674 Shares 2799 views

Mark Rutte – politykiem, który pracuje dla dobra swojego kraju

Premier Holandii Mark Rutte – osoba jest bardzo tajemnicza. Jako czarny koń był w stanie dostać się na wyżyny władzy politycznej, która była prawdziwym szokiem dla jego przeciwników. A teraz, siedząc na „tronie” swego premiera, Mark Rutte nie zamierza jaskini w ramach żadnej z istniejących sił.


młodzieńcze lata

Mark urodził się 17 lutego 1967 w Hadze, który znajduje się w jednej z prowincji Holandia Południowa. Jego rodzice byli Izaaka i Hermine Rutte – rodziny z wielu lokalnych reformatorów. Mark był najmłodszym z siedmiorga dzieci, a więc najbardziej ukochany. Z nim jako rozpieszczani przez rodziców i starszych braci i sióstr.

Isaac pracował przedstawicielem Rutte dużej firmy handlowej. Większość swojego życia poświęcił na rozwój importu w Azji. Ze względu na to, awansował na dyrektora jednego z biur Dutch East India Company. Jeśli chodzi o Hermine Rutte, pracowała jako sekretarka w małej firmie.

W 1979 roku Mark został wysłany na studia w jednej z miejscowych szkół. Oprócz zaawansowanych programów edukacyjnych są wprowadzane również nacisk na twórczego rozwoju dzieci. Być może dlatego w młodości Mark Ryutte tak silnie przywiązany do fortepianu. On nawet marzył, że w przyszłości staną się profesjonalnym pianistą i będzie objeżdżać świat z ich koncertów.

studentship

Gimnazjum przyszły premier ukończył w 1985 roku. Po czym wstąpił na Uniwersytet w Leiden w Zakładzie Historii. Oto on okazał się być całkiem utalentowany młody człowiek, za który otrzymał kilka nagród.

Jednak jedno badanie pobyt Rutte został ukończony na uniwersytecie. W pierwszym roku nauki, wstąpił zarządu Młodzieżowej Organizacji Wolność i Demokrację. Wkrótce potem Mark Rutte już się jej przewodniczący, i pozostaje na stanowisku do czasu jego wydania w 1992 roku.

Początek dorosłego życia

Po zakończeniu szkolenia Rutte podbić świat biznesu. Jego pierwszym zadaniem było jako menedżer w firmie Unilever. Pierwsze poważne zwycięstwo był udział w programie reorganizacji spółki w 1997 roku. To jest ogromny potencjał młodego oficera widziano tutaj.

Po tym, natychmiast został przeniesiony do jednej ze spółek Unilever, podnosząc się na menedżera HR. Później Mark będą skakać z jednego oddziału do drugiego, jednocześnie rozwiązując ich problemy. Skończyło się tylko w 2003 roku, kiedy został wybrany członkiem holenderskiego parlamentu z Partii Ludowej na rzecz Wolności i Demokracji.

Wspinaczka do politycznego Olimpu

Pierwsza nominacja Mark Rutte był miejscem sekretarz stanu pracy i ochrony socjalnej. Przez dwa lata w biurze, udało mu się zrobić wielki wkład w rozwój opieki komunalnych i higieny pracy w miejscu pracy.

W czerwcu 2004 roku, Mark Rutte staje Wiceminister Edukacji, Kultury i Nauki. Zająć nową pozycję, jest on zabrany do reformy holenderskiego systemu edukacji. Przede wszystkim, polityk chciał poprawić jakość wiedzą, że uczniowie otrzymują w szkołach. W jego słowach: „Musimy zrobić wszystko, co możliwe, aby nasi absolwenci mogą łatwo potroić do pracy nie tylko w Holandii, ale także w innych krajach europejskich.”

Ze stanowiskiem wicepremiera Edukacji Mark Rutte złożył rezygnację na wiosnę 2006 roku. Powodem tego była redystrybucja władzy w jego własnej partii. W rezultacie, polityk był na wyświetlaczu, i został nowym liderem Partii Ludowej na rzecz Wolności i Demokracji w maju 2006 roku. To zwycięstwo było triumfem nie tylko dla Mark Rutte, ale dla jego zwolenników. Po tym wszystkim, polityk później wyświetlić go na potencjalnie nowy poziom, wyprzedzając wszystkich swoich konkurentów.

Na stanowisku premiera

W 2010 roku Holandia spędził następnych wyborów parlamentarnych. Ze względu na udanej kampanii Mark Rutte, jego partia zdobyła 20% głosów, co dało jej 31 mandatów w ogólnej listy. To był sukces, jak wszyscy jego poprzednicy nie mogli nawet wynieść do 40 miejsc.

Jednak ważniejsze jest, że polityka kampania lubić królowej Beatrix. Dlatego wkrótce mianuje Mark Rutte jako premierem Holandii. Większość członków parlamentu zatwierdza decyzję, a 14 października 2010 oficjalnie wchodzi w jego własnym.

polityka

Premier Mark Rutte zawsze przestrzegane interesie swojego kraju. W czasie kryzysu, on nałożone ograniczenia dotyczące zasiłków dla imigrantów. Później chciał zaostrzyć przepisy dotyczące wjazdu, w celu zmniejszenia napływu nielegalnych imigrantów. A w świetle ostatnich wydarzeń, upierał się, że Holandia podpisze stowarzyszenie tylko wtedy, gdy jesteśmy pewni, że z Ukrainą jej mieszkańcy nie tryskać płynąć do nich, mając nadzieję na znalezienie nowego domu i pracy.

Mark Rutte: miłość życia

Polityk ma bardzo atrakcyjny wygląd, ale z powodu wielu zaskoczeni faktem, że nie był jeszcze żonaty. Najprawdopodobniej jest to spowodowane faktem, że Mark Rutte – pracoholika. Daje się do polityki i państwa. I dlatego, że po prostu nie pozostaje wolny czas dla życia osobistego i relacji.