348 Shares 9058 views

Wysypka na ustach dziecka: Jakie choroby przyczyną?

Wysypka w jamie ustnej dziecka może być atrybutem różnych chorób. To może być reakcją na gwałtowne zmiany temperatur, odczytów zewnętrznego manifestacji alergii, zaburzeń w układzie żołądkowo-jelitowego i innych zaburzeń.


Spójrzmy na głównych przyczyn, które mogą wywołać pojawienie się tej „choroby”. Wysypka w ustach dziecka może być reakcją na komary. Pozornie wydaje się, różowawe lub czerwone plamy, które towarzyszy silny świąd. Jeśli w tym przypadku nie występuje alergia, to objaw nie wymagają specjalnego leczenia.

Jednakże, z reguły takie objawy na wysypkę ustnej u dzieci, spowodowane obecnością alergenu w organizmie. Najczęstszym powodem – alergia pokarmowa. W tym przypadku, te objawy są typowe dla:

  1. Czerwone plamy o nieregularnych kształtach, wygląd, który towarzyszy silny świąd.
  2. Wysypka na pośladkach i policzkach.
  3. Ogólny stan dziecka jest uszkodzony: staje się słaby lub, przeciwnie, zbyt overexcited.

Bardzo często Alergia jest wynikiem bezpośredniego kontaktu skóry z substancji chemicznych (na przykład detergentu).

Dziecko ma wysypkę wokół ust mogą być spowodowane przez infekcje o różnym charakterze:

  1. U dzieci w wieku powyżej jednego roku może to być spowodowane ospa wietrzna. Oprócz twarzy, na pozostałych częściach ciała pojawia się wysypka, a towarzyszy gorączka.
  2. Drobny czerwona wysypka, która pojawia się najpierw na twarzy, a następnie rozprzestrzenia się po całym organizmie, jest objawem różyczki. Około 4-5 godzin to działa niezależnie, bez dodatkowego leczenia.
  3. Odra. Początkowy manifestacją – wzrost temperatury ciała. Ponadto, kaszel, a oczy zaczynają się rozerwać.

Jeśli choroba nie był bogaty, wysypka w jamie ustnej dziecka w tym przypadku nie wymaga leczenia. Środki wiążące w tym wypadku: dużo pić, świeże powietrze. Czasami wymaga to użycia leków przeciwgorączkowych.

Okazuje się, że taki charakterystyczny objaw infekcji bakteryjnych:

  1. Szkarlatyna. Dziecko powinno natychmiast do pediatry w celu specjalistycznego leczenia. Dzieci trzeba pić dużo płynów, półpłynną dietę i dużo ciepłych płynów i leżenia w łóżku. Syt w ustach dziecka, jak i ciała, w tym przypadku, szorstka, cienka i wystarczająco obfite,
  2. Ropne zapalenie skóry. W tym przypadku plamy mają nieregularny kształt i pokryte ropnej skorupy. Leczenie tej choroby powinno być prowadzone pod ścisłym nadzorem dermatologa.

Należy pamiętać, że wysypka wokół ust dziecka wymaga obowiązkowego i natychmiastowy dostęp do pediatry, aby prawidłowo zidentyfikować przyczynę jego wystąpienia. Bardzo rzadko, jest to objawem niektórych poważnych chorób nietypowych (choroby Lael, psevdofurunkuleza lub pęcherzowe liszajec), którzy potrzebują natychmiastowego leczenia.

Czasami pojawia się wysypka w przypadku chorób naczyń krwionośnych. W każdym przypadku należy skonsultować się ze specjalistą, ponieważ samo może prowadzić do nieodwracalnych skutkach.