81 Shares 2968 views

Lek „ceftriakson”. Skutki uboczne, dawkowanie

„Ceftriakson” lek – antybiotyk z grupy cefalosporyny trzeciej generacji. Ten środek bakteriobójczy. Przeciwbakteryjne Mechanizm ten lek jest skuteczny przeciwko wielu mikroorganizmom (zarówno aerobowych i anaerobowych). Dostępne środki w postaci suchej do A / m i / w dawkach.


Preparat „ceftriakson” ma wysoką biodostępność po podaniu domięśniowym, może to być 100 procent. Maksymalne stężenie we krwi, osiągnięto koniec przedmiotu wlewu dawkę 1 g -150 g / l. Stabilna stężenie leku we krwi wykryto w czwartym dniu.

Placówka „ceftriakson” nie ma dobrych penetracji tkanek i płynów ustrojowych. Około 95% leku wiąże się z białkami. 60% leku jest szybko wydalany przez nerki, reszta – z żółci do jelita, gdzie przechodzi w nieaktywny metabolit.

medycyna „ceftriakson”. świadectwo

 • Wszelkie choroby zakaźne wywołane mikroorganizmami, które są wrażliwe na działanie leku: zapalenie otrzewnej, zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych, posocznicy, zapalenia płuc, zakażenia kości, odmiedniczkowe zapalenie nerek, ropień płuca, zakażone rany, oparzenia i inne.
 • Jest również stosowany w celu zapobiegania zakażeniom po zabiegu.

„ceftriakson” środki. dawkowanie

Preparat jest przeznaczony do A / m i / we wstępie. W chorobach zakaźnych średni przepływ grawitacyjny jest podawana raz na 24 godziny w jednym lub dwóch gramów. W leczeniu chorób z ciężką dawki upływowego jest zwiększona do czterech gramów dziennie.

W leczeniu rzeżączki lek podaje się w jednorazowej / m w ilości 250 mg.

Jako profilaktyki powikłań po operacji i pół godziny przed operacją wprowadzono 2 g ceftriaksonu „medycyny”.

Skutki uboczne narzędzia muszą być uznane za każdego powołania. Wskazane jest, aby zrobić test na wrażliwość na lek.

Dawka dzienna dla niemowląt, nie powinna być większa niż 50 mg / kg masy ciała dziecka. Dla dzieci od dwóch miesięcy do dwunastu lat, jedna dawka dziennie jest w zakresie od 80 mg / kg. Zwiększa to z zapaleniem opon mózgowych i 100 mg / kg dziennie. W czasie ciąży i laktacji jest możliwe stosowanie leku „ceftriakson”. Skutki uboczne, jednak powiedzieć, że to powinna być realizowana tylko w skrajnych przypadkach, gdy uzyskano pozytywny wynik w leczeniu matka wiele razy większe niż ryzyko dla dziecka lub płodu.

Czas trwania kursu zależy od lekarza prowadzącego. Należy pamiętać, że u pacjentów z upośledzoną czynnością nerek potrzebują korekta schematu dawkowania.

„ceftriakson” środki. Przeciwwskazania

 1. Zwiększona wrażliwość na antybiotyki – cefalosporyny, karbapenemy, penicyliny.
 2. Nadwrażliwość na inne składniki preparatu.
 3. Ciąża, szczególnie w pierwszym trymestrze ciąży.
 4. Karmienie piersią.

Lek „ceftriakson”. skutki uboczne

 1. Reakcja alergiczna może wystąpić pokrzywka, gorączka, występuje bardzo rzadko wstrząs anafilaktyczny.
 2. Wole, biegunka, wymioty, nudności.
 3. Kandydoza, zapalenie jamy ustnej, zapalenie języka.
 4. Z krwi: trombocytopenia, neutropenia, eozynofilia, leukopenia, granulocytopenia.
 5. Inne.

Przypisywanie lekarstwo „Ceftriaxone”, trzeba zdawać sobie sprawę z jego możliwości interakcji z innymi lekami. To znacznie wzmacnia działanie aminoglikozydów. W kombinacji z nie steroidowymi środkami przeciwzapalnymi, i inne inhibitory agregacji płytek krwi podnosi ryzyko wystąpienia krwawienia. Obserwować uporządkowany w leczeniu chorób nerek z zastosowaniem ceftriakson „preparat”. Działania uboczne mogą być wyrażone w skutkach nefrotoksycznym, zwłaszcza gdy wzięte z „pętli” diuretyków.

Rozwiązania tego leku jest zabronione mieszać lub dokonać jednoczesnego wprowadzenia wraz z wszelkich środków przeciwdrobnoustrojowych lub ich rozwiązań.

Weźmy tylko na receptę.