328 Shares 5858 views

07 września 2013 – Dzień miasta Moskwy

Moskwa po raz pierwszy wspomniano w Ipatiev Chronicle więcej 05 kwietnia 1147 pod nazwą Moskwy. Nazywa miasto otrzymało od rzeki, który działa do dziś na jego terytorium. Początkowo Moskwa była prowincją księstwa Vladimir-Suzdal, po przedmieściach Włodzimierza. Ale w czasie panowania Yuriya Dolgorukova, była oderwana od wiatycze. Pogańska religia została zmieniona na prawosławnych. Można przypuszczać, że słowo „Moskwa” ma pochodzenie słowiańskie i bałtyckie. Znaczenie tego słowa w obu wersjach są podobne, „breja, ciecz, wilgotność, bagno”.


W 1238 roku, Moskwa został zaatakowany przez wojska mongolskiego. Ale potem, po wyzwoleniu spod jarzma tatarskiego-mongolskiej, stopniowo stał się stolicą Księstwa, a po jakimś czasie, a stolicą Rosji.

Obecnie Moskwa jest jednym z dziesięciu największych miast na świecie, jest największym miastem pod względem liczby ludności w Rosji i Europie. W dniu 1 stycznia 2011 roku liczba ludności wynosiła 11,5 mln osób.

Oficjalnie Dzień Moskwy po raz pierwszy obchodzony w 1947 roku 800-lecia jej, ale w kwietniu i we wrześniu. Od tamtej pory, co roku stolica naszego kraju tradycyjnie obchodzi swoje urodziny. Dzień Moskwie miasta obchodzone w pierwszą sobotę września. Tegoroczna uroczystość spadł na 7 września.

W Rosji i krajach byłego Związku Radzieckiego Dnia miasta – jest jednym z najbardziej ulubionych świąt ludności. Przyczyny tego święta w różnych miastach i wsiach – dzień wyzwolenia z najeźdźcami, dzień, w którym bazowe jako jednostka, data otrzymania statusu miejskiego miasta lub dzień chrztu. Nie jest wyjątkiem i Moskwa. Miasto Day obchodzony jest na dużą skalę i wspaniały, w stolicy otwarto ponad dwieście koncertów i parkiety, przeprowadzić szereg imprez rozrywkowych, karnawały, targi, parady, zawody sportowe, występy różnych sekcjach i fajerwerków. Dzień Miasto w Moskwie oficjalnie obchodzony w sobotę, ale oczywiście nadal w niedzielę, a niektóre w poniedziałek.

W ostatnich latach bardzo popularne były występy znanych artystów w miejscach na Placu Czerwonym i innych częściach stolicy. Osoba do Moskali i gości Moskwie również wydaje Broadway – Artyści skuteczność różnych musicali. Na terenie centrum wystawowego gospodarzem corocznego festiwalu sztuki ulicznej. Pietrowski, kolor, Neglinnaya, Boże Narodzenie Boulevard ułożone festiwale sztuki, w tym festiwalu, wystawy znanych i mniej znanych artystów, warsztatów twórczych, moda i obszaru projektowania. Odbiorcy miłe genialne występy cyrkowe na Tsvetnoy Boulevard – akrobatów, magików, żonglerów, magików, trenerzy zwierząt i wiele innych.

Moscow City Day w 2013 roku, jak zwykle, zachwyci wszystkich mieszkańców i gości imprez kulturalnych, festiwali folklorystycznych i jasne, luksusowe, niezapomniany pokaz laserowy i sztucznych ogni. Ogółem zaplanowano ponad 500 różnego rodzaju ciekawych wydarzeń.

W najbliższych latach, miasto Moskwa Day obchodzony będzie:

2013 – 7 września;

2014 – 06 września;

2015 – 05 września;

2016 – 03 września;

2017 – 2 września br.