860 Shares 1794 views

Najlepszy japoński zespół rockowy

Pierwszy japoński rockowy zespół pojawił się w połowie lat 80., w czasach Metallica i Megadeth. W tym okresie, przemysł muzyczny w kraju jest boom. Uważa się, że japoński zespół rockowy rozpoczął swoje istnienie po pojawieniu się legendarnego zespołu X-Japan, który grał heavy metal. Utworzenie tej grupy była podstawą stylu J-rock. Polecenia z Japonii zazwyczaj łączą style metal i hard rock. Są one przedmiotem zainteresowania krytyków muzycznych, jak metal i rock jest uważany za styl amerykańsko-europejski. Lista japońskich zespołów rockowych znajduje się poniżej.


MUCC

Zespół ten został założony w 1997 roku. W tym samym czasie zespół podpisał kontrakt z wytwórni i wydali swój pierwszy album. W chwili obecnej zespół wydał dziesięć płyt LP i około 30 singli.

Versailles

Zespół ten powstał w 2007 roku. Liczne fani odnoszą go do supergrupy. Zespół gra muzykę w następujących wersjach: neoklasyczny i symfoniczny metal, power metal. Charakterystyczną cechą zespołu jest prawie doskonały dźwięk. W 2010 Versailles odbyło się światowe tournee, które zostało poświęcone pamięci basista Jasmine Group.

Gazette

Jeśli ocenimy japoński zespół rockowy, ten zespół jest jednym z najbardziej popularnych. Dziś zespół aktywnie współpracuje ze słynnym wytwórni PS Company, współpracował z wieloma znanymi zespołami. Ciekawostką jest to, że zespół nie boi się eksperymentować. Wraz z agresywnych i trudnych torach ona wykonuje melodyjne ballady. Istnieją nawet utworów, które łączą elementy punk rocka i hip-hopu. Wentylatory są zawsze doczekać wydać nowy album, więc nie wiem, co zespół będzie ich zaskoczyć tym razem.

koszmar

Jeśli weźmiemy pod uwagę japoński zespół rockowy, zespół ten wyróżnia się od konkurencji przemyślane i chwytliwe piosenki, jak również różne style. Nightmare w ciężkich riffów w harmonii z pięknym wokalem i elementy operowe. Wyjście jest czymś niezwykłym i interesującym. Wcześniej muzycy wykonywane w ekstrawaganckim stroju, ale ostatnio mają opuszczone bujne kostiumy. Jednakże zespół jest nadal uważane grupa wizualne.

Girugamesh

Zespół ten powstał w 2003 roku. Wkrótce zespół wydał swój pierwszy solowy koncert. Podczas istnienia zespół nagrał osiem płyt studyjnych. Dwa z nich zostały wydane w 2011 roku.

D'espairsRay

Jeśli ocenimy japoński zespół rockowy kwartet ten jest jednym z najbardziej znanych zespołów visual Kei nie tylko w kraju, ale również na świecie. D'espairsRay zostały założone w 1998 roku. Jednak oficjalna data września 1999 roku jest pierwszym. W 2011 roku grupa fanów zachwyconych ostatni album i ogłosił zakończenie kariery.

Samica japoński zespół rockowy

Wraz z tradycyjnym boysbandu w Japonii, istnieją grupy kobiet. Najbardziej znany jest komenda AKB48. W 2010 roku wpadł na szczyty japońskich listach przebojów. Każdego dnia, popularność tej grupy rośnie. Istnieje również grupa Szybkości Okinawa, który składa się z czterech dziewcząt. Zadebiutowała w 1996 roku, następnie w 2000 roku rozpadł. Jednak w 2008 roku, zespół spotkał się ponownie i sporadycznie koncertuje.