547 Shares 3706 views

Złamanie podudzia i stawu skokowego.

podudzie ludzki składa się z dwóch kości – kości piszczelowej i strzałkowej. Tibia duże, i stanowi największą część masy na wysiłku. Strzałkowa cienkie, przypisane do kolanowych i skokowych.


Kostka może być uważany jako blok. Dlatego ruch w niej może być tylko w jednej płaszczyźnie – zgięcie i prostowanie. sam przegub obejmuje zarówno kość piszczelową (wewnętrzna i zewnętrzna kostka) – stałą część stawu i kości skokowej – części ruchome.

Z powodu wypadków drogowych, ran postrzałowych, urazów sportowych i wielu innych problemów występuje złamanie kości piszczelowej oddzielnie lub w połączeniu ze złamaną kostką. Czasami shin złamanie kości, zwłaszcza jeśli istnieje potrzeba , aby wydłużyć nogi. Od Shin kości są częścią połączenia na obu końcach, pęknięcia w tym miejscu może być okołostawowych i dostawowe. Wszystkich wypadków drogowych, kończących się złamania kości piszczelowej, najtrudniej jest wypadek motocyklowy. Motocykl po wypadku jakiś czas ciągnie człowieka spada na nogę i naciska go, co skutkuje w niektórych przypadkach, oprócz złamania, zgnieść uszkodzenie tkanek miękkich i zakażenia. I to wszystko bardzo tragiczny koniec maja – rozwija się zgorzel, ofiara może umrzeć.

Złamanie kości piszczelowej, uzyskując ciężar ładunku na uraz, jest zawsze towarzyszy złamanej kości strzałkowej. Ale strzałkowej może złamać i bez opieki.

Głównym uszkodzenie trzonu kości piszczelowej kości są w kilku odmianach: poprzecznym, skośnym, walcowych, rozdrobnionych. Jeżeli pęknięcie kości piszczelowej zamknięte, jest oznaką szybko rosnące obrzęk, zaburzenia mobilności, przemieszczenie fragmentów i trzeszczenie (pożerające), ból, niższy szczep nóg, zaburzenia funkcji kończyn. To może towarzyszyć bolesnym wstrząsem i utratą przytomności. Uszkodzenie sąsiednich nerwów może powodować naruszenie unerwienia stóp, co dodatkowo obarczona unieruchomienie stopy i zmianę chodu.

struktura kości w młodym wieku jest bardziej zwarta i solidna. Dlatego młodzi są podzielone złamania. Klienci, po 51 latach kości stają się kruche, dlatego też w tym wieku są często bardziej przygnębiony złamań. Złamanie kości piszczelowej w stawach zawsze towarzyszy uszkodzenie aparatu więzadłowego. To z kolei powoduje przemieszczenie uszkodzonych fragmentów kości. Uszkodzenie stawów może ostatecznie doprowadzić do przykurczu, który jest na tyle trudne do walki w okresie leczenia i rehabilitacji.

Złamanie kości piszczelowej postrzałowa najczęściej towarzyszy szok i ciężkiego krwawienia. Takie uszkodzenie komplikuje ropienia, co spowalnia konsolidacji lub nawet obserwowany brak zrostu kości, który może prowadzić do zapalenia kości i szpiku. W tym przypadku konieczne jest, aby działać wielokrotnie rannego kończynę.

złamanie kostki występuje dość często. On jest trudny do leczenia, ze względu na to, co czasem staje się przyczyną niepełnosprawności.

Z tego urazu, jak złamany kostki objawy to: ciężki obrzęk, deformacja i ruchomość stawów o naruszeniu, niezdolność stanąć na nogi, potężny ból.

Podstawową metodę diagnostyczną w wyżej opisanych uszkodzeń rentgenowskiego składa się z dwóch występów lub tomografii komputerowej. Długotrwałe leczenie powinno być prowadzone w specjalistycznych szpitalach specjaliści – traumatologii. Okres rehabilitacji może wystąpić nawet kilka miesięcy lub więcej.