301 Shares 4548 views

Arbat kwadrat w Moskwie Historia i dzień dzisiejszy

Arbat placu pojawił się w ostatnich dekadach XVIII wieku, kiedy w White City rozebrano Arbat Gates. Jest bardzo mało podobna do nowoczesnych. Obszar ten został utworzony w miejscu, gdzie krzyżują się drogi w Smoleńsku i Nowogrodzie.


Dlaczego jest to tak zwany

Cała dzielnica została zbudowana od XV wieku. Ona Arbat (- „przedmieście” tłumaczone z arabskiego) został nazwany. Rosła, aw 1808 roku architekt Rossi zbudował drewniany teatr niespotykanej urodzie. Występy w nim były zarówno w języku rosyjskim i francuskim. Obszar ten został wybrukowane, ale zniszczony przez pożar w 1812 roku.

dalszy rozwój

W opowiadaniu „dorastania” (w pierwszej połowie XIX wieku) Tołstoj opisał ją jako spokojny, prowincjonalny, z ciężarówek wodnych, senne dorożkarze na uszkodzoną utworów. Arbat Plac był nadal bardzo brudne. Według niej potoku Chertory. Konie są wyczerpane, eksport z nieprzejezdne mokrej glebie z wody lub ciężkie wózki wagonów. W 72 XIX wieku zbudowano i otworzył restaurację „Praga”. Jego dorożkarze Moskwa nazywano „Braga”. Arbat obszar w 1902 roku przyciąga kupca Tararykin. Kupił i przebudowany tawernę, wykonane to wspaniały restauracja. Jego inteligencja kochał Moskwa: zorganizowali słynne coroczne „obiady rubinshteynovskie”, obchodził poeta Verhaeren i Repin. Po rewolucji, to miejsce kilka razy zmieniła termin. Było Mosselprom jadalnia, biblioteka, a dopiero w 1955 roku restauracja została przywrócona. Pomogło wyposażyć Czechosłowacji. Od niej sprowadzono do tabeli i kryształowymi żyrandolami. „Praga” był wierny swojej nazwy. W 1909 roku, po prawej stronie obszaru Khanzhonkov jednym z pierwszych organizatorów rosyjskiego przemysłu filmowego otworzył kino, którą nazwał „Sztuka”. Widownia była w czterech miejscach w holu była fontanna. Teraz jest pomnik pierwszego biletu kinowego. Kino wielokrotnie przebudowywany. Teraz w niej znowu, jak to było podczas Khanzhonkov, trzy pokoje, odnowiony balkon. Podczas rekonstrukcji starego etapie, co doprowadziło do kina, zastąpiony nowym granitu. Następny zestaw z toalet publicznych z systemem zabezpieczeń. Bilety sprzedawane są w bezpośrednio obok. Rodd Grauerman – kolejny zabytkowy budynek, który jest znany z tego, że się urodziło Bułat Okudżawa, Kir Bułyczow, Andriej Mironow, Alexander Shirvindt, Mark Zacharow Mikhail Derzhavin. Tu, w czasach sowieckich pracował najlepsze położników, był najbardziej nowoczesny sprzęt. Ale to nie jest budynek, działacze bronili. Prawo teatru została pokryta rynku, który został zbudowany na miejscu przy wejściu do stacji metra „Arbat”. Przez 70 th lat ubiegłego wieku obszar Arbat stała się bezkształtna, utwardzonej powierzchni tunelu pod sam nie jest.

nowoczesny krajobrazu

Obszar ten znajduje się w centrum Moskwy, a widok był unpresentable. Do stacji metra „Arbat” musiał ściskać wzdłuż wąskiego korytarza, bo około 20 lat stał obok nielegalnie zbudowane duży budynek dwukondygnacyjny, który zachodzi przepływ pasażerów na stacji bardzo ruchliwej linii Arbat-Pokrovskaya. Został rozebrany w lutym 2016 r. Teraz plac popełnił deptaku. Urzeczywistnienie Arbat powierzchnia zmian nie tylko ją, ale także okoliczne ulice: Znamenka, Święty Krzyż i pasy Starovagankovsky. Na przestrzeni dla pieszych prawie dwadzieścia jeden tysięcy metrów kwadratowych. m został wystawiony dużej płytki granitowe. Jego żywotność będzie więcej niż kilkanaście lat. Kładziemy światła i ławki. Oświetlają obszar stał się sto pięćdziesiąt cztery lampy głównej, a także czterdzieści cztery dodatkowe torshernyh latarnię. W tym przypadku, przewody napowietrzne są ukryte pod ziemią.

Umieść Arbat kwadrat w Moskwie

Gdzie krzyż Gogol Boulevard, ulica Znamenka i Arbat Gates Square, jest nowoczesny plac Arbat. Zdjęcie przedstawia część. Wieden kino „Sztuka”, a wejście do części podziemnej Arbatsko Filevskaya linii (czerwony budynek z tyłu). Ma kształt gwiazdy z pięciu stron.

Po uruchomieniu konwersji

Od maja do sierpnia 2016 roku pracowaliśmy, aby zmienić oblicze terytorium (Arbat placu). Moskwa potrzebowała nowoczesnego i odpowiedniego ducha czasów, zaktualizowany obszar na opracowanego programu „mojej ulicy”. Zgodnie z nią wpłynęła nie tylko tej okolicy, ale także cztery przyległe ulice. rozszerzony one chodniki, samochody uległy zmianie pasa ruchu i zastąpiono 33,5 tysięcy metrów kwadratowych. m asfaltowa nawierzchnia, wygodny parking dostosowany do dalszego mógł chodzić teren. Nie zapomnieli i terenów zielonych. Już obsadzone trzydzieści jeden i dwadzieścia pięć drzew krzewów. Plac zdobią ławek, klombów, trawników. Stworzyć przytulne miejsce do spacerów Moskali. Okoliczne ulice wraz z Arbat placu nabyła nowoczesny wygląd, godną ogromnego kapitału państwowego.