622 Shares 3843 views

Kim był ten kij?

W dawnych czasach, gdzieś w V -VI wne, żyliśmy, jak mówi legenda, nad Dnieprem trzech braci Kyi miała ochotę wstać Borichev, na policzkach – zjazdowe w pobliżu (Schekovitsey później zadzwonił do niej osób) i Horiv- górskim Horivitse. To była ich siostra -Lybed. Miejsce wybrali piękne. Wokół rozciąga się na długości kilkudziesięciu kilometrów gęstym sosnowym lesie, przechwycone szeroki pas Dniepru. Zwierząt, ptaków, ryb w tych stronach było wiele, energiczny handlu. Oprócz transportu dało znaczny zysk.

W „Opowieści minionych lat” są jednak sceptyczni, że Kyi przewoźnik może pracować, choć nie tak w niczym. Sąsiedzi – Czesi – Słowianie-pierwszy książę Przemyślu było na przykład, oracz. Dla niego, słoneczne popołudnie ludzie przyszedł i poprosił o radę prorokini Libuse stać czeski książę, położył na swoich książęcych ubrania i buty i usiadł na gorącym konia, ale stare sandały przywiózł do Wyszgorod, powiesił je, nie wahaj się, w komnat książęcych. Kilkaset lat sandały tkane z kory, przypomniał książąt swoich przodków, którzy się o mądrość i dowcip w stanie i spraw czysto ludzkich zwanych „postęp”, „zastanawia sverhobdumyvayuschim”. Słowianie w tym wieku pracuje gminu nie uznano za poniżające dla książąt.

Ale autor „Opowieści minionych lat” z jakiegoś powodu nie chcesz Kyi była nośnikiem albo tak przynajmniej właściciel promem po drugiej stronie Dniepru, natychmiast uczynił go księciem, na którego cześć i nazwał braci założył miasto Kijów.

Rhode Kiya znany i ceniony daleko poza Dniepr. Według legendy, książę udał się do Konstantynopola, Bizancjum i mistrz przyjął go z wielkim szacunkiem. Są tam wielu, jeśli nie wystarczająco dużo czasu spędził cue w Konstantynopolu (zwany również jako miasto Konstantynopol), o cichym kronikarza, ale po prostu cieszył się ciepłe morze i splendor księcia stolicy bizantyńskiej i postanowił położyć na miasto Dunaju, pobyt w tych żyznych ziem. I wyciąć cue na początku małe miasta, ale mieszkańcy zbuntowali się, nie chcąc mieć ten biznes sąsiada. Kia musiała wrócić Dniepru.

Przybył w Kijowie, udał się do podniesienia Borichev zbadał dał rodzimy, zaskoczony to piękne! Ale inny urody, południowy, słońce nasączone, niebiesko-zielone morze otoczone marmuru, reszta mu nie dał. Był silnym mężczyzną. Żadna praca bała. Ale patrząc z wysokości podnoszenia cue Boricheva wzgórza i równiny, lasy sosnowe i gładkiej zacieniowane dostojny myte przez Dniepru, i stało się boleśnie na głowie: Czy możliwe jest to piękne miasto, aby zbudować w tych gruntów leśnych?

Nie długo żył Kyi wróciła do swoich domów. Zmarł wkrótce, nikt nie wie dlaczego. Potem umarł Schek Khoriv Lybed, a może przez tęsknotę za ulubionego brata. Ale Kijów, które zostały ustanowione, pozostał na zawsze. Te miasta mają wspaniałą właściwość – nie starzeją. Czasami raid nich sztormy i burze, a czasami wrogów wrogami, obrócić miasto w ruinę, posypane popiołem wojny i pożary, nie pozostawiając pozornie nie ma szans na przetrwanie, ale idzie o dzień lub dwa, a pojawiają się wczoraj martwych ulic i kwadratów wyrastają nowe życie.

To jest miasto Kijów.

Jej założyciel, cue, zmarł w alarmie, ale brakowało mu niczego. Po przejściu przez wszystkie trudności, przystojny Kijów stał się jeszcze bardziej wspaniały niż wcześniej.