaśnia niektóre z trudności pisowni. W dawnej Rosji, na przykład, nie było różnicy między pisania i wymowy słowa nie można powiedzieć o naszych czasach.

Ogólne zasady pisowni rosyjskiej nie pamiętają tak trudne, jak niektórzy myślą. W celu zapisu prawidłowe spółgłoski, która znajduje się na końcu słowa, lub przed innym spółgłoski ( „p” i „B”, „F” i „B”, „C” lub „Z”) powinien być wybrany pokrewne słowo lub zmiany kształtu oryginalnego tak, że po spółgłoskę samogłoska byłby. W efekcie – co jest napisane spółgłoska, który jest wyraźnie słyszalny w weryfikacji słowo (młócenie -molotit łyżką – łyżka)

Warto zauważyć, że pisownia i interpunkcja są ściśle ze sobą powiązane. Dziś w naszej mowie wiele ortografii i interpunkcji punktów uzyskując regulacji. Na przykład, można użyć kreski zamiast dwukropka. Należy jednak mieć na uwadze, że jest to tylko wariacyjna stosowanie znaków interpunkcyjnych. Wynika z tego, że zasada obowiązuje we wszystkich przypadkach.

Oświadczenie dla jasności, dlaczego trzeba się nauczyć znaków interpunkcyjnych, można zobaczyć wspaniałą kreskówkę „kraju niewykształceni lekcji”. Pamiętaj Catchphrase o karze, gdy ogromną rolę odgrywają prawidłowo umieścić przecinek? To jest to, żarty i gry, mogą być utwardzane z know-nothings, aby człowiek, który za wszelką cenę chce się uczyć zasad języka rosyjskiego.