709 Shares 8011 views

Alpine obóz „Uzunkol”: jak uzyskać cenę zakwaterowania, opis

W słowach znanego poety: „Lepsze niż gór mogą być tylko góry, które nie zostały.” Długie wędrówki i podbój blaty – to zadanie, które nie stać na wszystkich, a jednak tysiące odważny i pacjenta rocznie wysyłany do Krymu, Kaukazu i Ałtaju, i zobaczyć nieskazitelną urodę i chropowaty.

Jednym z najpiękniejszych miejsc w naszym kraju i Karaczajo-Cherkessia – górzysty obszar Uzunkol. obóz Alpine, która ma podobną nazwę, jest, można powiedzieć, u jego podnóża. Niebezpieczne i bardzo delikatnie, aby przejść do góry bez profesjonalnego wsparcia i szkolenia podstawowego. Dlatego, jeśli chcesz poświęcić swój urlop ciekawą wycieczkę i pobyt w pięknej przyrody, a następnie zwrócić uwagę na obozie alpejskiego.

Informacje o lokalizacji obozu

Etap rozwoju turystów górskich, a nawet bardzo alpine obóz „Uzunkol” pochodzi z 1936 roku, kiedy były one najpierw opanowali szlaki do szczytów i Gvandra Talychat. Z punktu widzenia alpinizmu najciekawszą Głównego kaukaskiej Ridge.

Uzunkol górzysty region położony w Karaczajo-Cherkessia i tłumaczone z lokalnym dialekcie oznacza „najdłuższy wąwóz”. Na wschodzie graniczy dotrzeć do obszaru Elbrus, a na zachodzie jest Dautsky rezerwy, a za nim – Dombay. Najwyższy punkt Gvandra (wysokość – 3984 m).

Zmiana i kuponów

Sprawdź, czy baza odbywa się na trzy zmiany, a czas trwania każdego – 20 dni. Początek sezonu turystycznego w 2016 roku otworzył pierwszy lipca. Należy pamiętać, że w programie pozwolił osobę, która osiągnęła wiek 16 lat. Nabycie trasy wspinaczkowej 35 dolarów, zapewnia zakwaterowanie w bazie w pokojach sześcioosobowych i obejmuje posiłki w jadalni oraz w warunkach terenowych otrzymuje suchy prowiant. Minimalna liczba osób na jednej zmianie – 6, a pożądane jest, aby złożyć wniosek wcześniej.

Ponadto obóz alpine „Uzunkol” organizuje przygotowanie edukacyjne dla ikony „Alpinist Rosji”, a następnie przypisanie trzeciej kategorii sportowej. instruktor w cenie są również zawarte, ale specjalne buty muszą być zakupione oddzielnie. Proces edukacyjny wymaga wstępnego szkolenia techniczne: konieczne jest dysponowanie dostaw turystyki (sprzęt, wodoodporne ciepłe ubrania, okulary). Nie zapominaj, że możliwym przekroczeniem strefy granicznej. Do tego specjalnie wydanym przebieg (rosyjskich obywateli w ciągu miesiąca, podczas gdy cudzoziemcy będą musieli czekać dwa razy dłużej).

ceny noclegów

Zauważ, że „Uzunkol” – obóz wysokogórski wystarczających demokratycznych zakwaterowania i cen żywności. Zakwaterowanie turystów jest możliwe przy zaangażowaniu trzech opcji. Najbardziej niesamowity z nich – na terenie obozu namiotowego. Na dobę i osobę, będzie opłata 270 rubli, a rzeczywiste dni nieobecności (pobyt w górach) jest również płatne. W cenę wliczone jest korzystanie z gorącym prysznicem. Namioty mogą być osobiste lub dzierżawionymi.

Droższy koszt zakwaterowania w domkach: cena zależy od tego, jak wiele osób może pozostać w pokoju. Zatem, pokój 6-osobowy zakłada opłata 500 rubli dziennie, a dwukrotnie – 620. najbardziej kosztowna opcja zakwaterowania – w pensjonatach. Koszt – 1400 rubli dziennie z lokatora.

Alpine obóz „Uzunkol”: jak się tam dostać?

Dostać się do miejsc, można też na kilka sposobów, wszystko zależy od tego, jaki rodzaj transportu jest początkowo wybrane. Administracja obozu oferuje następujące trasy. Po pierwsze, pociągiem do miasta Cherkessk i Niewinnomyssk. Następnie do wsi Hurzuk, a od niego – bezpośrednio do obozu w górę kanionu, z wykorzystaniem drogi kraj. Należy pamiętać, że na granicy zostanie poproszony o przepustkę.

Po drugie, można dojechać z miasta Mineralne Wody. Z lotniska można albo cała grupa odebrać specjalny transfer na obozie Alpine „Uzunkol”.

Autobus PAZ mieści około 20 osób, Gazela – 8-10, w samochodzie osobowym – 2-3. Przelew 16 500 11 500 6500 rubli odpowiednio. Ceny będą nieco niższe, jeśli punkt wyjścia – Cherkessk i Niewinnomyssk.

"Uzunkol" (cAMP) Trasy alpejskie

Jest to miejsce, gdzie zawsze można wybrać trasę marszu, w zależności od sprawności fizycznej, poziomu wiedzy i własnych potrzeb. Administracja jest zawsze gotowa do zaoferowania kilka opcji do wyboru. W górnej części obszaru pokonywania tras dostępny od pierwszej do szóstej klasy są. Dla tych, którzy chcą przeprowadzić szkolenie na początku programu i sportowej doskonałości, dobrze, dla zwykłych turystów i wczasowiczów – zainteresowanych w pięknej scenerii i świeżego górskiego powietrza, obóz oferuje fascynujące wędrówki.

przejście graniczne

Jeśli planujesz podróż do góry i wybrało na tym obozie Alpine „Uzunkol” Nie zapomnij o wstępnym projekcie przekroczeniu strefy granicznej. Sport Centrum Administracji proponuje wydać wniosek do oficjalnej strony internetowej, która jest z pewnością bardzo wygodne. Do rozpatrzenia dokumentów (indywidualnej lub zbiorowej) uchylenie określonego czasu. Dla Rosjan jest to jeden miesiąc, dla obcokrajowców – dwa. Można również użyć wzorów indywidualnych i zbiorowych petycji dla grup turystycznych.

Dla wszystkich zainteresowanych opinii i informacji o obóz alpine „Uzunkol” Livejournal z pewnością pomoże. Jest to możliwe, aby znaleźć prawdziwe historie podróżnych, turystów i alpinistów. Będą powiedzieć, jak uniknąć błędów, które się na wycieczkę w pierwszej kolejności, na co zwracać uwagę i wiele innych przydatnych rzeczy.