607 Shares 2128 views

Przebudowa autostrady Schelkovskogo: plan projektu, schemat. Warunki rekonstrukcji Shchelkovo autostradzie niedaleko Moskwy

Sytuacja transportu we wschodniej części powiatu Moskwie była dość napięta od dłuższego czasu. Pojemność istniejącej sieci drogowej została wyczerpana. I radykalnie zmienić sytuację może tylko przebudowa autostrady Shchelkovo, jako jednej z głównych dróg, idąc w kierunku wschodnim.


Z dziejów pytanie

Droga prowadząca od centrum Moskwy w tym kierunku, istnieje od czasów starożytnych. Ale w końcu, w jego obecnej formie, Shchelkovo szosa nabrał kształtu dopiero na przełomie XIX – początku XX wieku. Intensywny rozwój po obu stronach autostrady odbyła się tu w czasie sowieckiego okresu historii, głównie w drugiej połowie ubiegłego wieku. Imię Twój szosa Shchelkovo otrzymał w 1960 roku na cześć miasta Moskwa, ku któremu to idzie. Interesujące jest to, aby pamiętać, że ta droga nie przechodzi przez Shchelkovo. Przebudowa autostrady Schelkovskogo dojrzewa dość długo. Ale pytanie jest zawsze odroczone na czas nieokreślony z różnych powodów, głównie natury finansowej i ekonomicznej.

Proces rozpoczął

Ale punkt przemieszcza się z punktu zamarzania około półtora roku temu. rekonstrukcja w pełnej skali od szosy Shchelkovo rozpoczęła się we wrześniu 2012 roku. Konstruktorzy musieli wykonać bardzo znaczną ilość prac na całej trasie. I w tym celu konieczne było w dość ograniczonym przedziale czasu, ponieważ realizacja tych ambitnych projektów nieuchronnie stwarza poważny problem dla całej infrastruktury transportowej i codziennym życiu miasta. Jednak w trakcie prac generalnego wykonawcy, który jest JSC „Corporation Transstroi” napotkał poważne trudności. Obecnie nastąpił znaczący portfel z harmonogramem prac. Niemniej jednak, planowane terminy rekonstrukcji Shchelkovo autostrady obejmują realizację projektu w całości września 2014 r. Są one do tej pory nikt nie wyraził opinii.

prace przygotowawcze

Codzienne życie w wielkim mieście, jak jest Moskwa, jest bezpośrednio zależne od sprawnego funkcjonowania komunikacji transportowych. Oraz wszelkie prace przy przebudowie istniejącej infrastruktury nie może wpływać na zdolność szkieletowej przepustowości przez cały okres trwania prac budowlanych. W celu zmniejszenia tego okresu do minimum, to prowadzi się wstępny szereg badań mających na celu rozładunku autostradami i omija organizację równoległych ulic. Przebudowa autostrady Schelkovskogo było możliwe tylko po uprzednim usunięciu narzędzia, sieci kontaktowej publicznego transportu elektrycznego i wycinanie zielone plantacje spienialnych odcinkach trasy. Który został wyprodukowany, aczkolwiek ze znacznym opóźnieniem z harmonogramem.

Dane techniczne projektu

Plan rekonstrukcja Shchelkovo szosa oznacza wykonywanie prac na autostradzie wszystko wzdłuż Garden Ring do obwodnicy. Długość odcinka wynosi około zrekonstruowanego jedenaście i pół km. Podstawową ideą odbudowy ma na celu stworzenie bessvetofornoy strefie ruchu przy maksymalnej możliwej odległości linii. To jednak nie jedyny, ale najbardziej skutecznym sposobem radzenia sobie z korkami. Ponadto, program przebudowy autostrady Shchelkovo oznacza znaczne rozszerzenie linii jezdni i zapewniając ruch trzech chetyrohpolosnogo w każdym kierunku wraz z wydaniem odpowiednich pasów ruchu dla transportu publicznego.

Wiadukt w pobliżu stacji metra „Shchelkovo”

Najtrudniejsze projekty inżynieryjne, które obejmuje projekt przebudowy autostrady Shchelkovo, transport jest dwupoziomowy węzeł na przecięciu autostrady z ulicy Ural. Całkowita długość estakady ponad pół kilometra. Główną trudnością w jego konstrukcji polega na tym, że cała konstrukcja budynku stanowiącej ruchu non-stop na przecinających się ulic. W tym celu wszystkie sekcje zrobić, struktury zakresowe zbudowany na miejscu, na specjalnym nabrzeżu. Następnie kolejno zbliża nad jezdnią. To nie jest najprostszym i najtańszym sposobem montażu, ale to nie pozwala, aby zatrzymać ruch.

Bliskość autostrady Schelkovskogo

Nie jest tajemnicą, że podczas takiego dużą skalę przebudowa dróg miejskich działalności nie może ograniczyć ekspansję jezdni, a nawet budowę skrzyżowań wielopoziomowych. Skuteczność to wszystko zostanie zredukowana do zera, jeśli nie wykonane niezbędny zestaw prac w obszarach bezpośrednio przylegających do zrekonstruowanego torze i na ulicach przecinających się z nim. Dlatego przebudowa przeprowadzona przez autostradę Shchelkovo przewiduje budowę dróg bocznych i zbliża się do ronda przy stacji metra „Shchelkovo”, budowę trzech nowych i remontu dwóch istniejących przejść podziemnych, naprawy światłach i bariery jezdni. Ponadto, program odbudowy polega na zastąpieniu trzydzieści tysięcy jednostek okiennych w elewacjach budynków, które wychodzą na szosę. Taki środek jest w stanie zmniejszyć poziom hałasu w mieszkaniach.

Przebudowa autostrady Shchelkovo poza Moskwą w pytaniu

Najsłabszym punktem całego dobrze rozwiniętą wnioskiem było to, że część tego, co oznaczało kontynuację prac w kierunku pola. Natychmiast po przekroczeniu pasa ruchu obwodnica zwęża się gwałtownie, a tak zwane „wąskie gardło”. Korek w tym momencie stają się nieuniknione. Przebudowa autostrady Shchelkovo poza Moskwie tradycyjnie uważane druga część projektu uruchomiony. Aby miało się rozpocząć po zakończeniu prac na całej trasie z pierścieniem ogród Ring. Ale w rzeczywistości, wszystko nie było tak proste. Problemem jest to, że w ciągu obwodnicy ma chodników nawet normalna szerokość i domy bardzo blisko jezdni. Większość z tych nowoczesnych wieżowców kompleksów mieszkalnych. Ich ewentualna rozbiórka i relining całego podziemnego systemu komunikacyjnego kosztowałoby budżet jest bardzo drogie. Budowa dużego tunelu nie byłoby mniej kosztowne. Obecnie, ostateczna decyzja w sprawie kontynuacji autostradzie Shchelkovo pod Moskwą jest nadal w toku. Uważany różne opcje. Istnieje kilka możliwych wariantów budowy powtórzonych przebiegów. Ale złożoność ich klocki i więcej ze względu na fakt, że będą musieli zbudować w podmiejskich obszarów leśnych posiadających status obszarów chronionych.