119 Shares 3049 views

Cross-stitch poduszki: jak to zrobić?

Robótki staje się coraz bardziej popularne w dzisiejszych czasach. Po pierwsze, w sprzedaży jest ogromny wybór materiałów, a po drugie, rzeczy są „hand-made” jest ceniony znacznie wyższa niż kupione w sklepie. Że cross-stitch – poduszki, obrazy, obrusy – po raz kolejny podbił serca zarówno dla początkujących jak i doświadczonych szwaczek. Ponadto, że sprawa wykonane przez ręce, może być idealnym prezentem, i będzie wypełnić nasz dom z ciepło i komfort.

Haft poduszka krzyż – po prostu nie takie trudne zadanie. Kiedy po raz pierwszy rozpocząć tego rodzaju robótek ręcznych, powinni nauczyć się kilku subtelności. Wzory można zabrać ze sobą wszędzie: print, pożyczyć w czasopiśmie, egzemplarz książki. Ponadto, istnieją specjalne programy, które poduszki cross-stitch będzie zabawa i przyjemne rzemiosła. Komputer zaprojektowany schemat dowolne zdjęcie, wybierz żądane kolory nici i nawet obliczyć, jak ich liczbę.

Następną rzeczą do rozważenia – fundament. Haft poduszka krzyż jest wykonywane znacznie łatwiej bezpośrednio na płótnie. Szerokość komórek zależy od wzoru, a na chwilę cierpliwości. Grzywny krzyż zajmie dużo dłużej niż duże. Wielu ludzi lubi haftować wełnianych nici. Aby to zrobić, można kupić specjalny przędzy grube. Jeśli płótno jest niewielka, można zrobić krzyż do czterech komórek. Potrzebny będzie również specjalną igłę z tępym końcem i dużym oku. Po pierwsze, nie zraniony przez niego, a po drugie, nie ma chrupki na płótnie.

Lekki ścieg krzyż oparty na motywach graficznych – to może być proste ornament. Technika każdy ma swoje własne wykwalifikowanych pracowników. Ktoś embroiders jednocześnie kilka igieł z różnych wątków, niektórzy wolą, aby wypełnić przestrzeń, najpierw w jednym kolorze. Magazyny są często zaleca się stosowanie obręcz jednolitej napięcia płótna. Jednak doświadczenia wykwalifikowanych pracowników można powiedzieć, że nie jest to konieczne. Z biegiem czasu, można nauczyć się kontrolować napięcie osnowy i wątku.

Po pierwsze, liczba ściegów układa „ukośnie”: od dolnego lewego rogu do górnego prawego komórce. I tylko po to odbywa się „powłoki ściegu” – to podstawowa zasada ściegiem krzyżykowym. Zdjęcie ilustrujące tę technikę można znaleźć w wielu czasopismach na robótki. I sprzedaży są specjalne zestawy, w których, z wyjątkiem programów, w tym przędzy, płótno sam motyw. To jest dobre dla początkujących, ale doświadczeni mistrzowie wolą robić sami, wzory myślenia, zbierając przędzy. Haft przekroju poduszki może być wykonana jako jedwabnej nici, a merceryzowanej (gładki) nici i przysłoną lub wełna. Te domowe przedmioty codziennego użytku nadać niepowtarzalny urok salonu lub sypialni. A dla dzieci, można wybrać wspaniały motyw i przędzy bawełnianej. Piękny i elegancki wygląd i dzikie kwiaty, róże, a skład liści. projektowanie graficzne (na przykład czarno-biały zygzak lub kratkę) pasować do wnętrza, nowoczesny wystrój. Dziwaczne wzory lub obrazy zwierząt – aby stworzyć specjalną atmosferę komfortu w domu.