301 Shares 1299 views

Kwiat z niebieskimi kwiatami. Nazwy niebieskie kwiaty, zdjęcia

Obecnie bardzo popularne są monochromatyczne kwietnik z niebieskimi kwiatami w tych samych barwach, które wyglądają stylowy i elegancki i tworzyć nastrój. Niebieski uspokaja łóżko, hipnotyzujący, uspokajający wpływ na ciebie. Patrzeć na nią, można w nieskończoność jak niebo i morze. Kwietnik z niebieskimi kwiatami lepiej złamać w cichym, ustronnym zakątku ogrodu. Siedząc na ławce, można marzyć, zrelaksować się i zapomnieć o problemach.


Co oznacza kolor niebieski?

Przede wszystkim, to daje poczucie spokoju, spokoju i chłodu. Kwiat z niebieskimi kwiatami znaleźć oprzeć zarówno profesjonalistów jak i amatorów ogrodników. On jest jak niebo i wodzie w słoneczny dzień. Spełniają niebieskie kwiaty mogą być rzadkie. Być może dlatego, że są tak mile widziane i kochane, wszystkie niezwykłe i rzadkie.

kwiat symbolizm

Częstym symbolem młodego życia jest kwiat niebieski. A ze względu na strukturę płatków, które tworzą kształt gwiazdy, symbolizuje słońce, okrąg lub centrum Ziemi. Kwiaty są nie tylko niewinne zwiastunami wiosny, ale także symbol cielesnej przyjemności, witalności i radości życia. Symbolizują one na koniec zimy i celebracji zwycięstwa nad śmiercią.

Calyx otworzyła w symbolikę chrześcijaństwa oznacza akceptację daru Bożego i rozkoszować dziecka od tego, co widział w ogrodzie natury. Aztekowie kwiaty są symbolem radości życia i nietrwałości życia.

Jeśli miał kolor niebieski, co to znaczy?

Jeśli miał kwiat z niebieskimi kwiatami, można oczekiwać mistyczne wydarzenia. Ale nie przestraszyć i spowodować liryczny nastrój. Niebieskie kwiaty we śnie zapowiadają spokój w relacji i działań w rzeczywistości, porozmawiać o szlachetnych czynów, które można zrobić. Ten sen obiecuje szanować ludzi wokół ciebie. Jednak kwiat z niebieskimi kwiatami mówi o depresji związanej z nieodwzajemnionej miłości. Jeśli marzysz mężczyznę marzeń w rzeczywistości zapowiada szybki spotkanie z nie do zdobycia, ale bardzo piękną kobietę. Blue rose we śnie – to dobry znak. Przygotuj się na nowy etap życia, powrót do przeszłości nie będzie.

Niebieskie kwiaty w małych rozmiarach: Forget-me

Ta grupa upraw ogrodniczych obejmują: niezapominajka, ageratum, didiskus, limonium, amellyus, lawenda, przetacznik, gakeliya i innych.

Niezapominajka – mały kwiat z niebieskim kwiat, który symbolizuje wierność i stałość. O nim komponować wiersze, legendy i śpiewać piosenki. Bladoniebieskie płatki i jasny żółty center zrobić Forget-me odparcia. Jest on uważany za najlepszy ornament flory wiosny. Bukiet składa się z Forget-me-bardzo piękne. Aby podkreślić piękno każdej kwiat Rozwiążcie go i położyć kwiaty w misce z wodą, rozprzestrzeniając wieniec. Stale zmieniać wodę, a są one przez długi czas pozostają świeże i kwitnące.

Forget-me-piękne tylko w okresie kwitnienia. A kiedy przechodzi, że czas staje się niezauważalna. Chociaż, jeśli przyjrzeć się bliżej, bardzo wzruszający wyglądać trochę owłosione liście. Gdy tylko zacznie rozkwitać pąki, a skraj polany, gdzie me-niezapominajki rosną, są przekształcane – są błękitne. Oszałamiające piękno!

ageratum

Jest to druga nazwa kwiatu, a pierwszy – Houston, jaka jest nazwa hodowcy, pierwszy otworzył w 18. wieku, te wspaniałe małe niebieskie kwiaty. Są one bardzo małe, są zebrane w małych kwiatuszków lub koszy, które z kolei tworzą baldaszkowaty klapy o średnicy 10 cm, o kształcie kulek. W dotyku są bardzo miękkie i puszyste.

Ageratum (Houston) kwitnie w wczesnym latem i podoba innym swoim pięknem przed przymrozkami, wydając przy tym wspaniały smak. Jasne niebieskie kwiaty tej rośliny mają właściwości lecznicze. sok ageratum łagodzi ból i liście leczyć rany. Te kwiaty szczęśliwych ogrodników rosną w swoich dziedzinach.

Didiskus

Jest to wspaniała egzotyczna roślina jest w naturalnych kwitnie przyrody w lipcu i sierpniu oraz w szklarniach – od marca do listopada. Romantyczne, delikatne kwiaty, parasole, łącząc dużą liczbę małych kwiatów, zamontowane na aksamitnych cienkich szypułkach. Na zdjęciu kolor niebieski jest wyraźnie widoczne.

