416 Shares 4424 views

Moskwicz 402 – radzieckie pięćdziesiątych Minicar

Po zakończeniu wojny, pięć lat minęło, kierownictwo kraju został uznany za ciągły i progresywny wzrost dobrobytu społeczeństwa i jakie bogactwa bez samochodu osobowego …


Biuro Polityczne Stalina postanowili wdrożyć lekovushek Production – piękny, nowoczesny, komfortowy i bardzo wysokiej jakości, zamiast przestarzałych 400 x Moskali skopiowanych z 30. Opla.

Termin do opracowania dokumentacji technicznej została wydana minimum. W kraju pracował pod kątem zużycia, przywrócenia gospodarce zniszczonym wojną, więc wszystko musiało być zrobione szybko. I na koniec realizacji … Nawet strach pomyśleć, co czeka tych, którzy są późno.

W lecie 1951 roku, linia montażowa zakładu Moskwie małych samochodów walcowane Moskvich 402-425. Pierwsze trzy cyfry – numer modelu silnika, co następuje oznaczać zupełnie nowy dla naszego motoryzacyjnego indeksu ciała – sedan, Konsula Forda typu produkowanego w zakładzie w brytyjskim oddziale amerykańskiej firmy.

Radzieccy inżynierowie w tej chwili nie można zarzucić bezpośredniego kopiowania – maszyna była jego własna, krajowego, to po prostu był przy nagromadzone doświadczenie w przemyśle światowym, jednak w świetle trudnych realiach bardzo skromny budżet. Tak więc, silnik lewo były z niższym układ zaworów. Wtedy to nie miało znaczenia, Związek Radziecki był w międzynarodowej izolacji, o potencjale eksportowym nowego samochodu moskwicz 402, nikt nie myśli. Tylna oś i skrzynia biegów jest również przekazywane przez dziedziczenie z serii 400.

Testowanie i rafinacja przeprowadzono prawie cztery lata, w 1955 roku, nowy samochód osobowy ozdobione ENEA, produkcja rozpoczęła się rok później. pomysł Stalina samochodu ludowej był wspierany przez NS Chruszczow.

Moskwicz 402 zdjęć tego potwierdzić, spojrzeć w momencie poważnie, on błysnął chrom podszewkę, było przestronne (przednie kierowcy i pasażera, z tyłu – nawet trzy) i całe szkło gięte. W środku też wszystko było na poziomie – piekarnik, fotele z pełną regulacją, dmuchanie okna, radio, automatycznie wyłącza kierunkowskazy w ogóle bez precedensu dla radzieckiego komfort samochodu. Drzwi dostarczane zamki Przycisk oraz tułowia i gaz zbiornik można otworzyć, siedząc na fotelu kierowcy.

Podwozie dostarczany z teleskopowych amortyzatorów hydraulicznych, hamulców bębnowych mechanizmów z unoszących klocków. Ogólnie Moskwicz 402 odpowiada przyjęty podczas standardów dla małych samochodów. Zasilacz powstał dvenadtsativoltovym zamiast 6, jak w poprzednich modelach.

Specyfikacje również zadowolony. Prędkość, która może rozwijać Moskwicz 402, osiągnął 110 kilometrów na godzinę, a on wydatkowano łącznie 9 litrów paliwa na 100 km. Jednak, gdy benzyna była tania, kosztuje mniej sody.

Ten samochód był produkowany do 1958 roku, przed 407-tego modelu, wygląda prawie tak samo, ale z silnikiem zaworu napowietrznej.

Obecnie istnieje fani, zmniejszając Moskvich 402. Tuning wymagają zwykle głębokie, czasami oprócz ciała trzeba zmienić prawie wszystko. Jednak są fani, którzy są w stanie zebrać samochód pełen autentycznych szczegółów.