723 Shares 8226 views

rasy kotów, podobnie jak syjamskie: różnice, wady i zalety

Syjamskie koty są bardzo efektowne, mają łaskę i mają piękne niebieskie oczy. U tych zwierząt, piękny kolor. Oni od dawna zdobył powszechną miłość, wygrywając cały swój niezależny charakter i Royal nawyków.


Wiele osób uważa, że aby powtórzyć cały zestaw cech i piękno tych majestatycznych zwierząt nie jest to możliwe, ale są one błędne. Ponieważ hodowcy stworzyli kilka gatunków, podobnych do tego.

Jaka jest nazwa rasy kotów, podobnie jak syjamskie? Będziemy je wymienić teraz:

1. balijski kot.

2. Thai.

3. Święte birmański.

4. Oriental kot.

5. Seszele kot.

6. Tonkinese kot.

7. Himalayan.

8. peterbalda.

9. Biały obce.

10. Yavonez.

11. Mekong bobtail.

Teraz spójrzmy więcej rodzajów.

balijski

Więc balijski kot rasy, jak syjamskich. Opis rozpocząć rasy z pojawieniem się przedstawiciela. Ten smukły i drobna, pełna wdzięku kot. Ma długie nogi, wydłużony korpus, duże uszy, to jest bardziej puszysty niż przedstawicieli Siamese rasy.

Takie koty typu „chat” i mruczenie. Wierny do ich właścicieli i są znacznie silniejsze niż jakakolwiek inna.

To czuły kot rasy, jak Siamese, znajdzie wspólny język z każdym osobiście.

Dlatego, jeśli chcesz kupić Siamese, ale charakter jej przeraża, wybierz balineziytsa. Te koty są znacznie bardziej oswojone, ponadto, nie mściwy.

Pochodzenie tej rasy jest bezpośrednio związana z syjamskich. W latach 50. ubiegłego wieku został wyhodowany przez hodowców przypadkowo rasa kota, jak syjamskich. Długowłosy kocięta uzyskane z hodowli danego gatunku, początkowo zaskoczył naukowców i oddalić. Ale wtedy amerykańscy hodowcy postanowili przeprowadzić eksperyment na długowłosego zwierząt. W efekcie dostają dokładnie balijskie koty. Mają przyciąga wielu miłośników zwierząt.

tajski

Thai – to inna rasa kota, jak syjamski (zdjęcie Reprezentantów można zobaczyć nieco poniżej). Urodzili się w Tajlandii. Wcześniej były czczone jako świętych. Żyli w klasztorach i pałacach kalifów Siam.

Thai wygląda tak wspaniały jak Siamese, ale mimo to, że jest znacznie silniejsza. Biorąc kota w ręku, będzie doświadczenie „góra” mięśni pod długimi włosami.

Przedstawiciel rasy nie lubi drzemać w kącie. Ten kot jest bardzo ciekawski i uwielbia aktywny: chętnie się bawi się z dzieckiem lub z promieni słonecznych; gryźć wszystkie przewody i kapcie w domu; z tymi, którzy są na to atakuje, może rozpocząć nieustraszoną walkę. Ten zadufany kot.

Ale mimo wszystko powyższe, to kot uwielbia jego właścicieli, znaleźć wspólny język ze wszystkimi ludźmi w gospodarstwie domowym. Kocha uwagę. Jeśli dać trochę, należy przypomnieć o tym z głośnym „meow”.

Jeżeli osoba aktywna z natury, rasa ta jest odpowiednia dla niego, jak to możliwe. To na pewno nie pozwoli Ci się smucić.

święty birmański

Jaka rasa kotów tam, jak Siamese, ale puszysty? Jest to święte Birma.