Kwiaty zebrane w płucach wypełnionych powietrzem jak kwiaty wydzielają subtelny przyjemny zapach. Didiskus kwiaciarnie szeroko stosowane do przygotowywania bukietów ślubnych i rocznicowych i uzgodnień.

Kermek

Kermek (Limonium, statice) – skromny, jest bardzo urocze i piękne rośliny z małych kwiatów, które są gromadzone w formie parasoli lub metelochek. Kermek – niezamarzający roślin. Kwitnie w sierpniu-październiku. Jego stosowanie fito-projektantów do tworzenia kompozycji dekoracyjnych. Ten kwiat przyciąga uwagę w nasadzeń grupowych w projektowaniu ogrodów, doskonale zachowuje swój kształt, jeśli jest do wyschnięcia. Suszone długo stoi w wazonach, uzupełniając wnętrze swojego domu, a nie tracą swoją atrakcyjność.

Nazwy niebieskimi kwiatami. róża

Istnieje wiele dużych niebieskich kwiatów. Najbardziej popularne są róże, astry, mieczyki i chabry. Jest również znany dzwony, zawilce, Impatiens, powój, ostróżka, dzwonki i nasturcji.

Niebieski kolor róży nie jest naturalne. W warunkach naturalnych, takich barwiące nie znajduje się w zasadzie czystej postaci. Wiele kwiaty są uważane za niebieski, choć mają różne odcienie. Blue Rose – to już inna historia. Hodowcy z różnych krajów próbowały dostać ten kolor, ale bezskutecznie.

Po raz pierwszy wzrosła błękitny został opracowany w połowie 19 wieku. Nazwa koloru niebieskiego miała charakter warunkowy, ponieważ mają ten odcień tylko po zanikać.

Na początku 20 wieku, nowa próba uzyskania róże niebieski odcień znowu zawiodły. Pierwsze płatki były purpurowe, a następnie wypala się i stają się szare-liliowy, aw czasie upałów, nabyte subtelny niebieski odcień.

Hodowcy miały coraz więcej prób wprowadzenia na niebieski kwiat, ale bezskutecznie. I dopiero teraz znaleźć nasi współcześni, że Rose nie mieć początkowo gen niebieskiego. To nie jest w stanie produkować delfinidyna. A bez tego pigmentu w warunkach naturalnego wzrostu, aby uzyskać niebieski odcień koloru niemożliwe.

niebieski aster

Aster (niebieski aster.) – najpopularniejszy kwiat ogród z gustomahrovye, pojedyncze lub podwójne płatki o średnicy 4-12 cm, z wyglądu jest podobny do piwonii, chryzantemy, stokrotki i Dahlia. Bardzo jasne, niebieskie astry gwałtownie rośnie za każdym razem zaskoczyła ogrodników różnych kształcie kwiatu, który jest rurowy i trzciny.

Kwitną przez całe lato, zdobywając pierwszy miesiąc jesieni. Niebieskie astry rosnące w klombów i kwietników, indywidualnie oraz z innymi roślinami w cieniu i na słońcu, to są bukiety i uzgodnień.

chaber

Ten kwiat jest od dawna mieszkaniec tego kraju, cechą rosyjskiej natury. Chaber można znaleźć wszędzie: na polach, łąkach, uprawach zbożowych. Jako głównego bohatera, on znajduje się w opowieściach ludowych przysłów, pieśni. Dziewczęta przędły wieńce i bukiety były chabry. U ludzi, te kwiaty są nazywane bobylnikom, zamieszanie i sinetsvetkoy.

Chabrowy kolor – jej naturalny koloryt. Kwiaty dzianiny rurowe, połączone z kwiatostanów i są zamontowane na długiej łodydze. Chaber bezpretensjonalny i rośnie zarówno w polu jak iw ogrodzie, gdzie kwietniki dekoracji w stylu łąk. Często są one obsadzone tablicę lub jako obramowanie. Miły niebieski kolor w połączeniu z żółtym lub białego. Chabry cięte długo przechowywane, jeżeli odbywa się to w godzinach porannych i natychmiast zalać wrzątkiem łodyg, a następnie umieścić w zimnej wodzie.

Mieczyk (Gladiolus)

On jest uważany za króla i wielkiego zwycięstwa Duelist. Na zdjęciu niebieskie kwiaty mieczyk są wysokie smukłe łodygi i piękne kwiaty, zebrane w prostej pointy ucha.

Ten męski kwiat, przypominający rycerzy i zwycięstwo. Kobiety i dziewczęta dać go bardzo rzadko. Gladiolas wyglądać dobrze w bukiety i są przeznaczone dla partnerów biznesowych. Są one prezentowane na zwycięzców i zdobywców różnych nagród.

Istnieje wiele legend związanych z tym kwiatem. Szamani daje mu magiczne właściwości. Starożytni Rzymianie używali ten mieczyk jako amulet, i uważa się, że opiekun przyniosłoby zwycięstwo nad wrogiem.

Pomimo kapryśny do wzrostu, te kwiaty są uważane za ulubiony i znany w naszych ogrodach. Niezwykłe i uroczysty wygląd niebieski mieczyk. Rosną one na własną rękę lub w połączeniu z innymi kolorami, są ozdobione klombów i kwietników. Wytnij mieczyków umieszczone w wazonach, doskonale uzupełniają wnętrze domu.