85 Shares 2509 views

Woroneż Reservoir: fotografie, historia tworzenia, lokalizacji, głębokości

Prawdopodobnie wielu z nich nigdy nie był do różnych zbiorników. To bardzo ciekawe, bo takie zbiorniki wodne są jednym z największych. Takie baseny są tworzone sztucznie, więc jest zawsze interesujące zobaczyć, jak zostały one wykonane. Duża liczba z nich znajdują się w Rosji, a warto zwrócić uwagę na Woroneżu zbiornika. W tym artykule będziemy mówić o tym, co jest znane, w przeciwieństwie do innych zbiorników wodnych, a także jego cech i innych interesujących faktów.

Woroneż Reservoir: Informacje ogólne

Tak więc konieczne jest, aby dowiedzieć się więcej na temat tego zbiornika. Znajduje się w regionie Woroneża na rzece Woroneżu. Dlaczego właśnie ten zbiornik tak wiele uwagi? Odpowiedź jest dość prosta: jest to jeden z największych na świecie. Rzeczywiście, wymiary zbiornika są niesamowite: to zajmuje powierzchnię 70 kilometrów kwadratowych. Często w rozmowach mieszkańców Woroneż można usłyszeć, że nazywają go „morze Woroneż”.

Za datę jego edukacji – 1971-1972 gg. Zbiornik był utworzony przez matki. Zastanawiam się, co było celem jego stworzenia? W zasadzie to był zaprojektowany dla dostarczania wody przemysłowej części miasta. Teraz tutaj było dość duża liczba problemów związanych z silnym zanieczyszczeniu wody. Aby uniknąć dalszego rozwoju tego procesu, zorganizowaliśmy specjalną operację mającą na celu wyczyszczenia.

Gdzie jest zbiornik?

Więc były podstawowe informacje o tym akwenie. Teraz konieczne jest, aby omówić tę kwestię, jako lokalizacji Woroneżu zbiornika. Jak wspomniano powyżej, w regionie Woroneża, powiat miasta Woroneż. Szczególnie interesujący jest fakt, że jest całkowicie położony w granicach miasta. To wyjaśnia jego silne zanieczyszczenie.

Jednak organizm wody dołączone do niezwykłej urody tych miejsc. Oto miły spacer w dowolnym dniu i cieszyć się spokojną atmosferą. Z banków oferuje spektakularne widoki na rozległym wody, pozostawiając niezapomniane wrażenie. Wiele osób przyjeżdża tutaj w celu odpoczynku, a niektórzy nawet lubią łowić tutaj. Jednym słowem, jest to konieczne, aby odwiedzić Woroneż zbiornika. Zdjęcia tego zbiornika można zobaczyć w tym artykule.

Na brzegu zbiornika widać oprócz Woroneżu i innych osiedli, takich jak wsiach takich jak Maslivka i Tavrovo. Teraz są już w Woroneżu.

Zbiornik Wymiary

Mamy więc uważany za miejsce, gdzie ciało z wody. Oczywiście, warto wiedzieć, wielkość zbiornika w celu dokładnego reprezentowania jej wielkości. Jak już wspomniano, Woroneż Zbiornik jest uznawany za jeden z największych zbiorników tego typu na świecie. Teraz należy powiedzieć o jego wielkości w konkretnych liczbach. Jego powierzchnia jest, jak już wspomniano, 70 tys. km. Objętość zbiornika – około 204 milionów metrów sześciennych. m Jeżeli mówimy o jego zakresie, możemy powiedzieć, że jego długość wynosi około 30 km, szer. – średnio o 2 km. Wiele osób zainteresowanych i głębokość zbiornika Woroneż. To w dużej mierze zależy od lokalizacji. Największą głębokość, która jest zarejestrowana tutaj – 16,8 m, średnia głębokość – ok. 2,9 m Podsumowując, można zauważyć, że głębokość waha się znacznie w różnych częściach zbiornika, a czasami są bardzo głębokie miejsce.

Co było to miejsce przed powstaniem zbiornika?