Historia jego pochodzenia jest otoczony przez ciemność. Istnieje wersja, że zwierzę urodził się w jednej ze świątyń w Birmie i została uznana za świętą. Według innej wersji, w 1919 roku, jeden z członków arystokratów genus Vanderbilt za dużą sumę gotówki nabytej z dwóch kociaków w Manyami. Niestety, Francja dostał tylko jeden kotek, drugi był zbyt słaby i zmarł w drodze. Z tego powodu, pozostałe kotek, który osiągnął wiek dojrzałości płciowej, skrzyżowane z jakiegoś nieznanego kota, z takim skutkiem, że tam koty Birmskie.

Według innej wersji, rasa ta została wniesiona do Francji. I niezależnie od wersji to nie była prawda, zarejestrowany wzorzec rasy i opisane we Francji w 1925 roku.

Birmańskie koty są bardzo mili i gościnni. Ale mogą uspokoić notorycznie choleryczny i mieszać flegmatyczny osoby.

Ta rasa kota, jak Siamese, umiarkowanie energiczny, inteligentny, dyskretny, cichy. Birmańska mruczenie znacznie ciszej mojemu syjamskie edinokrovnitsy prawie nie miauczy i w każdej chwili może znaleźć coś do zrobienia, jeśli właściciel nie jest jeszcze dostępna.

kot orientalny

Jest to kolejna rasa kota, jak syjamskich. Nazwij swoją otrzymaliśmy od naszych przodków. Orientals zostały zebrane z Siamese z Tajlandii do Wielkiej Brytanii w 19 wieku.

Oriental skrzyżowane z Siam. W rezultacie, nie było tego rodzaju.

W 1923 roku brytyjskie koty klub przestał się liczyć orientalny Siamese powodu monochromatycznych szarości i całkowicie zielonymi oczami. Podkreślił tego samego kota w odrębnej rasy. Chociaż jeden z jego przodków – Siamese cat.

W 1925 roku, Oriental stali zostały wybrane, a teraz kolor zwierzęcia może się zmieniać.

Cechy cat:

  1. Ta osoba ma smukłe ciało, cienkie kości i silne mięśnie.
  2. Głowa zwierzęcia ma trójkątny kształt.
  3. Duże uszy.
  4. Ogon jest cienka i bardzo długo.
  5. Bardzo przyjazny, kocha sport, lubi „rozmawiać”, przywiązany do swego pana. Samotność nie jest cierpieniem.

Seszele kot

Jest to również rasa kotów, jak syjamskich. Imię otrzymał po swoim miejscu zamieszkania – Seszele. A stamtąd został przywieziony do Wielkiej Brytanii. Jest edinokrovnitsey Siamese i orientalnej.

Ona lubi jej Siamese przodek, jedyne co różni to duże uszy nieregularnym kształcie. W przeciwnym razie są one takie same. Mają niebieskie oczy, puszyste futerko w dotyku, często białe. Ogon z przedstawicieli tej samej długości, jak w przypadku kotów syjamskich, postać zła, bo jest bardzo wymagający na siebie uwagę właściciela, nie lubi dzielić się z nikim.

Prace nad tą grupą kotów zaczęła się w 1984 roku. Są one utrzymane do dnia dzisiejszego.

Jest to luksusowy kot dla bogatych ludzi, którzy są gotowi oddać jej całą moją miłość i uwagę bez śladu. Ona nie lubi być sam, zadowolony z wami „Dyskusja”. Ten kot jest bardzo delikatna i bardzo wrażliwa. Ona nie lubi, aby zmienić zwykłą sytuację, ponieważ te rzeczy może ona mieć najsilniejszy stres.

kot tonkijski

Inna rasa kota, jak syjamskich. Utworzone przez skrzyżowanie Siamese świętym Birmie.

Prace przy usuwaniu przeprowadzono kanadyjskich i amerykańskich hodowców. Ich zdaniem, gdy przekroczył musieli dostać kota z kolorem Syjamu i Birmy mięśni. Kanadyjskich hodowców szczęście przynieść pożądany przedstawicielem szybciej.

Te koty dobrze dogadują się z nikim. Są one mniej aktywne niż Siamese, ale temperament wyrazili jaśniej niż Birmie.

