805 Shares 8732 views

Pasztet z ciecierzycy. hummus Przepisy

Pod egzotycznych słowo „hummus” odnosi się najczęściej z pastą z ciecierzycy.


Kolebką dish – Bliski Wschód, ale rozprzestrzenił się na całym świecie w ostatnich latach. Nie tylko ze względu na fakt, że humus zawiera dużą ilość białka roślinnego i elementy niezbędne do normalnego funkcjonowania organizmu ludzkiego śladowych. On szczególnie cenione wegetarian, wegan i osób, które są zmuszone do przestrzegania diety z powodu nietolerancji pokarmowej.

informacje ogólne

Pasztet z ciecierzycy – piękny, smakołyków. Znany jest na świecie od czasów starożytnych. Naukowcy wykazali, że pierwsza wzmianka, nagrany w piśmie znaleźć w „Iliadzie” Homera. Ciecierzyca, który służy do tworzenia to danie, uprawiane przez starożytnych Rzymian i Greków, a nawet egipskich faraonów nie unikają ich na śniadanie. Był uważany magazyn męskiej siły, produkt, który przyczynia się do normalizacji żołądka i mózgu, łagodzi ból kobiet w czasie porodu i późniejszej stymuluje laktację.

Dziś w rankingu hummus do żadnego konkretnego państwa, nie działa, ponieważ w wielu krajach uważa, że ich potrawę narodową, co pozwoliło mu to w słynnym śródziemnomorskim systemie żywnościowym. Jeżeli weźmiemy pod uwagę całą kompozycję, pasta z ciecierzycy (hummus) obejmuje:

 • bezpośrednio na groch, lub raczej to puree;
 • tahini – pasta z nasion sezamu;
 • oliwa z oliwek.

Opcjonalnie można dodać czosnek, sok z cytrusów i przypraw.

o zdrowiu

Wartość hummus jako pokarm niezmiernie. Jest bogaty w białko, które jest najbardziej całkowicie przyswojone przez organizm ludzki, jak również skład jest bardzo zbliżony do swojego kolegi zwierzęcia. Ponadto, zawiera duże ilości żelaza, witaminy, wapń, selen i przeciwutleniaczy, dzięki czemu jest popularny wśród osób w każdym przedziale wiekowym.

Wprowadzenie hummus w diecie przyczynia się do normalizacji poziomu cukru we krwi, zmniejszają ryzyko zachorowania na raka i choroby układu krążenia. Ponadto, dzięki swojej konstrukcji o dużej zawartości włókien ciecierzyca normalizuje się do przewodu pokarmowego.

Smak jest dyskretne, tak humus łączy się z szerokiego zakresu produktów. Pozwala to będzie popyt zarówno podczas głównego posiłku, a kiedy podjadanie. to nie jest konieczne, ponieważ ciecierzycy pasztet coś ekstra gotować, można go użyć po prostu jak rozprzestrzenia się na chleb.

hummus przepis

Więc jak zrobić humus z ciecierzycy? Nie ma nic prostszego! Potrzebne będą następujące produkty:

 • puszkach ciecierzycy (jar 500 g) – 1 szt.;
 • sok z cytryny – 4 łyżki. łyżki;
 • tahini sezamu pasta – 2 łyżki. łyżki;
 • Czosnek – 2 ząbki;
 • . Sól – 1 łyżeczka;
 • oliwę z oliwek – 2 łyżki. łyżki;
 • czarny mielony pieprz – do smaku.

Krotnie sito puszki ciecierzycy pół skondensowany przechowywania cieczy. Umieścić wszystkie produkty w blenderze i zmielić na gładką masę. Dodaj lewy cieczy ciecierzyca Dopóki spójności nie są spełnione.

To wszystko można korzystać.

Jeśli chcesz gotować ciecierzycy foie suche, konieczne jest, aby postępować w następujący sposób. Szklanka ciecierzyca, namoczyć na noc w dużej ilości wody. Rano spuścić wodę, włożyć nową i gotować do momentu, aż będzie całkowicie miękkie. Poniższe informacje stanowią puszkach ciecierzycy w przepisie powyżej.

tahini

Jak zapewne masz czasu, aby algorytm preparaty hummus elementarnych. Głównym problemem może być w tahini – pasty sezamowy. Że daje danie to wyjątkowy, niepowtarzalny smak. ciecierzycy pasztet nie będzie działać bez tego elementu. Jak to może być, jeśli zapasy nie są zachęcające do różnorodności i hummus chce?

W praktyce, wszystko jest dość prosta: aby uzyskać smak jak najbliżej do autentyczne, trzeba tylko wziąć 100 gramów nasion sezamu, trochę smażyć go i zmielić na gładką masę w blenderze, dodając 1 łyżkę. łyżka któregokolwiek z rafinowanego oleju roślinnego. Oczywiście, nie będzie to absolutnie identyczne do prawdziwego smaku, ale bardzo blisko do niego i dobre dla organizmu nie będzie mniejsza.

Jak gotować hummus z ciecierzycy, rozmawialiśmy, a teraz daje przetestować przepis z tej pasty:

 • gotowy humus – 150 g;
 • średnie ziemniaki – 4 szt.;
 • Grzyby – 3 szt.;
 • pomidory cherry – 5 sztuk,.
 • pietruszka – do smaku;
 • oliwę z oliwek – smak;
 • koper – do smaku.

Ziemniaki ugotować do miękkości, trochę pędzlem z masła.

Grzyby grubo posiekać i podsmażyć na średnim ogniu do miękkości.

Put gotowane jedzenie na talerzu, peremazyvaya hummus. Udekorować ziołami i podawać.