Tak, to powiedziano o wielkości zbiornika i jego lokalizacji. Teraz konieczne jest, aby zwrócić uwagę na historię tego miejsca, gdzie się znajduje. Wcześniej na miejscu, jest obecnie Woroneż Zbiornik, rzeka Woroneżu. Za panowania Piotra I rozpoczęła produkcję na dużą skalę wojennych do jej brzegów. W związku z tym ogromna ilość lasów nad brzegami rzek zostały wycięte. To z kolei ma wpływ na stan rzeki wyschły i to zauważalnie płytkie. Potem rzeka postanowił uratować przed całkowitym wyschnięciu i zdecydowano się wybudować specjalny system Gateway, który stał się pierwszym w świecie. Dzięki tej rzeki stał nowo zamożnych i nadaje się do transportu.

Dla większego bezpieczeństwa, drewniany tama i śluza została zbudowana w miejscu przecięcia tętnicy. Szczególnie interesujący jest fakt, że zapora służył bardzo długo, aż do 1931 roku. Pomimo tak długiego życia, poszła do spadku długi przed momentem, kiedy została ona usunięta. Teren wokół niego było prawdziwe bagno.

Powody, dla utworzenia zbiornika

Oprócz zniszczonej tamy w tym czasie nie było jeszcze kilka przesłanek do utworzenia zbiornika w tym miejscu. W 30-ych XX wieku rozpoczął aktywny rozwój Woroneżu, miasto otwarte wiele przedsiębiorstw przemysłowych. W związku z tym zużycie wody w mieście znacznie wzrosła. Aby rozwiązać ten problem, zaproponowano 2 opcje. Jedna z nich polegała na zalanie, a drugi – opróżnianie. Po wielu dyskusjach nadal wybrał pierwszą opcję. Postanowiono stworzyć zbiornik 10 km od miasta. Jednakże, począwszy od czasów wojny uniemożliwił te plany. Woroneż został poważnie uszkodzony na jego odbudowa trwała około 15 lat. Mimo to, w 1967 roku władze powrócił do idei budowy zbiornika.

Woroneż zbiornik: historia powstania i dalszego doskonalenia

Zatem konstrukcja rozpoczęto w 1967 r. Prace nad stworzeniem zbiornika przeprowadzono w rekordowym czasie. Początkowo jego twórczość w projekcie został przydzielony 15 lat. Jednak budowa została przeprowadzona w ciągu 3 lat. Spowodowało to szereg niedociągnięć, które poważnie wpłynęły na dalszą żywotność zbiornika. Po pierwsze, ze względu na dnie zbiornika szczytu nie udało się odpowiednio przygotować, z powodu których średnia głębokość tylko 2 do 3 m. Po drugie, firmy nie są specjalne urządzenia do uzdatniania wody zostały dostarczone.

napełnianie zbiornika zaczęła się w 1972 roku. Trwało to przez 4 dni, a następnie złożone struktury poostrennyh tutaj całkowicie wszedł do eksploatacji. W lecie 1972 roku woda tutaj był na tym samym poziomie co teraz. Interesujące jest to, że od tego czasu zbiornik jest aktywnie używany do połowu ryb, do 1990, nie zebrano około 10 ton ryb.

poprawa obwałowań zbiornika zostały również zorganizowane w 1975 roku. Na brzegu jednego ze swoich parków zorganizowano. Tak więc, historia zbiornika Woroneżu omówiono szczegółowo. Teraz konieczne jest, aby mówić o tym, kto mieszka w stawie.

Który znajduje się w zbiorniku?

Oczywiście, będzie to interesujące wiedzieć, jakie zwierzęta żyją w Woroneżu zbiornika. W rzeczywistości, mieszkańcy są niezwykle dużo. Wiosną i wczesnym latem jest aktywnym komary rasy. Niektóre osadzony na mieliźnie wskutek odpływu witryn są doskonałym miejscem do tego.

Staw znajduje się duża liczba ryb. Najczęściej można znaleźć leszcz, płoć, okoń, okoń. Również siei stwierdzono tutaj, amur, srebrny karp i inne ryby, które zostały schwytane tu w wyniku migracji z innych zbiorników. Zbiornik jest często można spotkać rybaków.

Nowoczesne problemy zbiorniku

Niestety, w ostatnich czasach, to ciało wody boryka się z wieloma wyzwaniami. Zasadniczo są one charakter ekologiczny. Wynika to z faktu, że z szybką budowę zbiornika nie jest specjalne oczyszczalnie zostały dostarczone przez lokalnych przedsiębiorców.

Ostatnio władze płacą znaczną uwagę do stawu i wykonywać różne działania zmierzające do utrzymania stabilnej sytuacji ekologicznej w nim.