Ezoteryka interesowały również w tej rasie. Stwierdzili oni, że kot tonkijski mają silne pole energetyczne, które są w stanie chronić dom i jego właściciele z negatywnymi wpływami z zewnątrz.

Tonkintsy mają doskonałą intuicję. Ze względu na to, co nieprzyjemne przeczucie imprezy i poczuć nastrój właściciela. Oni nigdy nie nałożone, jeżeli osoba następna w złym nastroju.

Himalayan

Himalaya – rasa kotów, jak syjamskich. Został on wykonany w latach 50-tych. Rasa uzyskano poprzez skrzyżowanie syjamskich i perskich przedstawicieli kota. Potomstwo zostały wybrane na podstawie koloru, potrzebne pointovy.

Wizualnie, te koty przypominają koty perskie, ale poszedł z Siamese barwienia.

Himalayan są nieskończenie lojalny wobec swego pana i będzie podążać za nim wszędzie.

Różnią się one od kotów perskich jest to, że są one mobilne i wymagający. Siamese odróżnić je od posłuszny i spokojny temperament.

Te koty nie lubią Skody. Wspinaczka na dywanie, wolą grać z właścicielem.

Peterbald

Ten kot rasy powstały w latach 90. ubiegłego wieku w Petersburgu. Został on pobrany przez hodowlanego sphynx i orientalne.

W tym czasie nadal eksperymentować z krzyżowania, jak naukowcy chcą zwiększyć kotów syjamskich i orientalnych elementów.

W tej chwili, tej rasy charakteryzują się wydłużoną twarz, duże uszy szeroko rozłożone i smukłe ciało. Zwierzę jest praktycznie nie wełniany koc, niebieskie oczy.

W tym kotem swoisty charakter, nieodłączne w większości psa. Jest on związany z hostem, nie lubi się wspinać, jeśli nie jest w duchu. Kot doskonale reaguje na nick. to także dobrze reaguje na oswajania, preferuje on chodzić na smyczy.

Biały obcy

Biały obcy – rasa kotów, jak syjamskich. Jego wygląd zawdzięcza angielski hodowcy P. Turner. Przez przypadek, że dostał zdjęcie kot syjamski z purpurowym blaskiem. I postanowiła stworzyć rasę kota, ale tylko z białymi włosami.

W ciągu 60 lat z pomocą hodowców Siamese i biały brytyjski krótkowłosy P. Turner prowadził Biały zagranicznych.

Ich temperament jest podobna do temperamentu Siamese. Są inteligentne, umyślne zwierzęta. Biały obcy – koty, którzy lubią „rozmawiać”. Przedstawiciele tej rasy nie jest szczególnie aktywny.

kot jawajski

Jawajski rasy kotów pochodzi w trakcie eksperymentów kanadyjski naukowiec M. Davis. Od lat 70-tych stało się szczególnie wybrane koty różne kolory.

Te przedstawicieli rodziny kotów podobnie jak ich mistrzów, ale różnią się one od samskih małomówny.

Te koty są bardzo mobilne. Dlatego wymagają one:

  • wszystkie rodzaje zabawek;
  • drapanie stanowisk;
  • Specjalne zjeżdżalnie dla podnoszenia.

Mekong Bobtail

Ten kot, według legendy, strzeżone przez młodych dziewic w dawnych klasztorach Siam. Wsadzili ich biżuterii na ogonie kota. Gdy stają się zbyt wiele od ogona zwierzęcia złamał. Dlatego Bobtail krótkiego ogona.

Koty te mają charakter psa. Mogą nosić elementy w zęby (i przyjemności), uruchom polecenie „fetch” chodzić na smyczy. Również te koty privyazavayutsya tylko do właściciela, a nie w domu.

Mekongsy rozmowny, ale oni nie chcą pokazać swoje emocje. Z kot syjamski wspólną cechę – kolor.

wniosek

Rozważaliśmy różne gatunki. Teraz wiesz, jak różnorodny świat Siamese rodziny kotów. Każdy będzie mógł wybrać zwierzaka do własnych upodobań.