396 Shares 5350 views

Jaki jest rodzaj literatury, stylów i trendów w twórczości rosyjskich pisarzy i poetów?

Główne gatunki literatury – to grupa produktów, które są identyczne do formalnej prezentacji i styl. Nawet w czasach Arystotelesa została podzielona na gatunki literatury Dowodem na to – „Poetyki” greckiego filozofa, traktat o ewolucji literatury napisanej ponad trzysta lat przed Chrystusem.


Jaki jest gatunek w literaturze?

Literatura sięga czasów biblijnych, ludzie czytać i pisać razy. Kory brzozy, zawierający co najmniej część tekstu – jest to literatura, bo pisanie ma myśli człowieka, wyświetlając swoje pragnienia i aspiracje. Memoranda, petycje, teksty religijne zostały napisane w zestawie, a więc przyszedł pierwszy gatunek literacki – kora. Wraz z rozwojem pisania kroniki gatunek pochodzi. Najczęściej pisane już poniósł pewne oznaki literackich, wdzięczne zwrotach, figuratywne alegorie.

Kolejny gatunek literatury stała epickie, epickie opowieści o bohaterach i innych znaków przedmiotów historycznych. Osobny gatunek literacki można uznać literatura religijna, opis wydarzeń biblijnych, życie wyższych duchownych.

Pojawienie drukowania w 16 wieku zapoczątkowało szybki rozwój literatury. W całej 17 wieku tworzą literackich trendów, stylów i gatunków.

Literatura 18 wieku

Na pytanie, co Gatunki w literaturze 18 wieku, można odpowiedzieć jednoznacznie, że literatura czasu jest podzielona na trzy główne obszary: dramat, narracji i poetyckich wersów. dzieła dramatyczne często miały formę tragedii, kiedy bohaterowie story zmarło, a walka między dobrem a złem stała się bardziej zabójcze. Niestety, literackie warunki rynkowe dyktować swoje warunki już. Gatunek spokojna narracja też znaleźć swoich czytelników. Powieści, nowele i opowiadania zostały uznane za „middle”, podczas tragedii, wiersze i ody dalej literatury „wysokiej” gatunku i satyrycznych bajek i komedii – „Low”.

Verse – prymitywną formą poezji, która była w modzie na balach, imprezach i innych działaniach wyższej szlachty kapitałowym. Wiersze w gatunku poezji miał oznaki syllogistic wersecie została podzielona na segmenty rytmicznych. styl mechaniczne, zabójcze dla prawdziwej poezji, ja od dawna podyktowane modą.

literatura ages 19-20

Literatura z 19 wieku i pierwszej połowie 20. w kilku różnych gatunków, najbardziej popularne w złotym wieku Puszkina i Gogola, a następnie – w Srebrnej Ery Alexander Blok i Sergeya Esenina. Dramat, epicki i liryka – to Gatunki w literaturze przeszłości i przed rokiem ubiegłym stuleciu.

Tekst piosenki musiało być emocjonalne, być sensowne i celowe. Jego kategorie były ode i elegia, a Oda – z entuzjastycznym zaskoczeniu, śpiewanie i podniesiony do rangi bohaterów.

Lyrical elegia oparty na zasadzie zwrotka smutnym tonem smutku, w wyniku doświadczeń bohater, nie wiem co było przyczyną – okoliczności osobistych lub dysharmonię wszechświata.

Jaki jest gatunkiem w nowoczesnej literatury?

Gatunki we współczesnej literaturze jest wiele, wśród nich są najbardziej popularne, domagają się szerszej publiczności:

 • Tragedia – rodzaj literackiego gatunku dramatu, w którym skrajnego stresu emocjonalnego, z obowiązkowym śmiercią bohaterów.
 • Komedia – kolejna odmiana z gatunku dramatu, naprzeciwko tragedii z happy historii i szczęśliwym zakończeniem.
 • Gatunek tale – ruch literacki dla dzieci, ich twórczy rozwój. W gatunku wielu dzieł literackich.
 • Epic – gatunek literacki sensie historycznym, opisuje poszczególne wydarzenia z przeszłości w heroicznym stylu, że dysponuje dużą liczbę znaków.
 • Gatunek powieść – ogromna narracja, z wielu linii fabularnych, z wyszczególnieniem życie każdego znaku indywidualnie i zbiorowo, skłonność do analizy zdarzeń.
 • Historia – gatunek średnio kształt, napisany przez tego samego schematu z powieści, ale w sposób bardziej zwięzły kontekście. jeden w roli głównej, a pozostałe zostały opisane w „Łączenie”, aby go zazwyczaj wyróżnia się w tej historii.
 • Historia – gatunek małych form narracyjnych podsumowanie wydarzeń. jego działka nie może być kontynuowana, to kwintesencja autora, to zawsze gotowej postaci.
 • Powieść – gatunek podobny do historii, jedyna różnica w ostrości działce. Novella inna nieoczekiwane, nieprzewidywalne zakończenie. Ten gatunek jest dobre thrillery.
 • Gatunek esej – ta sama historia, ale w sposobie prezentacji non-fiction. Esej nie jest kwiatowa prędkość mowy, górnolotnych zwrotów i patos.
 • Satyra jako gatunek literacki jest rzadkością, to nie orientacja oskarżycielski przyczynia się do popularności, choć satyryczny gra w spektaklu teatralnego dobrze przyjęte.
 • Gatunek detektyw – najbardziej rozchwytywanych literackiego nurtu po raz ostatni. Miliony książek w miękkiej oprawie popularnych autorów, takich jak Aleksandra Marinina, Daria Doncowej, Polina Dashkova i dziesiątki innych, stał odniesienia dla wielu rosyjskich czytelników.

wniosek

Gatunki literatury rosyjskiej są zróżnicowane, każdy ma potencjał do dalszego rozwoju twórczego, który jest związany być wykorzystywane przez współczesnych pisarzy i poetów.