795 Shares 2308 views

Pudding angielski

Pudding angielski jest prawdopodobnie jedyną potrawą na świecie, dla której miesiąc trwa od dnia przygotowania do jedzenia. To prawda, to nie dotyczy wszystkich puddingów, tylko Boże Narodzenie tradycyjne angielskie pudding zaczyna się przygotowywać prawie miesiąc przed świętami Bożego Narodzenia, a mianowicie w niedzielę puddingową, która przypada w połowie listopada. Istnieje kilka wersji pochodzenia tego charakterystycznego dla Wielkiej Brytanii żywności. Można tylko powiedzieć z całą pewnością, że słowo pudding pochodzi z starożytnego korzeni germańskich, co oznacza żołądek zwierząt domowych.


Pudding w jego nowoczesnej postaci pojawił się za panowania królowej Wiktorii i od tamtej pory jej przepis pozostaje bez zmian. Jak wiadomo, jego forma zbiegła się z szczytem chwały Imperium Brytyjskiego, a prawdopodobnie również fakt ten służył przekształceniu puddingu w symbol jego mocy. Sam przygotowanie puddingu porasta wiele tradycji. Wymieszaj angielski pudding powinien każdy członek rodziny. Wewnątrz ciasta pieczono różne przedmioty o symbolicznym znaczeniu: sześćdziesiąta (bogactwo), pierścionek (ślub), przycisk (pojedyncze życie na rok), kości ptaków (podróże). Przed podaniem pudding nalewa się mieszaniną brandy i cukru i zapala się na stół.

Jeśli zdobędziesz doświadczenie w przygotowywaniu angielskiego puddingu, przepis można zmieniać samodzielnie, ale na razie musisz przestrzegać wszystkich wskazówek. Przygotowujemy pudding na sześciu porcji, to potrwa tylko 5 godzin, a jeszcze jeden miesiąc uzyska warunek. Trudno uwierzyć, ale to prawda. Tam, gdzie Brytyjczycy mają tyle cierpliwości, mielibyśmy co najmniej cząstkę. Mamy kolejny wychowanie – wszystko w piecu – na stół miecza, – ale angielska budyna – nie będziesz czekać, aż będą rzucani na stół.

Konieczne jest przygotowanie 110 gramów mąki (zwróć uwagę na dokładność, napiszę kolejną 113.5); Jak wiele białych bułek, 200g cukru (najlepiej brązowy, nie wiem, czy jest on dostępny do sprzedaży, jeśli nie, a następnie zmień go na prostą); Obcasy jaj; 200 g tkanki tłuszczowej wołowiny (dla naszego smaku wołowego tłuszczu z cukrem nie łączy, chciałbym zastąpić masłem); 150 g rumu lub brandy (rum powinien być ciemny); 200 g rodzynków bez wgłębień; 100g żurawiny lub suszonych wiśni; Skórka cytrynowa z cytryny; Pieczone migdały – 50 g, cynamon; Pieprz; Gałka muszkatołowa; Miód (lub lepszy od melasy, tylko gdzie go zdobyć?); Suszone owoce; Orzechy. Dlatego brytyjczycy potrzebowali imperium, aby nie przywieźć wszystkich składników z puddingu z zagranicy. To wygląda jak nasi ogrodnicy, którzy gotują się tylko z tego, co rośnie w ogrodzie. Zaczynamy przygotowywać angielski pudding. Przepis pochodzi z starej książki kucharskiej.

Migdały są rozgniatane, wlać wiśnie i owoce kandyzowane i pozostawić do namoczenia przez pół godziny. Teraz zetrzyj tłuszcz z wołowiny i włóż je do zapuszczonych jaj za pomocą cukru, dodaj mąkę i herbatniki i dokładnie wymieszaj uzyskaną masę. Krótko mówiąc, wszystko w filiżance, z wyjątkiem orzechów, suszonych owoców i miodu. Potrzebujemy formy do pieczenia puddingu. Napełnij mieszaninę do formy. Górną część formy jest przykryta pergaminem, mocujemy go sznurkiem, a powyżej pokryjemy folią. Teraz umieścić formularz w parownicy i gotować przez pięć godzin. Od czasu do czasu trzeba będzie przelewać wodę. Po pięciu godzinach gotowania na parze angielski pudding będzie musiał być chłodzony przez dwie godziny bez wyjmowania folii. Przekręć formularz na płytkę. Teraz można go ozdobić suszonymi owocami i orzechami i zalewać miodem lub melasą. Natychmiast, jak już powiedziano, nie ma sposobu. Musimy poczekać co najmniej tydzień. Ogólnie można je przechowywać przez okres do sześciu miesięcy. W lodówce. Jeśli jest możliwość otrzymania melasy, to cały cukier w przepisie jest zmieniany na to, w tym samym czasie nie musisz się martwić cukrem brązowym. Przed podaniem należy podgrzewać w podwójnym kotle, wypełnionym brandy i zapalić.